Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

usa sparta

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
fool

fool

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 10.04.2007
Buna seara! Am facut si eu astazi o prostie si am spart usa. Din pacate nu imi permit sa o schimb(mai ales ca pentru a schimba o usa, trebuiesc schimbate cam pe toate), asadar dati-mi o varianta sa o repar. Ma gandeam sa chituiesc si apoi sa vopsesc. Credeti ca merge? Daca da, spuneti-mi si ce fel de chit imi trebuie (e doar un simplu chit de lemn?). Va multumesc anticipat.
PS: atasez si o poza cu gaura. Se observa si materialul usii, sper. (e usa dintr-aceea din prefabricate, sau cum ii mai zice. eu ii zic simplu "ceauseasca")

Attached Files



#2
adi_master

adi_master

    sef de tura!-in retragere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 19.07.2007
Bagi putina spuma poliuretanica(putina)cat sa iasa putin la suprafata,apoi iei vopsea de ulei si niste glet si le amesteci bine pana se face o pasta mai groasa.Dupa ce sa uscat spuma ....scobesti putin in interiorul ei si bagi chitul pe care la-i preparat,la uscare slefui putin si vopsesti usa.
:peacefingers:

Edited by adi_master, 25 May 2008 - 21:52.


#3
Mig VWFan

Mig VWFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,336
  • Înscris: 01.12.2005
I-am reparat cuiva o usa exact cum a spus adi doar ca trebuie sa fii atent, usa e goala pe dinauntru si cand bagi spuma se poate scurge inauntru, nu sta unde ai vrea tu.
In cazul respectiv am largit gaura (oricum era mai mare decat la tine) si am pus o placuta de lemn care sa tina spuma la nivelul gaurii.

Attached Files


Edited by Mig VWFan, 26 May 2008 - 08:42.


#4
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007

 Mig VWFan, on May 26 2008, 09:39, said:

I-am reparat cuiva o usa exact cum a spus adi doar ca trebuie sa fii atent, usa e goala pe dinauntru si cand bagi spuma se poate scurge inauntru, nu sta unde ai vrea tu.
In cazul respectiv am largit gaura (oricum era mai mare decat la tine) si am pus o placuta de lemn care sa tina spuma la nivelul gaurii.

Sau scoate usa si pozitioneaz-o la orizontala :)

#5
fool

fool

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 10.04.2007
Va multumesc pentru ajutor! Tocmai ce am cumparat materialele necesare. Ma voi apuca de treaba cat de curand, sper. :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate