Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 

18 porunci la un majorat

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
cata_phantom

cata_phantom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 13.04.2008
salut tuturor , nu stiu daca am postat bine , oricum sper sa primesc ajutor . Sambata merg la un majorat , si am nevoie de unele idei pentru cele 18 porunci , nu stiu ce sa inventez is in criza de idei ... orice tip de idee este bine primit ... doar sa fie ceva frumos , sa ramanem cu o amintire placuta
Deci postati ce va vine in cap , ms anticipat

#2
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Va jucati de-a ruleta cu bani. Uite cum se joaca, iti trebuie minim 10 oameni: Eu va dau un IBAN (e mai distractiv asa) si trimiteti fiecare cate 18 lei. Eu o sa aleg care dintre voi e castigatorul si o sa ii trimit inapoi 100 de lei. :lol:

#3
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006
Tampenie faza cu 18 porunci; dureaza foarte mult, plus ca deobicei sunt jenante si de prost gust. Mai bine il aruncati in sus de 18 ori, mancati tort si continuati cu consumul de bauturi alcoolice. ;)

#4
cata_phantom

cata_phantom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 13.04.2008
vad ca nu am rezolvat nimic , nu v am cerut parerea despre o alternativa ci despre niste idei ... sper ca totusi cineva o sa ma ilumineze :))

#5
manchimen

manchimen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 26.05.2003
Te luminez eu, numa sa-mi gasesc gasesc laterna. Totusi, care e faza cu astea 18 porunci ? Iara e ceva importat de la americani ? Nu mi-a venit sa cred de craciun cand am vazut un cor de copii cum colindau in engleza (melodia clasica) pe altarul catedralei din Timisoara. Unde ajungem ??? Suntem romani, avem colinde foarte frumoase, de ce trebuie sa se cante in engleza nu pricep.

#6
654321

654321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,817
  • Înscris: 12.03.2007

 cata_phantom, on Dec 27 2008, 03:27, said:

salut tuturor , nu stiu daca am postat bine , oricum sper sa primesc ajutor . Sambata merg la un majorat , si am nevoie de unele idei pentru cele 18 porunci , nu stiu ce sa inventez is in criza de idei ... orice tip de idee este bine primit ... doar sa fie ceva frumos , sa ramanem cu o amintire placuta
Deci postati ce va vine in cap , ms anticipat

 mwlambo, on Dec 27 2008, 12:29, said:

Tampenie faza cu 18 porunci; dureaza foarte mult, plus ca deobicei sunt jenante si de prost gust. Mai bine il aruncati in sus de 18 ori, mancati tort si continuati cu consumul de bauturi alcoolice. ;)
Sa prinda un glont in dinti, sigur nu va dura mult si vor ramane si cu o amintire placuta :coolspeak:

#7
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
pune-l sa deschida o sticla de bere cu dintii :naughty:

#8
sequential_one

sequential_one

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 15.02.2008
decat sa va pierdeti vremea cu porunci, mai bine beti pana cadeti pe jos.

#9
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
pune-l sa bea 18 pahare de sange de taur (vinul)
o sa fie memorabil ...

#10
alex_5kg

alex_5kg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 07.07.2007
Sa spuna tabla inmultirii cu 6 si sa conjuge verbul a fi...that's funn !

#11
Vrajitoru_din_ozz

Vrajitoru_din_ozz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 906
  • Înscris: 13.11.2006
eu am vazut un film cu niste tipi care la absolvirea colegiului trebuiau sa dea 10 porunci unuia destul de tupeist ca sa le tine piept...dirty dids parca se numea,sau ceva de genul,poate te inspiri din el!

#12
lucaczr

lucaczr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 28.04.2008
Cei cu mai cu inspiratie postati aici idei mai mult sau mai putin traznite pentru cele 18 porunci de la un majorat.    Cei care nu stiu ce sunt cele 18 porunci sau care au ideei tampite sunt rugati sa nu posteze......CHIAR NU MA INTERESEAZA PAREREA VOASTRA!!!

#13
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
poate te intereseaza parerile celor care au mai raspuns de 2-3 ori la 'intrebarea' asta. daca nu stiti ce vreti de la sarbatorit, de ce mai insistati cu poruncile?

#14
Dakezo

Dakezo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 30.05.2009

 crst_g, on 28th December 2008, 01:21, said:

pune-l sa deschida o sticla de bere cu dintii :naughty:

nu e buna ideea ...a facut'o un amic si s'a umplut de sange si spuma de bere  :lol:  

de exemplu daca isi face majoratul intr'un bar cv....pune'l sa o agate pe barmanita cu o replica de aia deocheata .... va fi un epic fail total  ;)

#15
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008

 cata_phantom, on 27th December 2008, 03:27, said:

salut tuturor , nu stiu daca am postat bine , oricum sper sa primesc ajutor . Sambata merg la un majorat , si am nevoie de unele idei pentru cele 18 porunci , nu stiu ce sa inventez is in criza de idei ... orice tip de idee este bine primit ... doar sa fie ceva frumos , sa ramanem cu o amintire placuta
Deci postati ce va vine in cap , ms anticipat
Sa faca 18 flotari sau sa pupe toate fetele in 20 de secunde.

 manchimen, on 27th December 2008, 15:17, said:

Te luminez eu, numa sa-mi gasesc gasesc laterna. Totusi, care e faza cu astea 18 porunci ? Iara e ceva importat de la americani ? Nu mi-a venit sa cred de craciun cand am vazut un cor de copii cum colindau in engleza (melodia clasica) pe altarul catedralei din Timisoara. Unde ajungem ??? Suntem romani, avem colinde foarte frumoase, de ce trebuie sa se cante in engleza nu pricep.
Pai si care este problema ca acel cor canta colinde in engleza. Fiecare este liber sa faca ce vrea, daca ii place face, daca nu , nu. Nu tot ceea ce copiem de la americani este de prost gust.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate