Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Cu masina, spre Grecia

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
13199 replies to this topic

#12475
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006
Azi am facut un update 2014 la Navigatie  si acum stau  mai bine, a  aparut Kardjali, Momcilgrad (dar nu pe  acolo e  drumul bun  catre Makaza). Makaza nu este insa dar deja e  clar  cum se  ajunge acolo, tin drumul asfaltat bun si nou  cu  indicatorul 5 din Kardjali si or mai fi si  indicatoare de  Makaza poate.

Attached Files



#12476
paultt

paultt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 05.08.2007

View Postonisoru, on 29 iulie 2014 - 15:47, said:

.....Dupa Sofia, am oprit la Gazprom, dupa Botevgrad (cred), unde am introdus 40 l benzina cu 54 sau 56 E(nu mai retin exact, se putea plati si cu card, dar prietenul meu avea cash mult!). ........

Ai platit combustibilul cu EUR in BG?

#12477
onisoru

onisoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 28.03.2012
Atat la ducere, cat si la intoarcere am platit la Gazprom si Lukoil cu euro!

#12478
doruletz75

doruletz75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 15.07.2007

View PostMihai_3, on 29 iulie 2014 - 14:00, said:

acest topic ar fi trebuit sa aiba alt nume probabil, "Cu masina prin Bulgaria catre GRECIA" era poate mult mai potrivit.
Insa la momentul asta o redenumire ar creea numai confuzie ceea ce nu este de dorit.

Ai dreptate vad ca sa inceput discutarea despre drumurile bulgaresti, poate aceste este si farmecul unui concediu in Grecia cu auto propriu( cel putin pentru mine ). Ce s-ar intampla daca bulgari ar avea numai autostrazi ...si credeti-ma decat sa merg pana la Arad mai bine o iau catre vecini din Sud si merg 1000 km si sunt mai odihnit . Poate am deviat de la subiect dar am simtit sa-mi expun si eu parerea

#12479
valiman

valiman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 26.04.2006

View Postonisoru, on 29 iulie 2014 - 21:49, said:

Atat la ducere, cat si la intoarcere am platit la Gazprom si Lukoil cu euro!

La un pret/curs decent?

#12480
RoVal1972

RoVal1972

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,992
  • Înscris: 18.08.2005

View Postsanddy1964, on 29 iulie 2014 - 17:26, said:

Azi am facut un update 2014 la Navigatie  si acum stau  mai bine, a  aparut Kardjali, Momcilgrad (dar nu pe  acolo e  drumul bun  catre Makaza). Makaza nu este insa dar deja e  clar  cum se  ajunge acolo, tin drumul asfaltat bun si nou  cu  indicatorul 5 din Kardjali si or mai fi si  indicatoare de  Makaza poate.
Scuze. N-am vrut sa te incurc. Eram pe harta cand incercai sa vezi ce orase gasesti pe GPS ul masinii. Si nu era zoomed.

#12481
bela

bela

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,316
  • Înscris: 28.04.2006

View Postvaliman, on 30 iulie 2014 - 08:20, said:

La un pret/curs decent?

Sincer, m-as mira sa fie mai convenabil decat cel la plata cu cardut dar, cine stie...

#12482
onisoru

onisoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 28.03.2012
Daca socoteati putin, va iesea 1.9leva/euro. Nu stiu cat de avantajos sau de dezavantajos este fata de plata cu card, nu am socotit niciodata! Am spus, pe acest topic, sunt un pic atipic! Plec cu plinul din Giurgiu, de obicei am cash la mine (euro), aleg benzinariile dupa cum cere herghelia (nu caut cel mai mic pret sau cel mai bun curs)! Prefer sa merg fara stresul provocat de... dincolo era mai ieftin!

#12483
mag_vali

mag_vali

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 30.05.2005
Ieri am tranzitat Sofia prin oras intre 14.05 Pernik si 14.50 Jumbo. Din A1 am intrat pe Filipovsko Shose care era deschisa si nu erau lucrari, era proaspat asfaltat, doar cateva jaloane demarcau intrarea/iesirea pe autostrada. In schimb se lucra in zona aeroportului pe Botevgradsko Shose care avea sensul de iesire spre Ruse inchis si se circula in ambele sensuri pe celalalt fir. Nici un radar pe tot traseul din Bulgaria, doar un echipaj pt control in zona Kresna.

#12484
bela

bela

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,316
  • Înscris: 28.04.2006
@onisoru: Nu te judeca nimeni pentru alegerea facuta(cel putin nu eu) si nu vad necesitatea de a te justifica. Este fix problema ta cum platesti si tine doar de alegerea ta.

Revenind, va rog sa imi confirmati daca aceasta este ruta optima catre Sarti.
Apropo de GPS, a trebuit sa bag nu mai putin de 5 puncte intermediare pentru a avea replica acesteia data de google(Navteq/Here).

Edited by bela, 30 July 2014 - 12:39.


#12485
hepea

hepea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 805
  • Înscris: 20.02.2006
Nu mai bine ocolesti Stara Zagora prin Nova Zagora si autostrada?

#12486
mag_vali

mag_vali

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 30.05.2005
Apropo de pretul combustibilului, ieri am alimentat in Salonic cu 1,267 E/l motorina de la un Revoil, plata doar cash.

#12487
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,041
  • Înscris: 26.04.2007
Preturile medii pot fi vazute aici > http://www.fuel-prices-europe.info/

#12488
laci73

laci73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 05.07.2010

View Postbela, on 30 iulie 2014 - 12:39, said:

@onisoru: Nu te judeca nimeni pentru alegerea facuta(cel putin nu eu) si nu vad necesitatea de a te justifica. Este fix problema ta cum platesti si tine doar de alegerea ta.

Revenind, va rog sa imi confirmati daca aceasta este ruta optima catre Sarti.
Apropo de GPS, a trebuit sa bag nu mai putin de 5 puncte intermediare pentru a avea replica acesteia data de google(Navteq/Here).


Eu am mers pe acest drum si a fost ok, crede-ma.Mergi linistit asa ...

#12489
bela

bela

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,316
  • Înscris: 28.04.2006

View Posthepea, on 30 iulie 2014 - 12:49, said:

Nu mai bine ocolesti Stara Zagora prin Nova Zagora si autostrada?

Nu stiu, d-aia si cer parerile voastre Posted Image
@laci73: Merci de confirmare. mai astept si altele...

Edited by bela, 30 July 2014 - 13:12.


#12490
cornelussv

cornelussv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 01.08.2012

View Postbela, on 30 iulie 2014 - 13:12, said:

Nu stiu, d-aia si cer parerile voastre Posted Image
@laci73: Merci de confirmare. mai astept si altele...

Pana la Asprovalta merg pe acelasi traseu spre Zakynthos (deci nu schimba nimic), iar in Halkidiki din ce se discutase mai inainte pe forum, e alegerea cea mai buna. Eu am fost la Kalamitsi acu 2 ani, dar pe drumul de coasta (Olympiada, Stratoni, Ierissos) care e mai greu, dar mai frumos. Deci inca o parere.....nu schimba nimic! Drum bun si sejur placut!

#12491
onisoru

onisoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 28.03.2012
@bela, cu aceasta justificare evit sugestiile de genul "dincolo era mai ieftin" sau "pe acolo este mai scurt, lung, bine, depinde cum i se pare fiecaruia. Eu spun cum fac eu, nu cer nimanui faceti ca mine.

#12492
RoVal1972

RoVal1972

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,992
  • Înscris: 18.08.2005
Am gasit o aplicatie pe android care ti calculeaza cate toll uri sunt de plata de la Komotini pana in Atena/Rafina.
Sunt 15 cu un total de 39.15EUR.
In zonele in constructie se plateste ceva?
Ma uit pe site ul lor si vad care sunt portiunile in lucru
http://www.greek-motorway.net/
Acum am observat ca detaliile legate de lucrari sunt vechi.

Edited by RoVal1972, 30 July 2014 - 14:47.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate