Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

probleme cu sunetul la filme

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
hipath78

hipath78

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 29.10.2006
Salutare,
AJutati-ma va rog cu o problema:Am luat cateva filme noi si nu se aude decat sunetul de fundal vocea insa nu.....spuneti-mi daca este o problema de soft(alte codecuri?????)
P.S am vazut ca BIT RATE = 447 khz comparativ cu alte filme ce se aud si sunt la 122 Khz
Multumesc mult

#2
berzecus2003

berzecus2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 18.08.2006

 hipath78, on Feb 4 2007, 14:56, said:

Salutare,
AJutati-ma va rog cu o problema:Am luat cateva filme noi si nu se aude decat sunetul de fundal vocea insa nu.....spuneti-mi daca este o problema de soft(alte codecuri?????)
P.S am vazut ca BIT RATE = 447 khz comparativ cu alte filme ce se aud si sunt la 122 Khz
Multumesc mult
ai rezolvat ,sefu"???? daca da ,ne spui si noua cum???merci

#3
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,014
  • Înscris: 28.10.2006

 hipath78, on Feb 4 2007, 12:56, said:

Salutare,
AJutati-ma va rog cu o problema:Am luat cateva filme noi si nu se aude decat sunetul de fundal vocea insa nu.....spuneti-mi daca este o problema de soft(alte codecuri?????)
P.S am vazut ca BIT RATE = 447 khz comparativ cu alte filme ce se aud si sunt la 122 Khz
Multumesc mult
Nu are nicio legatura bitrate-ul cu ce spui tu.
cele cu bitrate 448KHz(nu 447) sunt in format AC3-6 canale(5.1), iar tu ai setat decodorul AC3 sa redea 6 canale. Normal, pe 2 boxe ce sunt cuplate la PC, se vor auzi numai canalel FR si FL, nu si Center. Dialogurile sunt redate pe Center. Seteaza decodorul sa redea pe 2 canale(Stereo) si vei avea sunet complet pe cele 2 boxe. Procedeul se numeste Downmix(mixare in jos, de la 6 canale la 2 canale).
Analizeaza filmele respective cu GSpot(free pe net) si vei vedea ca asa este.
Succes.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate