Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Boxe Genius

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
eco_land

eco_land

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 25.01.2007
Buna. Tocmai mi-am cumparat un sistem Genius SW-HF 5.1 5000 (150W). Toate bune si frumoase, sunet beton dar a aparut o problema. Nu stiu daca are legatura cu sistemul audio dar parca prea a coincis cu instalarea acestuia. Mentionez ca am o placa de sunet Sound Blaster Audigy SE 7.1. Pe scurt problema e ca dupa ce am instalat sistemul, PC-ul a inceput sa inghete la anumite momente. Practic screenul ingheata si nu mai raspunde la nici o comanda si trebuie sa-i dau un restart din butonul de restart, nici cu ctrl,alt,del nu merge. Stie cineva ce ar putea fi ? Culmea e ca pina a pune sistemul nu mi-a facut niciodata asa. Mersi.

#2
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,424
  • Înscris: 08.12.2006
placa de sunet ai instalat-o odata cu sistemul, sau o aveai dinainte?
nu cred ca are vreo legatura cu sistemul Genius, eventual reinstaleaza driverul placii de sunet

(sau poate de la vibratiile subwooferului s-a miscat ceva inauntru???)

#3
eco_land

eco_land

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 25.01.2007
Placa de sunet o am dinainte de a lua sistemul. Si nu am avut probleme pina in momentul cind am cuplat sistemul audio la PC. Nu este de la vibratii. Practic imi ingheata PC-ul si nu mai raspunde la nici o comanda si trebuiesa-l resetez de la butonul de reset.

#4
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,424
  • Înscris: 08.12.2006
chiar nu vad ce legatura ar putea sa aiba boxele cu mersul sistemului
eventual modul stereo sau 5.1 al placii de sunet, daca o setezi pe stereo se mai intampla fenomenul?

#5
eco_land

eco_land

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 25.01.2007
Pe stereo nu pare sa faca ,trebuie sa mai astept sa vad; se poate bloca PC-ul din cauza placii de sunet? se poate sa fie probleme in modul 5.1 si in stereo nu?

#6
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,424
  • Înscris: 08.12.2006
cand e vorba de windows e posibil orice, (pamantul e de fapt plat, da e prelucrat cu photoshopul), incearca un alt driver pt placa de sunet (mai nou sau mai vechi)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate