Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 

prblema boxe avision pv-a9

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
gbaicu

gbaicu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 25.04.2007
sal
am niste boxe5.1 avision de la un hc. si problema este ca intrarea pc  (auxiliarul)  nu scoate sunte pe toate canalele ci doar pe front si subwoofer.
ma poate ajuta cineva cu un sfat?



mentionez :conectate cu dvd 5.1 functioneaza  bine

#2
gbaicu

gbaicu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 25.04.2007

 gbaicu, on Jun 25 2007, 08:23, said:

sal
am niste boxe5.1 avision de la un hc. si problema este ca intrarea pc  (auxiliarul)  nu scoate sunte pe toate canalele ci doar pe front si subwoofer.
ma poate ajuta cineva cu un sfat?
mentionez :conectate cu dvd 5.1 functioneaza  bine
chiar nu stie nimeni? am vazut un sist orion ss990 care functioneaza cu toti satelitii atit cu 2.0 cit si 5.1.  in acest caz se poate sa fie defect avisionul?

#3
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,014
  • Înscris: 28.10.2006

 gbaicu, on Jun 25 2007, 09:08, said:

chiar nu stie nimeni? am vazut un sist orion ss990 care functioneaza cu toti satelitii atit cu 2.0 cit si 5.1.  in acest caz se poate sa fie defect avisionul?
Are vreun buton de selectie 2.0/5.1? Scrie in manual ca poate reda pe 6 canale sunet stereo?
S-ar putea sa nu poata sa faca sunet surround din stereo. Citeste manualul.

#4
gbaicu

gbaicu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 25.04.2007

 viceroy56, on Jun 25 2007, 10:21, said:

Are vreun buton de selectie 2.0/5.1? Scrie in manual ca poate reda pe 6 canale sunet stereo?
S-ar putea sa nu poata sa faca sunet surround din stereo. Citeste manualul.
im manual specifica clar intrare aux. pt pc  ( http://www.avision.c...udio_PV_A9.htm)   le am luat de la cineva cu tot cu garantie mai are 1,5 luni ( dvd are ceva probleme la citire) am manualul dar nu stiu cum sa il pun aici. buton de selectie nu are

Edited by gbaicu, 25 June 2007 - 09:39.


#5
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,014
  • Înscris: 28.10.2006

 gbaicu, on Jun 25 2007, 10:34, said:

im manual specifica clar intrare aux. pt pc  ( http://www.avision.c...udio_PV_A9.htm)   le am luat de la cineva cu tot cu garantie mai are 1,5 luni ( dvd are ceva probleme la citire) am manualul dar nu stiu cum sa il pun aici. buton de selectie nu are
M-am uitat prin manual si nu scrie cum sa redai semnal stereo in 6 difuzoare. La descrieire pe site spune ca are Functii Specifice: Mute, VOL +/-,INPUT, SETUP, DOLBY, PROLOGIC II, DISPLAY DIGITAL & Telecomanda.
Asta inseamna ca ar trebui sa mearga. Numai daca nu cumva e chestie de reclama.
Pune si tu intrebarea la ei pe site, de obicei raspund.
La modelul AR10 specifica clar redarea 2.0 in 5.1. Uite aici.

Edited by viceroy56, 25 June 2007 - 10:39.


#6
gbaicu

gbaicu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 25.04.2007

 viceroy56, on Jun 25 2007, 11:36, said:

M-am uitat prin manual si nu scrie cum sa redai semnal stereo in 6 difuzoare. La descrieire pe site spune ca are Functii Specifice: Mute, VOL +/-,INPUT, SETUP, DOLBY, PROLOGIC II, DISPLAY DIGITAL & Telecomanda.
Asta inseamna ca ar trebui sa mearga. Numai daca nu cumva e chestie de reclama.
Pune si tu intrebarea la ei pe site, de obicei raspund.
La modelul AR10 specifica clar redarea 2.0 in 5.1. Uite aici.
aha deci azi sau miine cind ma duc cu dvd(ca are niste probleme) lsa iau si subwooferul cu mine ? ce ma sfatuiesti?

#7
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,014
  • Înscris: 28.10.2006

 gbaicu, on Jun 25 2007, 12:48, said:

aha deci azi sau miine cind ma duc cu dvd(ca are niste probleme) lsa iau si subwooferul cu mine ? ce ma sfatuiesti?
Intai vorbeste la telefon si lamureste-te daca e defect sau daca nu poate 2.0/5.1. In functie de raspuns, iei sau nu sub-ul cu tine.
Din DVD sigur poti reda sunet stereo pe toate boxele, din setarea DVD-ului. Pe intrarea 2.0 trebuie sa butonezi ceva sa obtii acelasi lucru.

#8
gbaicu

gbaicu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 25.04.2007

 viceroy56, on Jun 25 2007, 13:44, said:

Intai vorbeste la telefon si lamureste-te daca e defect sau daca nu poate 2.0/5.1. In functie de raspuns, iei sau nu sub-ul cu tine.
Din DVD sigur poti reda sunet stereo pe toate boxele, din setarea DVD-ului. Pe intrarea 2.0 trebuie sa butonezi ceva sa obtii acelasi lucru.
ms frumos de ajutor am aflat azi ca intrarea pc , mp3..etc,  scoate doar stereo . deci ce aud eu fronturi + subwoofer e foarte normal. asta e si la 5 mil cit am dat pe anu trecut.....

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate