Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Sunet DVD-Video

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
xtrix

xtrix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 11.01.2005
Am nevoie, daca stie cineva, de un prgram care sa extraga sunetul (muzica) de pe un DVD Video. Am incercat dar nu am gasit nimic, asa ca ii rog pe cei care stiu sa ma ajute (ar fi de preferat un soft gratis). Multumesc.

#2
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,014
  • Înscris: 28.10.2006

 xtrix, on Apr 10 2007, 10:33, said:

Am nevoie, daca stie cineva, de un prgram care sa extraga sunetul (muzica) de pe un DVD Video. Am incercat dar nu am gasit nimic, asa ca ii rog pe cei care stiu sa ma ajute (ar fi de preferat un soft gratis). Multumesc.
DVDAudioRipper, da' nu gratis :crybaby:

#3
Cristian 2

Cristian 2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 26.02.2006
Buna seara,
Am  si eu nevoie de sfatul cuiva, care se pricepe la Power Point.
Am ales 30 de foto frumoase si vreau sa le insotesc  cu o melodie din  My Pictures (mp3). Nu reusesc cu nimic sa introduc muzica, de cat la prima imagine (slides). Apare un difuzor micut galben pe primul slides si canta tot cantecul. Cand dau sa trec  la celelalte slides-uri se intrerupe melodia.
M-am chinuit cateva ore si m-am sictirit.

Astept  cu rabdare ajutor, stiu ca ma adresesz la  lume buna si capabila.

Merci................

#4
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,424
  • Înscris: 08.12.2006
Expunere diapozitive > animatie particularizata, click pe sagetuta > optiuni efect, bifezi la oprire rulare dupa cate diapozitive ai tu acolo...
Daca ai office in engleza sorry, I don`t speak english...

#5
Cristian 2

Cristian 2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 26.02.2006

 antinari, on Apr 11 2007, 02:13, said:

Expunere diapozitive > animatie particularizata, click pe sagetuta > optiuni efect, bifezi la oprire rulare dupa cate diapozitive ai tu acolo...
Daca ai office in engleza sorry, I don`t speak english...

antinari',
A fost foarte bun sfatul tau, complectat de un alt forumist mi-a dat solutia necesara.
Am lucrat pe Office 2007 (binenteles in engleza).

Multumesc foarte mult, iata si un sit bun in l. romana.

http://office.micros...0487761048.aspx

#6
DarkMajesty

DarkMajesty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 13.02.2007

 xtrix, on Apr 10 2007, 10:33, said:

Am nevoie, daca stie cineva, de un prgram care sa extraga sunetul (muzica) de pe un DVD Video. Am incercat dar nu am gasit nimic, asa ca ii rog pe cei care stiu sa ma ajute (ar fi de preferat un soft gratis). Multumesc.


  Sal..In primul rand trebuie sa convertesti DVD-ul video in format mpeg(cu programul WinAvi Convertor)..dupa aceia intri in programul TMPEGEnc ,selectezi Video Source si la Stream Type dai ES(audio only)...Cam atat.. :)
Programele le gasesti pe link-urile urmatoare...Sper k ti-am fost de folos... :peacefingers:

http://rapidshare.co...o_Converter.exe
http://rapidshare.co...83/TMPEGEnc.rar
http://rapidshare.co...23238/Crack.rar  (crack-ul e de la WinAvi Convertor)

#7
xtrix

xtrix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 11.01.2005
Sa traiasca La multi ani maria ta DarkMajesty.
Am incercat si am reusit. Am insa o dilema. Din cate imi dau eu seama la momentul actual toata informatia este intr-un singur fisier, chiar daca pe DVD sunt 22 de melodii, ceea ce ma duce la urmatoarea intrebare: exist posibilitatea impartii acestor melodii?
Oricum, Multumesc.

#8
remier

remier

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 02.02.2007
Eu am de ex. un concert : Mike Oldfield_Berlin 2000.avi cu size 700KB, atat pe hard cat si pe CD si DVD, si am nevoie daca stie cineva, sa ma ajute cu sfaturi si un programel, pentru a extrage sunetul (muzica ) in format mp3.
E posibil sa separ melodiile ? Va dati seama ca fiind un concert live, sunt aplauze si alte parti care ar trebui scoase....sau in caz ca e prea complicat - sa o pot extrage asa cum aste acum.
Se poate face asta direct pe PC ? Adica fara cabluri si alte casetofoane ?
Scopul este de a pune acele melodii pe un MP3 player (cu casti )...si chiar as fi curios daca as putea elimina vechiul casetofon de la masina, si al inlocui cu un amplificator cu mufa USB in care sa introduc acest mic MP3....sau sa bag un cablu in mufa de iesire pentru casti al MP3, care sa mearga la acest amplificator.
Ar fi foarte comod sa incarc mereu alta muzica de pe PC, pe care sa o pot asculta in masina, fara a mai folosi casete.
Multumesc.

#9
DarkMajesty

DarkMajesty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 13.02.2007

 xtrix, on Apr 11 2007, 23:43, said:

Sa traiasca La multi ani maria ta DarkMajesty.
Am incercat si am reusit. Am insa o dilema. Din cate imi dau eu seama la momentul actual toata informatia este intr-un singur fisier, chiar daca pe DVD sunt 22 de melodii, ceea ce ma duce la urmatoarea intrebare: exist posibilitatea impartii acestor melodii?
Oricum, Multumesc.

Multumesc de urare... :P Ma bucur k te-am putut ajuta.. :D ..Ca sa imparti fisierul audio folosesti programul split mp3...

http://rapidshare.co...2/Split_mp3.zip

Numai bine.. :peacefingers:

#10
DarkMajesty

DarkMajesty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 13.02.2007

 remier, on Apr 12 2007, 13:32, said:

Eu am de ex. un concert : Mike Oldfield_Berlin 2000.avi cu size 700KB, atat pe hard cat si pe CD si DVD, si am nevoie daca stie cineva, sa ma ajute cu sfaturi si un programel, pentru a extrage sunetul (muzica ) in format mp3.
E posibil sa separ melodiile ? Va dati seama ca fiind un concert live, sunt aplauze si alte parti care ar trebui scoase....sau in caz ca e prea complicat - sa o pot extrage asa cum aste acum.
Se poate face asta direct pe PC ? Adica fara cabluri si alte casetofoane ?
Scopul este de a pune acele melodii pe un MP3 player (cu casti )...si chiar as fi curios daca as putea elimina vechiul casetofon de la masina, si al inlocui cu un amplificator cu mufa USB in care sa introduc acest mic MP3....sau sa bag un cablu in mufa de iesire pentru casti al MP3, care sa mearga la acest amplificator.
Ar fi foarte comod sa incarc mereu alta muzica de pe PC, pe care sa o pot asculta in masina, fara a mai folosi casete.
Multumesc.

Ca sa scoti muzica din concert foloseste TMPEGEnc,selectezi Video Source iar apoi la Stream Type selectezi ES(audio only)..
Dak vrei sa imparti melodiile sau sa elimini anumite portiuni foloseste Split mp3... :)

http://rapidshare.co...2/Split_mp3.zip

http://rapidshare.co...83/TMPEGEnc.rar

#11
mondi

mondi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 17.10.2005

 xtrix, on Apr 10 2007, 10:33, said:

Am nevoie, daca stie cineva, de un prgram care sa extraga sunetul (muzica) de pe un DVD Video. Am incercat dar nu am gasit nimic, asa ca ii rog pe cei care stiu sa ma ajute (ar fi de preferat un soft gratis). Multumesc.
Ti-am pus in atasament cum se face.
Daca ai fisiere ac3 si nu reusesti cu Nero sa faci CDDA, poti sa folosesti Goldwave.

Edited by mondi, 23 April 2007 - 16:39.


#12
mondi

mondi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 17.10.2005

 mondi, on Apr 23 2007, 17:38, said:

Ti-am pus in atasament cum se face.
Daca ai fisiere ac3 si nu reusesti cu Nero sa faci CDDA, poti sa folosesti Goldwave.

Prima data nu a mers uploadat.

Attached Files



Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate