Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Casti Technics RP-F500E-H sau Casti Sennheiser HD 212 PRO

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
boguss

boguss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 17.10.2006
Salutare...

doresc sa imi cumpar niste casti si nu stiu ce alegere sa fac... dupa ce mi-am aruncat niste oqi pe net am ramas la castile astea 2 si nu prea stiu ce alegere sa fac... nu am cunostinte in domeniu dar stiu ca astia de la Sennheiser fac casti foarte bune ... :)

Poate ma ajuta careva :)
Preturile sunt foarte apropiate ...

Ciao
Boguss

#2
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,424
  • Înscris: 08.12.2006
Din pacate nu pot compara din stiute decat cu RP-DH1200, si m-as orienta clar spre technics, insa nu am avut ocazia sa aud cum suna RP-DH500, dupa cum vad insa prin date magnet de Neodymium | Raspuns in frecventa 7Hz - 28kHz
La casti alegerea insa se face ascultandu-le, si nu dupa sfaturile altora, asta e unul din cele mai subiective domenii, deci urechea ta decide!

#3
boguss

boguss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 17.10.2006
pai le-am gasit pe www.elf.ro si astia nu itzi dau posibilitatea sa le ascultzi...

#4
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,424
  • Înscris: 08.12.2006

 boguss, on Jan 16 2007, 16:03, said:

pai le-am gasit pe www.elf.ro si astia nu itzi dau posibilitatea sa le ascultzi...
dupa datele tehnice Technicsul pare o alegere mai buna, dar sincer, nu am ascultat modelul asta, vezi ca mai sunt niste topicuri despre casti, citeste si pe acolo

#5
KITZU

KITZU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 30.09.2003
Sa ne spui ce ti-ai luat!
Sincer Technics nu e o firma pt casti pe cand Sennheiser sunt recunoscuti la fel ca AKG, BeyerDinamic, Grado si inca cateva.

#6
boguss

boguss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 17.10.2006
mi-am luat Sennheiser.... si nu regret nici un moment... le-am luat de la muzica si sunt mortale :)

#7
e_X_tas_Y_

e_X_tas_Y_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 18.09.2005

 boguss, on Jan 21 2007, 19:04, said:

mi-am luat Sennheiser.... si nu regret nici un moment... le-am luat de la muzica si sunt mortale :)

Share the experience with us!

1. Cat de TARE se aud? Cu ce distorsiuni? Da-le o nota pentru joase/medii/inalte.
2. Ce placa de sunet ai?

#8
boguss

boguss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 17.10.2006
de' tare nu se aud Foarte tare... se aud Foarte clar :)

am ... Creative Audigy si k note... basu` e destul de profund ... mediile sunt ok...dar cam scartzaie la inalte...

#9
e_X_tas_Y_

e_X_tas_Y_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 18.09.2005

 boguss, on Jan 22 2007, 15:06, said:

de' tare nu se aud Foarte tare... se aud Foarte clar :)

am ... Creative Audigy si k note... basu` e destul de profund ... mediile sunt ok...dar cam scartzaie la inalte...

Daca spui ca scartie la inalte nu e bine (cel putin pentru mine). Eu am pus ochii pe o pereche Sennheiser HD 270-V1, 12Hz-22kHz. Sper ca n-or sa ma dezamageasca... :)

#10
boguss

boguss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 17.10.2006
pai da.... dar sunt cu 120% mai scumpe...

#11
Thunder7

Thunder7

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.01.2007
Daca vrei niste casti adevarate alege ceva Panasonic , am avut multe casti , probabil si voi dar nu stiu cat de mult v-au tinut fara sa se rupa firu , sa se arda difurile , etc
eu mi-am cumparat in 1998 de la representanta din timisoara niste casti Panasonic RP HT21 , daca le dai la maxim abia le mai ti pe urechi si partea cea mai buna se aude clar , bas-ul nu bazaie deloc la maxim chiar si acu dupa 9 ani de cand le am se aude super , le-am avut in armata , dormeam cu ele ascultand muzica , pana in prezent le-am folosoi intens si nu am avut probleme cu firul , singurul lucru care s-a deteriorat au fost bureti care i-am schimbat cu alti de la alte casti.
modelul asta nu cred ca se mai gaseste dar daca cauti casti care sa te tina mai mult de juma de an eu iti recomand panasonic , modelul til alegi in functie de preferintele tale si de cat vrei sa dai pe el

Acu fiecare cu preferintele lui ...eu mi-am spus parerea :P

Panasonic = sunet + calitate + durabilitate :coolspeak:

#12
boguss

boguss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 17.10.2006
tinand cont ca au un pretz de sub 10 dolari ... cred ca sunt super :D ...

#13
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,424
  • Înscris: 08.12.2006
daca vrei niste casti adevarate la pret rezonabil (relativ :D ) Audio Technica ATH-PRO-700 DJ (in jur de 150 de euroi)

#14
Thunder7

Thunder7

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.01.2007
pana la urma ce casti ti-ai luat??
si cum se aud? esti multumit?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate