Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Probleme cu delta 1010lt

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
CPX

CPX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,384
  • Înscris: 30.11.2004
Am probleme cu aceasta placa nu reusesc sa scap de intreruperi la redare.Am incercat toate zmecheriile uzoare cu schimbat irq,activat dma,modificare buffer.Folosesc driverul beta pe 64 de biti.Aveti ceva idei?

#2
buncar

buncar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,725
  • Înscris: 15.04.2005

View PostCPX, on Jan 4 2008, 18:49, said:

Am probleme cu aceasta placa nu reusesc sa scap de intreruperi la redare.Am incercat toate zmecheriile uzoare cu schimbat irq,activat dma,modificare buffer.Folosesc driverul beta pe 64 de biti.Aveti ceva idei?
exista posibilitatea sa fie de la driver,incearca cu driverul original ca sa te convingi daca este sau nu de la driver

#3
CPX

CPX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,384
  • Înscris: 30.11.2004

View Postbuncar, on Jan 4 2008, 19:53, said:

exista posibilitatea sa fie de la driver,incearca cu driverul original ca sa te convingi daca este sau nu de la driver
Nu exista alt driver pentru sisteme pe 64 de biti.Acesta ce il am este de pe situl M-audio.

#4
buncar

buncar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,725
  • Înscris: 15.04.2005

View PostCPX, on Jan 4 2008, 23:07, said:

Nu exista alt driver pentru sisteme pe 64 de biti.Acesta ce il am este de pe situl M-audio.
Din pacate exista multe probleme de incompatibilitati driver-sistem pe sistemele pe 64 de biti...

#5
CPX

CPX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,384
  • Înscris: 30.11.2004

View Postbuncar, on Jan 6 2008, 06:19, said:

Din pacate exista multe probleme de incompatibilitati driver-sistem pe sistemele pe 64 de biti...
Sper sa nu fiu nevoit sa vand placa..am nevoie de intrarile balansate.Nu inteleg de ce intarzie atat cei de la m-audio cu driverele pe 64 de biti..pe 32 au si pentru vista driver final.Nici procesarea asio nu merge bine..orice activitate video produce intreruperi chiar si la 10 milisecunde latenta :deadtongue: .

Edited by CPX, 06 January 2008 - 16:18.


#6
buncar

buncar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,725
  • Înscris: 15.04.2005

View PostCPX, on Jan 6 2008, 16:16, said:

Sper sa nu fiu nevoit sa vand placa..am nevoie de intrarile balansate.Nu inteleg de ce intarzie atat cei de la m-audio cu driverele pe 64 de biti..pe 32 au si pentru vista driver final.Nici procesarea asio nu merge bine..orice activitate video produce intreruperi chiar si la 10 milisecunde latenta :deadtongue: .
Eu am lucrat pe o 1010 acum cativa ani dar nu pe un sistem 64.Imi aduc aminte ca am avut ceva probleme cu latenta dar am rezolvat-o din setari.Imi mai aduc aminte ca aveam si ceva baraituri care se datorau faptului ca nu aveam impamantare pe priza din care alimentam tot sistemul audio si am rezolvat legand sistemul la impamantare.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate