Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Brrmasina Stern - pro si contra...

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
mariusdanielchelariu

mariusdanielchelariu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 06.07.2007
Salutare !

Am vazut pe afiliere_spam mai multe modele de scule electrice marca Stern, scrie pe ele facute in Austria.
Pe mine ma bate gandul renovarii unui apartament pe care il am la Tecuci si am nevoie de o bormasina cu percutie  ,cca. 600 w, si eventual de un Ciocan rotopercutor, cu care sa pot da gauri in beton.
Subliniez, imi trebuie pentru utilizarea lui in mediu casnic, fara prea mare chin pentru ea.
Este pe afiliere_spam o bormasina+trusa de scule la 109 ron si un ciocan rotopercutor la 199 ron.
As face o investitie ca sa le iau si nu as vrea sa iau tzeapa.
Cine a mai avut de-a face / a auzit / a utilizat produsele acestei firme este rugat sa posteze aici.
Rog sa se abtina cei cu replici de genul "mai degraba iti iei Bosch", nu am bani de Bosch, plus ca vreau sa o folosesc de cateva ori pe luna , nu imi trebuie o scula profesionala.

Cu stima,
D.

#2
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
Folosesc de 1,5 ani : masina de gaurit 550w non sds , masina gaurit 650w sds , ferestrau pendular 550w toate aceasi firma doar pt uz casnic. Le-am folosit la renovari , confectionat mobila din pal (rafturi in beci , dulapior) deci lucrari non-profi . Cu cea sds am dat aprox 800-1000 gauri (fi 6 si 8 cele mai multe e drept) si toate functioneaza f bine la ce bani am dat pe ele . Nu am luat kit , fiecare am achizitionat-o separat cum am avut bani.
Parerea mea este ca sunt f bune pt casa , renovare apartament etc , dar sa nu le forjezi pina se supraincalzesc.
Alt sfat este sa le desfaci si sa le bagi vaselina , pt ca duc lipsa.
Pt renovari mici si chestii marunte nu prea merita sa bagi banii in scule profi . Si ca fapt divers Bosch nu mai e ce a fost( se fabrica in Turcia), doar cel albastru mai e ceva de capul lui , doar pretul . Cu pretul de pe o scula profi iei 5-6 masini deastea  :lol: care sigur te tin mai mult ca una...

#3
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
Chiar vroiam sa zic "cumpara-ti un Hitachi" (mie nu-mi plac Bosh-urile)  :lol:  Eu am lucrat cu asa ceva http://www.price.ro/..._920_101933.htm si nu m-a dezamagit. A fost forjat din greu atat pe bormasina  (gauri in beton , gaura de hota) cat si pe daltuire. Pentru daltuire recomand folosirea unui burghiu cap vidia de 8 in loc de dalta. Veti vedea diferenta si sporul la lucru. ;)

Edited by Clovis, 10 November 2007 - 20:03.


#4
vladutzghe

vladutzghe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 03.02.2008

 Clovis, on Nov 10 2007, 20:02, said:

Chiar vroiam sa zic "cumpara-ti un Hitachi" (mie nu-mi plac Bosh-urile)  :lol:  Eu am lucrat cu asa ceva http://www.price.ro/..._920_101933.htm si nu m-a dezamagit. A fost forjat din greu atat pe bormasina  (gauri in beton , gaura de hota) cat si pe daltuire. Pentru daltuire recomand folosirea unui burghiu cap vidia de 8 in loc de dalta. Veti vedea diferenta si sporul la lucru. ;)
Foarte tare asta cu daltuire cu burghiu. Chiar m-am gandit si io sa incerc, dar ,mi-a fost tarsa sa nu fac vreo boacana pt ca nu sunt decat incepator. Inca invat.
Poti detalia?
A, si nici io nu sunt fan Bosch. Sunt amator dar imi plac sculele si am si bani sa imi iau ce vreau. Cum ai compara Hitachi cu Makita, pentru ca eu am citit prin strainatate si lumea ca performante mergea pe Hitachi dar nu bagau mana in foc pentru fiabilitate? Pana la urma mi-am luat o makita Hr 2470 dar acum ma gandesc sa imi iau ceva si de la Hitachi pt ca sunt tare curios si vreau sa inlocuiesc Boschurile verzi din colectie.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate