Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Mi-a murit o boxa!

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
doktoru

doktoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,403
  • Înscris: 30.12.2005
Asa deodata, toate sunetele nu se mai aud decit intr-o singura boxa! Si ce e mai ciudate ca, concomitent si  sunetele alea default ale Win-ului nu se mai aud. Boxele, niste Teac-uri, sint ok, le-am probat pe alt pc. Am incercat cu drivere noi... nimic.
Ajutor!
Multumesc.

#2
proffesor

proffesor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 18.03.2004
vezi sa nu ai balans-ul dat intr-o parte in volume control sau ar fi posibil sa se fi ars un canal al statiei la care sunt conectate boxele

#3
doktoru

doktoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,403
  • Înscris: 30.12.2005
Balansu' l-am verificat, e la mijloc....

#4
Rhadoo824

Rhadoo824

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 03.03.2006

 doktoru, on Dec 11 2006, 21:49, said:

Balansu' l-am verificat, e la mijloc....

Mai ales daca placa de sunet e onboard se poate sa se fi stricat mufa ei... Am intalnit 2 cazuri de genul asta.
Se pare ca e timpul sa cumperi o placa de sunet pe PCI sau sa faci un upgrade la placa de baza :)

#5
proffesor

proffesor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 18.03.2004
incearca o reinstalare de SO apoi daca nu merge incearca cu o placa pci

#6
doktoru

doktoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,403
  • Înscris: 30.12.2005
Amluat-o pe fir in sus si si-a dat drumu' dupa ce am dezinstalat PC Suite-ul de la Nokia care-mi venise cu telefonu'!!! (N93, daca are vreo importanta). Stiti ceva de asa ceva?
Multumesc Radu si Prof.
E o placa onboard, da.
Si, tot da, de mult ma tot "maninca" sa-mi iau o placa PCI. Sa vedem, poate Mosu'...

#7
luc1111

luc1111

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.12.2006

 doktoru, on Dec 11 2006, 20:32, said:

Asa deodata, toate sunetele nu se mai aud decit intr-o singura boxa! Si ce e mai ciudate ca, concomitent si  sunetele alea default ale Win-ului nu se mai aud. Boxele, niste Teac-uri, sint ok, le-am probat pe alt pc. Am incercat cu drivere noi... nimic.
Ajutor!
Multumesc.
Pai... e simplu.. adica. :worthy: ma rog. Nu este din cauza pc-ului. La u ori amplificatorul din boxa este defect,ori difuzorul din boxa kre nu se aude. Parerea mea.. difuzorul ^_^ Dar se poate reface...

#8
Rhadoo824

Rhadoo824

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 03.03.2006

 doktoru, on Dec 12 2006, 06:31, said:

Amluat-o pe fir in sus si si-a dat drumu' dupa ce am dezinstalat PC Suite-ul de la Nokia care-mi venise cu telefonu'!!! (N93, daca are vreo importanta). Stiti ceva de asa ceva?
Multumesc Radu si Prof.
E o placa onboard, da.
Si, tot da, de mult ma tot "maninca" sa-mi iau o placa PCI. Sa vedem, poate Mosu'...

Putin probabil sa fi fost din cauza Nokia PC Suite... Daca spui ca si-a dat drumu inseamna ca nu e de la placa de sunet (ci un fir intrerupt, un contact imperfect), insa ca sa fii sigur ca nu ea e cu probleme, probeaz-o cu alte boxe sau cu niste casti. Daca se aude tot intr-o singura parte e clara treaba.

#9
doktoru

doktoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,403
  • Înscris: 30.12.2005
Si ca sa fie tacimu' complet, stiu ca nu e sectiunea potrivita pentru o intrebare ca asta, dar...., mi-a disparut si meniul din click dreapta unde apare "New text" sau cam asa ceva, astfel ca trebuie sa fac un fisier doc nou, sa-i schimb extensia in *.txt, etc. etc. Ce dracu' sa-i fac?
Cu boxa, intr-adevar, am desfacut-o si are un contact dus, l-am lipit si gata.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate