Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

sfat achizitie casti

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
snex

snex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 01.03.2007
Salut.Vreau sa imi cumpar o pereche de casti si nu ma pot hotara ce anume.Le folosesc explicit pt. muzica.nu ma intereseaza cum se aud in jocuri.
Buget-max 150Lei(1mil jumate pt cei care nu s-au acomodat cu noua moneda :P )
Eu am gasit astea si mi s-au parut interesante: http://www.dc-shop.r...s.php?cod=13271
Astept parerile si sfaturile voastre eventual link-uri.Daca se poate sa va sustineti castile cu cateva argumente tehnice...si nu numai.

#2
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 24.03.2006
Lasa jucarelele! :) Daca tot dai un ban ia ceva bun.

Cele mai bune casti pe care le poti gasi la un pret atat de 'mic' sunt Sennheiser PX100.
Sau Sennhesier HD201 ori HD 415 ori HD497 sau HD477.
Totusi daca te intereseaza strict cel mai bun sunet, fara sa conteze designul, greutatea, marimea sau ca sunt open-ear, atunci Sennheiser PX100 sunt solutia ideala!

Iar daca nu-ti plac Sennheiser cu nici un chip, cauta sa te limitezi la una dintre firmele AKG , Beyerdynamic, Audio Technica sau KOSS.
Firmele astea producatoare de componente PC nu-mi inspira incredere in acest domeniu.

Edited by ©GUP, 14 April 2007 - 22:51.


#3
snex

snex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 01.03.2007

View Post©GUP, on Apr 14 2007, 23:50, said:

Lasa jucarelele! :) Daca tot dai un ban ia ceva bun.

Cele mai bune casti pe care le poti gasi la un pret atat de 'mic' sunt Sennheiser PX100.
Sau Sennhesier HD201 ori HD 415 ori HD497 sau HD477.
Totusi daca te intereseaza strict cel mai bun sunet, fara sa conteze designul, greutatea, marimea sau ca sunt open-ear, atunci Sennheiser PX100 sunt solutia ideala!

Iar daca nu-ti plac Sennheiser cu nici un chip, cauta sa te limitezi la una dintre firmele AKG , Beyerdynamic, Audio Technica sau KOSS.
Firmele astea producatoare de componente PC nu-mi inspira incredere in acest domeniu.


Nu ma intereseaza cum arata,cat de grele sau alte chestii din astea....as vrea dor sa fie cat de cat comode la o utilizare indelungata...stiu si eu cateva ore.
Sunt un meloman inascut si ceea ce caut in primul rand e CALITATEA SUNETULUI.
Ms de sfat....ma apuc de cautat sa vad dak le gasesc pe la noi.Dak stii un magazin unde le gasesc te rog sa revii cu un msg.Bafta

#4
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,424
  • Înscris: 08.12.2006
mergi cu incredere pe ce ti s-a recomandat, deocamdata Sennheiser e la cel mai bun raport calitate/pret in .ro

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate