Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

parola pentru placa audio

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
nowories

nowories

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 30.09.2006
Stie cineva daca pot pune o restrictie temporara (o parola) placii de sunet,ceva cand se deschide calculatorul doua optiuni ,daca nu stii parola sa treaca pe 'mute'

#2
detective

detective

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,097
  • Înscris: 24.03.2007
Nu stiu sa existe asa ceva, dar poti ruga pe cineva in aria programming sa-ti faca un script care sati ceara o anumita parola si dak acea parola e gresita sa tina MASTER VOLUME pe mute, e ff simplu, ti-as face chiar eu dar nu am timp, iar scriptul dak ai u access la pc il poti pune la start-up sau daka vecinul tau e mai smecher si stie cate ceva il poti baga in registry sau ma rog.

#3
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005
Sau pui placa de sunet pe disable din device manager atunci cand foloseste altcineva calculatorul iar cand revii tu (vecinul, etc) ii dai enable din nou. Bine asta in cazul in care fratele cel mic nu e prea priceput sa stie sa-i dea singur enable.

Sau ar mai fi o varianta sa pui serviciul "Windows audio" pe disable :)

Edited by Bobby_ro, 25 June 2007 - 22:52.


#4
detective

detective

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,097
  • Înscris: 24.03.2007
tiam facut un mic mic exemplu de cum ar putea sa fie programelul, desigur mai trebuie introdus niste functii cum ar fi : in caz ca dupa ce programul ii pune automat master volumeul pe mute el sa intre la audio setings sal puna inapoi, pt asta trbuie adougat o funstie care "pandeste" si cand se fac modificare la volum in sound options sai ceara iar parola, in fine dar e o idee si ce a spus bobby_ro



apropo parola e 518

Edited by detective, 25 June 2007 - 22:59.


#5
detective

detective

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,097
  • Înscris: 24.03.2007
hmm nu merg attachements-urile la mine o sa incerc mai tarziu

#6
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005

View Postdetective, on Jun 26 2007, 00:00, said:

hmm nu merg attachements-urile la mine o sa incerc mai tarziu
Urca-l aicisi pune link-ul  -_-

#7
detective

detective

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,097
  • Înscris: 24.03.2007
Gata ti lam facut, e complet, cel putin sper, dak are ceva bugs sami zici si cand am timp poate ca o sa ti le repar, deci parola e 518, acuma il uploadez pe linkul dat de bobby_ro, sper sa mearga, tot ce trebuie sa faci e sal bagi in start-up dak ai acces la comp, ca uite e ora 12 si trebuie sa plec nu mai am timp sa-ti fac si un setup la el.


Cu placere si sper sa mearga


http://www5.rapidupl...&filepath=46650

#8
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005
nu stiu daca initiatorul topicului va mai da pe aici sau nu, dar e laudabila intentia ta de a face un mic programel pt respectivul. Am zis ca il incerc si eu, poate imi va prinde bine vreodata dar am gasit un "mic" bug si ca fapt divers m-am gandit sa-l postez poate te intereseaza, problema e ca dupa deschiderea programului si introducerea parolei imi tine procesorul in 100% load tot timpul.

Attached Files


Edited by Bobby_ro, 25 June 2007 - 23:58.


#9
detective

detective

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,097
  • Înscris: 24.03.2007
Hmm, mie numi face asta deloc, trebuie sa verific, sa inteleg ca ai theme pt XP cu vista sau chiar ai Vista pt k daca ai Vista stunci sar putea sa fie din acea cauza. ?

#10
nowories

nowories

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 30.09.2006
laudabila munca voluntara,un loc bun in rai pentru tine,am facut cum ai spus,dar,ce se intampla daca nu tastezi parola,nu cancel,nu ok,nu nimic ... bubuie boxele :( , ideea era sa poata folosi calculatorul dar fara sunet ,asta ar fi fost o lectie buna pentru respectivul.iar celalalt user sa nu aiba un incovenient prea mare (fara setari fara altceva ca oricum nu a reusit sa faca filmele sa mearga,pana ma chemat pe mine)

#11
worm

worm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,806
  • Înscris: 21.06.2002
chestia se numeste hardware profiles si e deja implementata de microsoft in windows. pur si simplu creezi un HW profile cu placa audio pe mute, il assignezi unui user si gata.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate