Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

spliter 5.1

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
tony_2909

tony_2909

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 17.03.2005
Salut,
Am un sistem de boxe 5.1, o placa de sunet 5.1 si un DVD 5.1.
Cum pot gasi un spliter sau switch (ceva) in care sa bag placa de sunet si DVD-ul la intrare si sistemul5.1 la iesire, ca sa nu mai stau sa tot bag si sa scot mufele?

#2
KITZU

KITZU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 30.09.2003
nu cred ca exista din pacate. Ar fi posibil sa folosesti 5.1 analogic si SPdif digital deodata daca sistemul 5.1 permite asta (adica are cele 2 tipuri de intrari).

#3
tony_2909

tony_2909

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 17.03.2005

View PostKITZU, on Oct 8 2006, 15:29, said:

nu cred ca exista din pacate. Ar fi posibil sa folosesti 5.1 analogic si SPdif digital deodata daca sistemul 5.1 permite asta (adica are cele 2 tipuri de intrari).

eu mai caut, dar daca nu gasesc incerc sa fac unul

#4
robertino1

robertino1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 08.06.2003
Nu cred sa fie nevoie de ...adaptor special. Ai putea sa faci asa: cumperi trei adaptatoare jack tata-dublu jack mama. Pe astea le bagi in cele trei mufe de pe placa de sunet. Trei din cele 6 mufe jack mama le folosesti ca sa bagi in ele cele trei mufe jack de la sistemul 5.1. Apoi mai cumperi trei adaptoare jack tata-2xRCA mama. In astea bagi cele 6 mufe RCA tata care vin de la DVD player si cam gata. DAR crede-ma, daca ai pe DVD player, si ar trebui sa ai, iesire audio coaxiala, foloseste-o pe aceea. E mult mai "limpede" calitativ vorbind. Nu ai spus ce placa audio ai, dar sper sa aiba mufa SPDIF.

Edited by robertino1, 13 October 2006 - 14:26.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate