Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 

Rezolvare bușitură ușă frigider

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Mihai-Cosmin

Mihai-Cosmin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,343
  • Înscris: 17.06.2007
Ușa frigiderului meu Daewoo a fost "accidentată" de clanța ișii de la bucătărie... Spațiul relativ mic ne-a deteminat să montăm frigiderul lângă ușă și riscul de a lovi ușa frigiderului când este deschisă cu ușa bucătăriei este foarte mare și din acest motiv suntem prudenți. Inevitabilul s-a produs. Acum, frigiderul are o adâncitură (spre interior) pe suprafața ușii și aș dori să știu cum să o camuflez, repar etc., că vine tare urât acum. Este vreo soluție ?

#2
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
obiect decorativ cu magnet din piata. :)

#3
Mihai-Cosmin

Mihai-Cosmin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,343
  • Înscris: 17.06.2007

 cutler, on Aug 13 2008, 22:21, said:

obiect decorativ cu magnet din piata. :)
Iți mulțumesc pentru sugestie, dar nu am fost niciodată adepții obiectelor decorative pe frigider. Totul este clasic, simplu fără alte chestii. Precizez că am luat în calcul varianta propusă de tine, doar că bușitura este într-un loc care nu este nici centrul ori marginea aparatului. După noi, aceste figurine trebuie să fie așezate uniform, să dea un aspect plăcut. Bușitura s-a produs într-un punct unde magnetul decorativ ar sta aiurea. Mă rog, mă mai gândesc cum să rezolv problema asta minoră, aparent nesemnificativă, recunosc.

#4
ZECA

ZECA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 17.07.2008
Eu a-s incerca sa rezolv problema cealalta si ca sa intelegeti -un banc-
Rezulta ca e un tip se duce la medic cu o mana fracturata.
-Medicul-mai om bun da cum ti-ai rupt mana?
-Pacientul-mergeam pe strada si am cazut intr-o groapa!!!
-Medicul-imediat iti scriu o reteta pentru picaturi de ochi!!!
Concluzie mai bine pui un opritor pt usa de bucatarie care sigur se gasesc in comert-se lipesc pe gresie(linoleum, parche sau orice ai pe jos), sau se prind facand o gaurica cu bormasina si un burghiu de 5mm+diblu de 5mm(vine inclus) si asa nu se mai loveste usa de frigider.
daca nu gasesti pui o bucatica de pluta de la un dop de sticla de vin pe care o arunci (clar ca dupa ce ai baut vinul) ,aplicata pe toc acolo unde se deschide usa lipita cu superglue si nu-i mai permiti usii sa se deschida pana la capat( asa aveau ai mei cand eram mic)

#5
mutulica_41

mutulica_41

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 11.01.2008
' busitura' se repara ca la masini, respectiv, slefuit, chituit, slefuit, izolant (filler auto),slefuit, vopsea (spray)-toata usa, cel mai bine o face un vopsitor auto; In ikea am gasit niste opritoare de usa din plastic, se pun sub usa, mai poti lipi niste pasla pe clanta, acolo unde atinge frigiderul.( iar pe busitura mai poti pune un abziehbild, daca nu raneste grav ochiul)

#6
paulsistefy

paulsistefy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 17.07.2008

 ZECA, on Aug 14 2008, 12:25, said:

Eu a-s incerca sa rezolv problema cealalta si ca sa intelegeti -un banc-
Rezulta ca e un tip se duce la medic cu o mana fracturata.
-Medicul-mai om bun da cum ti-ai rupt mana?
-Pacientul-mergeam pe strada si am cazut intr-o groapa!!!
-Medicul-imediat iti scriu o reteta pentru picaturi de ochi!!!
Concluzie mai bine pui un opritor pt usa de bucatarie care sigur se gasesc in comert-se lipesc pe gresie(linoleum, parche sau orice ai pe jos), sau se prind facand o gaurica cu bormasina si un burghiu de 5mm+diblu de 5mm(vine inclus) si asa nu se mai loveste usa de frigider.
daca nu gasesti pui o bucatica de pluta de la un dop de sticla de vin pe care o arunci (clar ca dupa ce ai baut vinul) ,aplicata pe toc acolo unde se deschide usa lipita cu superglue si nu-i mai permiti usii sa se deschida pana la capat( asa aveau ai mei cand eram mic)

tare si mi se pare corect...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate