Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Confirmare card PayPal

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Edward1337

Edward1337

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 17.11.2016
Mi-am atasat cardul la un cont de PayPal si-mi spune sa bag 4 cifre care pot fi gasite la card statement, asta insemna extrasul de cont ? Dar eu inca n-am primit vreun cod :(

#2
roxanaRabinowitz

roxanaRabinowitz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 21.02.2016
Da, asta inseamna.
Ai internet banking ? Vezi acolo in citeva minute....
Nu ai - mergi si ceri la banca extras intermediar, pe luna asta, cu TOATE tranzactiile.

#3
Edward1337

Edward1337

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 17.11.2016
M-am uitat atunci imediat cand mi-au cerut acel cod de 4 cifre, iar acum nici macar nu ma mai lasa sa intru pe Internet Banking :))

Eroare!
Utilizatorul este dezactivat temporar. Pentru reactivarea accesului va rugam sa ne contactati, iar pentru obtinerea unei noi parole va rugam sa va prezentati la cea mai apropiata unitate BT sau in pagina de logare selectati optiunea Mi-am uitat parola pentru Internet Banking. (MTQ4MDY5OTk5NTg3NA)
Te rugam sa introduci ID-ul de logare si Parola sau Codul Token !

Mda ce sa zic..

#4
Maryus89

Maryus89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 666
  • Înscris: 02.05.2008
Atunci cand inregistrezi cardul iti vor bloca o lira sau cat mai e. Codul apare in tranzactia asta de blocare.
Suna la banca si spune-le ca ai nevoie de codul pentru paypal. Le spui care este cardul inregistrat si atat, sigur stiu despre ce e vorba, il gasesc si ti-l vor da imediat. Eu asa am facut mereu.

Asistenta Call Center, non-stop: 0264.30.80.28; 0264.594.337; 0800 802273

Edited by Maryus89, 02 December 2016 - 19:52.


#5
Edward1337

Edward1337

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 17.11.2016
Nu ma grabesc, o sa astept pana maine ca sa-mi pot reseta parola la Internet Banking, deoarece imi scrie ca trebuie sa astept vreo 23 de ore, nu inteleg de ce s-a blocat.. Ar trebui sa-mi apara pana maine codul, mersi oricum de raspunsuri :D

#6
Edward1337

Edward1337

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 17.11.2016
Am rezolvat, mi-am atasat cardul la contul de PayPal, dar intrebarea mea este, cum pot baga bani pe acesta ? Sau merge sa platesc direct fara sa mai pun bani pe PayPal ?

#7
entry

entry

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 19.11.2015
Daca cardul a fost verificat de Paypal prin retragerea acelei sume de 2 euro sau cat mai e acum, atunci da, poti cumpara prin Paypal cu cardul atasat. Paypal isi va trage automat bani de pe card. Insa sa fii atent ca inainte de finalizarea tranzactiei Paypal o sa-ti ofere 2 variante de a face conversia din lei in valuta tranzactiei ( dolari, euro, lire etc ): cursul Paypal si cursul bancii emitente a cardului. Daca alegi Paypal o sa te taxeze in plus cu 4%, insa daca alegi BT atunci nu se percepe comision si conversia se va face la cursul Visa de aici ( valabil pentru Visa Electron):   https://www.visaeuro.../exchange-rates

#8
Alinin

Alinin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 06.07.2014

 entry, on 03 decembrie 2016 - 22:03, said:

Daca cardul a fost verificat de Paypal prin retragerea acelei sume de 2 euro sau cat mai e acum, atunci da, poti cumpara prin Paypal cu cardul atasat. Paypal isi va trage automat bani de pe card. Insa sa fii atent ca inainte de finalizarea tranzactiei Paypal o sa-ti ofere 2 variante de a face conversia din lei in valuta tranzactiei ( dolari, euro, lire etc ): cursul Paypal si cursul bancii emitente a cardului. Daca alegi Paypal o sa te taxeze in plus cu 4%, insa daca alegi BT atunci nu se percepe comision si conversia se va face la cursul Visa de aici ( valabil pentru Visa Electron):   https://www.visaeuro.../exchange-rates
Poti sa platesti cu cardul si fara sa il confirmi :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate