Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 

Diferente intre termopan dublu si termopan simplu...

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Bocacio Junior

Bocacio Junior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,616
  • Înscris: 04.11.2005
Salut! Sunt intr-o dilema...am citit tot pe undeva pe un forum ca termopanul care are 2 geamuri ce se deschid este mai slab la rezistenta si alte dotari cum ar fi plasa de tantari fata de cel la care se deschide doar un geam...voi ce stiti? vreau cu 2 geamuri ca sa se poata sterge prin exterior mai usor. d

#2
Kugarth

Kugarth

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 25.06.2003

View PostBocacio Junior, on Sep 5 2006, 16:46, said:

Salut! Sunt intr-o dilema...am citit tot pe undeva pe un forum ca termopanul care are 2 geamuri ce se deschid este mai slab la rezistenta si alte dotari cum ar fi plasa de tantari fata de cel la care se deschide doar un geam...voi ce stiti? vreau cu 2 geamuri ca sa se poata sterge prin exterior mai usor. d
La rezistenta nu cred ca este mai slab pentru ca pe mijloc sau undeva unde hotarasti tu, mai are o "dunga" verticala.
Plasa de tantari nu e o problema, poti sa pui 2, cate una pe fiecare geam.
Eu am cu un singur geam care se deschide. Ai dreptate la problema cu stersul. Partea fixa, fiind geamul destul de mare (lat), se sterge foarte greu.

#3
Ecstaz

Ecstaz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 13.07.2006
Pu cred ca structura de rezistenta difera la un geam batant sau la unul fix incat sa iti pui probleme din acestea. E bine sa afli ce feronerie folosesc oamenii cu probleme. De ex feroneria GU este nemteasca si cica ar fi foarte buna. Eu am GU si inca o firma italiana la o usa si nu am probleme cu nici una.
Din punct de vedere al dotarilor, plasa de tantari poti pune la amandoua si iar rulourile nu au legatura cu batarea geamului.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate