Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

himedia Q10 vs. Egreat vs nextBestThing

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
leneshu

leneshu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 13.02.2007
salutare,
am un vis de ceva vreme sa vad filme 3D bluray .iso pe Smart tv.
initial vroiam sa'mi iau un laptop la vreo 1000 de euro dar acum am aflat ca exista media playere sau mini pc care stiu sa citeasca file.iso 3D.
deci, am tv-ul 3d( un samsung si un lg) cu ochelraii aferenti, am filme bluray in format iso, cablu hdmi 1.4, imi mai trebuie playerul sau mini pc ce o fi...
ideea e ca nu stiu ce sa iau, vreau ceva destul de performant.
cineva imi recomandase Mini PC Egreat R6S-II 4K UHD, am citit pe forumuri ca sunt chinezarisme care au ceva probleme. ( spre ex. Egreat are android 4.4 pe cand Q10 are 5.1 )
cum ziceam as lua ceva mai performant care sa nu'mi faca probleme in timp si mi'ar face placere sa descopar ce stie sa faca.
ce mi'ati recomanda?
eu am gasit vreo 2:

https://www.amazon.i... Himedia Q10PRO

https://www.amazon.i... 3d iso player

par asemanatoare ca denumire doar pretul difera.

orice sfat sau recomandare de player mai bun e binevenita,
multumesc

#2
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Am avut Egreat si mi s-a stricat de cateva ori, pana, dupa nenumarate reparatii, mi-au returnat banii.
AM luat Himedia, la care mi s-a dus display-ul. Mi l-au schimbat si functioneaza de atunci.

#3
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 08.08.2002
Himedia Q5/Q10 Pro au acum Android 7.
Este un thread dedicat Himedia Q5/Q10 Pro nu stiu de ce nu ai postat acolo, macar citeste thread-ul respectiv.
Vezi sa pui in cos si un air-mouse pentru ca vei avea nevoie.

Edited by MD, 03 December 2016 - 16:25.


#4
leneshu

leneshu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 13.02.2007

View PostMD, on 03 decembrie 2016 - 16:23, said:

Himedia Q5/Q10 Pro au acum Android 7.
Este un thread dedicat Himedia Q5/Q10 Pro nu stiu de ce nu ai postat acolo, macar citeste thread-ul respectiv.
Vezi sa pui in cos si un air-mouse pentru ca vei avea nevoie.

mda, cum probabil nu ti'ai dat seama sunt o profan in materie.
threadul resp l'am citit si n'am inteles prea multe, multe detalii tehnice care ma depasesc , pareri contradictorii...
era interesant de stiut care player/mini pc nu are probl cum l'ai cumparat, nu se strica dupa primul bluray vizionat, si poate cineva imi recomanda un produs mai bun, habar n'am daca himedia q10 e in top sau egreat sau....
spre ex n'am inteles daca poate rula filmele bluray 3d de pe un hdd extern sau trebuie musai sa fie un hdd intern?!?

Edited by leneshu, 03 December 2016 - 22:25.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate