Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

pobleme cu placa audio

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
ReDz

ReDz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 14.04.2007
cred ca am o problema cu placa audio,   cand  nu mai ascult  nu folosesc nici  o aplicatie multimedia ,  nu ascult nici o melodie , nimic,  si ar trebui sa  fie liniste , se aude in boxe un tiuit intermitent , nu prea intens ...care este imperceptibil in timp ce ascult muzica .Acelasi lucru se intampla si daca imi conectez castile ...tiuitul tot se aude ,este intermitent si alterneaza in intensitate. Ce ar trebui sa  fac? daca imi caut un driver audio mai nou ar rezolva ceva ?am cautat asta , dar nu prea am gasit nimik ... puteti sa ma ajutai plsssssssss... !! am o placa de sunet  integrata  soundmax  si placa de baza este asus m2n-e chipset 570.calculatorul l  am cumparat de 2-3 saptamani! plssss   ajutati-ma !!!

#2
ianus

ianus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 01.02.2005
Intra in volume control si pune pe mute tot ce tine de intrare in placa audio (mic,aux, line in,CD ) etc.

Edited by ianus, 03 May 2007 - 12:55.


#3
ReDz

ReDz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 14.04.2007

View Postianus, on May 3 2007, 13:55, said:

Intra in volume control si pune pe mute tot ce tine de intrare in placa audio (mic,aux, line in,CD ) etc.

am facut asta , dar  cu ce ma ajuta ?? am  dat mute all , si nu se mai  auzea zgomotul  ,cand  am dat mute la toate in afara de  speaker  volume , si  tot se auzea !!  ce sa inteleg din asta ???

#4
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
te-ai intrebat daca nu este cumva de la boxe? la mine de exemplu daca dau volumul la boxe la maxim se cam aude zgomotul transformatorului in boxe.

#5
ReDz

ReDz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 14.04.2007

View Postxxvirusxx, on May 4 2007, 20:06, said:

te-ai intrebat daca nu este cumva de la boxe? la mine de exemplu daca dau volumul la boxe la maxim se cam aude zgomotul transformatorului in boxe.


da , m-am intrebat  asta in primul rand , dar  problema este ca mie mi se aude si in casti !! e ciudat .. boxele ca boxele , dar  castile ce au !!! o sa  imi reinstalez windows ... poate e ceva de la driver !!  cine stie

#6
dansimon

dansimon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 09.05.2007
Salutare !  Am și eu o problemă referitor la sunet: rămân fără el așa pe nepusă masă. Placa de sunet este integrată: SondMAX Integrated Audio. Am încercat să-i fac un update de la site-ul SoundMAX dar ei m-au trimis la Sony (am uitat să spun că eu am un desktop Sony Vaio). Acum aștept un răspuns de la ei, dar poate cineva dintre voi mă poate ajuta mai repede. Sau poate ar trebui să-mi instalez o placă de sunet mai adevărată. Mulțumesc anticipat pentru răspuns !

#7
ReDz

ReDz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 14.04.2007

View Postdansimon, on May 10 2007, 21:19, said:

Salutare !  Am și eu o problemă referitor la sunet: rămân fără el așa pe nepusă masă. Placa de sunet este integrată: SondMAX Integrated Audio. Am încercat să-i fac un update de la site-ul SoundMAX dar ei m-au trimis la Sony (am uitat să spun că eu am un desktop Sony Vaio). Acum aștept un răspuns de la ei, dar poate cineva dintre voi mă poate ajuta mai repede. Sau poate ar trebui să-mi instalez o placă de sunet mai adevărată. Mulțumesc anticipat pentru răspuns !

Si eu am soundmax , integrata si acum am placa de baza la service   din cauza asta ..o sa stau 2 sapt fara PC... sunt super nashpa .. a mea nici macar de la inceput nu a mers ... sfatul meu : ia-ti o placa de sunet adevarata !! nu prea sunt bune de nimik

#8
valy24

valy24

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.08.2007
:rolleyes: Salutare

Desi e destul de tarziu sa raspund la acest topic totusi intervin cu rezolvarea mea.

Am avut aceeasi problema, sunet integrat pe placa de baza, Realtek HD Audio, cu iesire 5.1

Am incercat tot felul de variante.. am dus calculatorul la service si baietii m-au rezolvat... au pus o placa de sunet... (aveam vista pe el, si placa lor nu avea driver de vista) si au zis ca totul e ok, acum nu se mai aude nimic :lol:

Asa ca am renuntat la vista din cauza asta...

Acum cautand din nou pe forum mi-a venit ideea sa verific toate volumele asa ca am activat din  volum > Option > Properties > Toate volumele... si am inceput sa dau mute la fiecare... si surpriza... zgomotul imi venea de la PC Beep. Adica de la micul difuzor pt. semnale de diagnostic care la mine nu este integrat pe placa de baza.

Acum l-am dat pe mute si s-a rezolvat..

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate