Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

subwoofer enzer

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
nerub

nerub

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.08.2006
Recent am achizitionat un sistem 5.1 enzer HT1358 , ce pot spune se aude binisor dar nu am subwoofer , pe pagina oficiala nu zice absolut nimic , stiti cumva de unde pot sa cumpar sau sa dau comanda un link ar fi foarte folositor multumesc anticipat

#2
e_X_tas_Y_

e_X_tas_Y_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 18.09.2005

View Postnerub, on Aug 8 2006, 01:40, said:

Recent am achizitionat un sistem 5.1 enzer HT1358 , ce pot spune se aude binisor dar nu am subwoofer , pe pagina oficiala nu zice absolut nimic , stiti cumva de unde pot sa cumpar sau sa dau comanda un link ar fi foarte folositor multumesc anticipat

Cum poti tu sa spui ca ai sistem 5.1 daca nu ai subwoofer? Nu e 5.1, e 5.0. :) Cred ca ai luat teapa... ori asa e el, cu toate ca ma indoiesc...

#3
nerub

nerub

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.08.2006
asa lam cumparat si am intrat si pe site-ul oficial si nu are dar statia are si intrare pt subwoofer asa ca acum caut unu de la aceeasi firma

#4
Vary

Vary

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 14.04.2006
Nu o sa gasesti de la aceeasi firma pentru ca acestia nu produc subwoofere separat. Defapt sist. tau e ceva in genu 3.2 dib acte am vazut eu si nu inteleg de ce iti mai trebuie subwoofer cand acestea scot deja destul bass.

#5
Xardomorr

Xardomorr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 25.05.2006
la sistemu asta nu iti trebe mane subwoofer... is floorstandere  :death:  si la floorstandere nu se pune sub  :D  oricum se aude bne... pt banii lor. Cat despre statie... apoi acu daca are intrare de sub... nu inseamna ca ii trebuie neaparat...

#6
adrian.peter

adrian.peter

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.09.2006

View Postnerub, on Aug 8 2006, 00:40, said:

Recent am achizitionat un sistem 5.1 enzer HT1358 , ce pot spune se aude binisor dar nu am subwoofer , pe pagina oficiala nu zice absolut nimic , stiti cumva de unde pot sa cumpar sau sa dau comanda un link ar fi foarte folositor multumesc anticipat


scula merge cu POWER SUBWOOFER... pe care nu ti-l da... ai doar iesirile. oricum e o panarama de sistem. am si eu. pe telecomanda nu ai aproape nimic si nu stiu nici pana in ziua de azi cum pot interactiona cu functiile de pe display (parte de surround, preseturi eq etc.). in plus dupa 3 zile a inceput sa hârâie o boxa.
:cursing:
sper sa gasesc si eu pe cineva care sa+mi spuna ce inseamna 66ms - 99ms, sau phantom  (si de ce nu-l pot modifica)...

#7
[K2]

[K2]

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 18.03.2006
Am si eu un astfel de sistem..... ENZER..... mai bine fara! Statia imi face probleme.... in schimb floorstanderele se aud binisor...au bass destul de pronuntat si calitatea sunetului bunicica... Pe display la amplificator  apar diverse treburi pentru care nu am butoane sa le modific... 66ms,99ms,surround...etc... cum spune si tipul de mai sus :)

#8
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
au au...si vroiam sa ma duc sa-mi iau si eu unul. m-am intrebat si eu de subwoofer, dar cel putin pe partea de muzica am ascultat in magazin si se auzea foarte bine (chiar foarte bine la volum mic si mediu). inaltele si joasele foarte bine definite, fara distorsiuni, fara exagerari artificiale. Am ascultat doar frontul (spatele si centru nu erau legate). Am ascultat pe la magazine tot felul de sisteme 5.1 (unele chiar scumpe, cu THX si alte acareturi si laude) si toate mi-au parut ca suna fie infundat (cu bass exagerat), fie o huruiala continua, pe scurt total anapoda, bani aruncati. Cand am ascultat sistemul asta (cei drept, ciudat, pentru ca nu respecta standardul 5.1), am ramas placut impresionat. Chiar am fost pe punctul de a-l cumpara pe loc, pentru ca repet, a fost ceva ce nu am ascultat la banii astia. Am rezistat tentatiei si am cautat date pe net. Reviewurile sint insa impartite. Majoritatea defavorabile. Dar eu stiu cum sunau cele din magazin. Am fost profund impresionat. Acum ce sa fac ? ce sa fac.... Sa le iau, sa nu le iau ?
Ca design sin ok, ca finisaj nu prea, ca standard, nu prea e standard, la muzica suna foarte bine (frontul cel putin), la filme si jocuri nu stiu ca nu am ocazia. Cu rezistenta in timp, chiar nu stiu, dar e rau daca apar probleme ca la Adrian sau K2. Stiu ca sint chinezarii, dar pareau ok pentru o chinezarie si mai ales la pretul asta. Inca odata, ce sfat imi dati ? La banii astia nu cred ca pot gasi ceva similar (poate doar la KON, dar si alea par cam la fel, poate doar suportul tehnic e mai bun si sint asamblate chiar la mine in oras (timisoara)).

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate