Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Probleme cu cablu optic si Z-5500 + Sb Creative 2 Zs sb0350

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
NetSlick

NetSlick

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 13.09.2006
baietzi acum vro 2 zile mi-am cumparat de la cora un cablu optic pt intrarea digitala de la Z-5500 (iftinache....150 mii lei...50 cm nu prea aveam nevoie de mai mult)mufa din spate de la Z-5500 e buna  aia Tos ....e problema e cu placa de sunet am un model Sb:0350 si e cu jack nici o problema am schimbat cablu si am loat cu jack in varf are fibra optica .....vina casa sa incerc cablu in sf dupa ce caut tot bucurestiu...si tot nu merge zice pe unitatea centrala "No Digital Data".......am schimbat si drivere si tot nika....:-?? nu stiu ce sa mai fac....ma putetzi ajuta ? totusi am o banuiala ca ar fi de la placa de sunet...din cate stiu yo ar trebuie sa iasa o lumina Rosi din iesirea digitala.....ca normal transferu prin Fibra optica se face prin impulsuri luminoase :| ......sunt intr-o mare dilema....poate ma poate ajuta cineva......astept parerile voastre sau sfaturile

#2
NetSlick

NetSlick

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 13.09.2006
hai ca pana la urma m-am descurcat singur  :D tot odata mi-am loat si chefu :down:  :crybaby: am nevoie cred de asta http://www.creative....mp;product=1780  ..................si cred ca nu se gaseste pe la noi prin tzara :( deci ......CREATIVE IF YOU HEAR ME I HATE YOU ....... daca are cineva idee unde gasesc si yo Creative Digital I/O Module ......va astept cu mare placere ...da nu mai am sperantze la DB Surround :( direct din calc .....poate doar de la Dvd player....

#3
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006
Modulul ala de care zici nu este compatibil cu toate placile de la Creative (verifica pe siteul ala daca nu crezi). Cu Audigy2ZS NU este compatibil.
Iesirea digitala la placa ta este coaxiala, nu optica. Deci iti trebuie o inrare coaxiala (digital) la boxe sau un convertor coaxial-optical ca asta: http://www.partsexpr...f...16150&DID=7
Oricum in acel mod de legare nu vei avea decat sunete stereo din PC (cu exceptia vizionarii unui DVD-Video cu sunetul codat DolbyDigital si pass-trough acel semna la decodorul din difuzoare). Jocurile vor fi numai stereo.
Solutia este legarea analogica a boxelor la placa de sunet. Sau o placa de sunet cu encoder DolbyDigitalLive ca asta:
http://www.zipzoomfl...ductCode=361102
sau ca una din astea:
http://www.zipzoomfl...Brand=AUZENTECH

Edited by SuperDuper, 13 September 2006 - 23:41.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate