Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 

Despre Aspiratoare

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2345 replies to this topic

#1423
dantt

dantt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 10.06.2008
Am inteles,eu (inca) n-am patit asa ceva.Inseamna ca le-au modificat sa se potriveasca mai bine cu noua generatie de aspiratoare.Sorry nu stiu de care model ai tu,eu am unu din seria 5 cat&dog de vreo cativa ani.Au inceput inseamna sa faca si astia magarii...pacat!

#1424
Carman2015

Carman2015

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 14.01.2015
s6210.


#1425
dan_slack

dan_slack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,790
  • Înscris: 22.07.2006
Pune si tu o poza cu sacii + cutia de la cei noi. De unde i-ai cumparat?
Arata ca cei din imagine?

Attached Files

  • Attached File  $_57.JPG   71.68K   16 downloads

Edited by dan_slack, 23 April 2015 - 23:30.


#1426
Carman2015

Carman2015

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 14.01.2015
Fj draci...
cand inchid capacul, preseaza clapeta aia de sens si o tine deschisa pe jumatate.
i-am dat doi pumni in bot si acum s-a asezat.
problema rezolvata!

#1427
Marius41

Marius41

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 04.03.2013
Am o problema cu aspiratorul. Am un Zanussi cu putere de 2000 W. Nu mi-a facut probleme dar de un timp observ ca la aspiratul mochetelor foarte repede imi apare la martor culoarea rosie. Asta imi indica ca ar fi plin dar in schimb cand desfac capacul de la pahar nu se observa praf mai deloc. Nu vreau sa il fortez ca sa se strice. Am fost multumit de el. Din ce cauza se intampla?? Astept raspuns.

#1428
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,662
  • Înscris: 29.03.2006
Cand se lipeste bine de ceva, creste presiunea si trage pistonasu' rosu.

(cel putin asa am vazut la un aspirator mai vechi; la astea mai noi n-am mai avut asa ceva, se vede prin canistra transparenta cand s-a umplut, sau te uiti pur si simplu in ea...)

Daca forma capului de aspirat se lipeste f. bine de mocheta, asa se intampla, poti considera ca te atentioneaza sa mai si ridici de el...

Asta daca acel "martor" este inainte de sac/recipient.
Daca are si ceva filtre inainte de el, atunci trebuie sa le cureti.

#1429
Marius41

Marius41

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 04.03.2013
Filtrul il curat dupa fiecare "sedinta" de aspirare prin casa. Cunosc cum functioneaza aspiratorul, i-am aflat chichitele si totusi nu pricep de ce martorul e pe rosu cand in pahar e f. putina mizerie. E ceva ce nu inteleg. Nu am avut probleme cu el, l-am exploatat cu grija si totusi...

#1430
nesupus

nesupus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 27.02.2010
Ai variator de putere ? Daca ai, mai redu din puterea de aspirare ca sa nu stea martorul tot pe rosu. Asa mai faci si economie de curent.  :)

#1431
Mircea_jr

Mircea_jr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 480
  • Înscris: 13.04.2007
@Marius41: Aspiratorul este cu sac sau fara sac? (EDIT: presupun ca e fara, din moment ce vorbesti de "pahar"). Martorul de care vorbesti este electronic (LED) sau e mecanic (o capsula, un tubusor cu un burete rosu sau ceva asemanator care se poate deplasa inauntru... nu stiu cum sa ma exprim mai bine Posted Image )...?

La mine, la Electrolux Z8810W, treaba e fix invers: am schimbat vreo 5 saci intr-un an jumate, dar o singura data s-a aprins LED-ul de "sac plin". In rest i-am schimbat din proprie initiativa, ca am deschis de curiozitate capacul si mi s-a parut sacul cam plin la pipait... si/sau am avut senzatia ca parca n-ar mai trage la fel de bine. E drept ca dupa ce am folosit cei doi saci originali de 5 litri primiti cu aspiratorul, restul au fost de capacitate mai mica - 2/3 litri. Dar asta n-ar fi trebuit sa faca LED-ul sa se aprinda mai tarziu - eventual mai devreme, ar sugera logica...

Edited by Mircea_jr, 06 May 2015 - 00:16.


#1432
CRIS6717

CRIS6717

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 05.03.2013

View PostKortana, on 21 aprilie 2015 - 19:06, said:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/vLYwtP-DhnU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Am un Electrolux Ergorapido. Va intreb: cek fara fir ( cu baterii ) va avea viitor sau se va renunta la el
si sa va reveni la cel clasic - cel cu cablu electric ?
Ce am eu acum tine 25 minute aspirarea. Apartamentul e tip garsoniera cu o camera de dormit.
La aspirat, manevrarea lui e usoara. Dupa o sesiune de aspiratie in toata casa, il las la incarcat toata noaptea.
La cel clasic, Zass 1200w, manevrarea e mai greoaie, trebuie sa ti cablu dupa mine.
Care e parerea voastra ?

Ieri am luat ultima generatie de Ergorapido ZB 3011. Anterior am avut si generatiile trecute. ZB 3011 si penultimul au avut acumulatori lithium 18v cu incarcare in 4h, cu decuplare automata. Sunt niste aspiratoare pentru curatenia zilnica si instantanee nemaipomenite.....dar dupa 2 ani te cam lasa acumulatorii. Stiind totusi lucrul acesta nu m-am putut abtine si am cumparat iar. In paralel pentru curatenia saptamanala am un SCTURBO Supercyclone fara sac. Ambele sunt marca Electrolux.

View PostMizu, on 21 aprilie 2015 - 19:33, said:

Dupa cum il vad nu prea are putere de aspirare. Pana si cel mai ieftin aspirator iti ia niste faina aruncata aiurea pe covor.
In stilul ala voiam sa-mi iau si eu, ca e mai indemanatic, dar nu mi s-a parut ca ar renta.
Daca te uiti la videoclip in timp ca citesti, normal va nu vezi Posted Image . Te asigur ca uiti  de aspiratorul mare si greoi. Dar are inconvenientul cu acumulatorii !

Edited by ggelu, 08 May 2015 - 05:59.


#1433
CRIS6717

CRIS6717

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 05.03.2013
Uite am gasit un review aici : http://www.nwradu.ro...rapido-2-in-1/. La al meu difera culoarea, este pe negru acolo unde in imagini apare portocaliu. Asa cum mentionam mai sus este un aspirator pentru curatenia zilnica si instantanee. Pentru cea saptamanala am altceva.

#1434
valer

valer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,838
  • Înscris: 25.05.2006
Salutare!Sunt posesorul unui aspirator Beko BKS 1430 T și spre surprinderea mea am trecut cu vederea un lucru în legătură cu sacii de "unică folosință"! Este mult mai igienic schimbarea sacului decât golirea lui la tomberon, spălare... ok. Dar, de unde pot procura saci ptr aspirator?
Mulțumesc!

#1435
nesupus

nesupus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 27.02.2010
http://www.sacipentr...EKO/bks-1430-t/

#1436
Bianca95

Bianca95

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 13.12.2013
Trebuie sa aleg dintre urmatoarele 3 modele cu preturi relativ apropiate.
Ce recomandati ?
Miele C3 celebration power line [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/K8K_c4zyaVg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Karcher VC6  [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/V4BVBtleDFY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Karcher T10/1 [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/p-IXu1SQrZQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1437
nesupus

nesupus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 27.02.2010
Ca performantaT10/1 este un aspirator profesional, cel mai silentios si cu capacitate foarte mare a sacului pentru praf. Se pare ca este si cel mai ieftin dintre cele trei.

#1438
Bianca95

Bianca95

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 13.12.2013
Cam ciudat....
Pana la urma cel mai bun este si cel mai ieftin ?
Care ar fi explicatia ?

#1439
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Pentru ca pretul unui produs nu mai e de mult reprezentat de calitatea acelui produs ci de multi alti factori.

#1440
Bianca95

Bianca95

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 13.12.2013
Deci voi cumpara Karcher T10/1

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate