Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Nu inteleg o kestie

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
tavykbt

tavykbt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 12.01.2007
Am in masina un mp3 Alpine 4x45W(real cam 4x20 zic eu) si 4 difuzoare, 4x50W RMS. Playerul are volum pana la 40, si nu pot da mai mult de 20 ca distorsoneaza. Stiu ca trebuie folosita o statie pentru a folosi difuzoarele la putere maxima, dar nu inteleg de ce pun pe playere puteri mai mari decat au si de ce volumul ala e pana la 40??? La nimeni pe care cunosc nu am vazut playerul de masina dat la maxim fara sa distorsioneze in ultimul hal(fara amplificator), chiar si la sistemele audio din fabrica. Daca pun de ex difuzoare de 20 W RMS il pot da la maxim lejer oare si sa se auda perfect? Nu o sa modific cu nimic sistemul ca tampesc si la 20 din volum :D, dar sunt curios care e kestia. Mersi!

#2
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,424
  • Înscris: 08.12.2006
explicatii pot fi mai multe... una din ele este ca la nivele mai mici (de ex radio) probabil ca nu se mai duce in distorsiune la vol maxim
o alta explicatie e ca asa e el conceput
de ce pun pe ele puteri mai mari decat au? tot e bine ca nu scrie 4x250W :D

NU incerca sa intelegi!!! Adevarul e dincolo de noi!!!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate