Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Eroare 0xc0000007b

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Calypsso

Calypsso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 21.04.2009
Salut!


Ieri mi-am reinstalat si eu windowsu', totu' a descurs ok, si-a facut update-urile pana am vrut sa ma joc, asa ca am vrut sa intru in battlefield 1, mi-a dat prima eroare ceva cu dll-uri MSCVP120.dll missing nu stiu ce, ok, l-am lasat sa-si mai faca update-uri, cand am vrut sa intru din nou in joc, imi spune alta eroare, mai exact: The application was unable to start correctly (0xc0000007b). Click OK to close the application.
  Am cautat pe internet solutii, am gasit o gramada, sa reinstalez DirectX-ul, am reinstalat, am reinstalat driveru de placa video, sa reinstalez toate .net framework-urile, am facut si asta, mai exact, le-am luat pe fiecare in parte si le-am instalat cum ar fii C++  2005, 2008,2010,2012,2013, si 2015. Fara niciun rezultate, aceeasi eroare. Singura care ce nu am inteles, atunci cand am incercat sa reinstalez Microsoft .NET Framework 4.6.1, nu ma lasa, initial nu stiam de unde se dezinstaleaza, dar odata ce ma gandesc, ca am dezinstalat tot ce contine Microsoft Visual C++ s-a dezinstalat si aceas program, cand am vrut sa instalez Microsoft .NET Framework 4.6.1, imi spune ca este deja instalat desi eu nu aveam nimic instalat de la framework, nu am inteles cum. In fine.
Vreau sa zic ca am incercat mai toate chestile ce le-am gasit pe net, si nu mi-a mers nici una, ce poate sa aiba?

Edited by Calypsso, 20 October 2016 - 21:05.


#2
wifi_hunter000

wifi_hunter000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 11.08.2016
Si eu am instalat aceleasi chestii.


https://windowsforum...000007b.212638/

Dar 2013-le de la visual studio l-ai instalat?
Pentru ca acela-i cu MSVCP120.dll.

Edited by wifi_hunter000, 20 October 2016 - 20:59.


#3
Calypsso

Calypsso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 21.04.2009
Astea sunt toate Microsoft visuals-urile pe care le am.

Attached Files



#4
wifi_hunter000

wifi_hunter000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 11.08.2016
Atunci nu Visual Studio e problema.

#5
al3x_al3x_tm

al3x_al3x_tm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,814
  • Înscris: 12.10.2008
Salut,
am gasit asta pe site-ul lor oficial. O poti incerca si tu

#6
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006

View Postwifi_hunter000, on 21 octombrie 2016 - 06:30, said:

Atunci nu Visual Studio e problema.

Simptomele aratate de initiator apar de regula cand se folosesc programe/jocuri piratate.
N-am afirmat ca initiatorul foloseste asa ceva.

View Postal3x_al3x_tm, on 21 octombrie 2016 - 07:29, said:

Salut,
am gasit asta pe site-ul lor oficial. O poti incerca si tu

Site-ul ala zice de Battlefield 4,or initiatorul aminteste de Battlefield 1:

View PostCalypsso, on 20 octombrie 2016 - 20:51, said:


...asa ca am vrut sa intru in battlefield 1, mi-a dat prima eroare ...

Stim ca inca nu a aparut acest joc,dar poate fi vorba despre variante de proba.

#7
Calypsso

Calypsso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 21.04.2009
Te asigur adisz ca nu e vorba de niciun joc piratat, din contra, daca e sa joc un joc piratat nu apare nicio eroare, merge. Daca vreau sa ma joc Battlefield 1 sau gta 5, la fel face. Nu stiu ce sa ii fac, ce imi mai ramane sa reinstalez windowsu.
Ce am observat e doar asta. mie la Programs and Features nu-mi apare ca am instalat niciun .Net Framework, dar daca vreau sa download unu de pe net si sa-l instalez imi spune ca sunt deja instalate, de exemplu daca vreau sa instalez Microsoft .NET Framework 3.5 Service Pack 1 nici macar nu mi se deschide, dau click si nu se intampla nimic. Daca vreau sa instalez Microsoft .NET Framework 4.0 imi spune ca este deja o versiune de .net framework 4 instalata, si asa si la restu', dar unde naiba este instalata ca nu-mi apare undeva. Aici cred ca e pupa trebuie dezinstalate net framework-urile dar de unde? ca nu le gasesc.

Edited by Calypsso, 25 October 2016 - 11:56.


#8
wifi_hunter000

wifi_hunter000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 11.08.2016
In folderul asta sunt Frameworkurile: C:/Windows/Microsoft.NET/Framework.
Acolo trebuie sa fie toate, alea din acel folder au fost instalate incepand de cand ai instalat si windowsul.
Pentru ca sunt frameworkuri de sistem.

Edited by wifi_hunter000, 25 October 2016 - 15:11.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate