Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Oferta Orange iPhone7 128gb (buna?)

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
SB2013

SB2013

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 14.11.2013
Buna ziua

Datorita faptului ca nu am vazut un mesaj pe acest forum despre ofertele Orange la iPhone7, voiam sa aud si opinia voastre. Imi cer scuze in prealabil pentru greseli dpdv gramatical, dar sunt cetatean strain.

Am primit astazi o oferta (la telefon) de la cei de la retentie. Sunt client Orange aproape 2 ani, si m-au oferit urmatoare preturi la abonamenent si iPhone7

Abonament 42 EUR
12GB internet 4G (in loc de 6GB standard inclus in abonament)
Nelimitat minute/sms
600 minute internationale fix/mobil UE si SUA etc, pe luna
2000 de unitati de roaming minute/sms/apeluri primite, pe an
6GB internet roaming pe an (in loc de 3 GB standard)

Pret iPhone7 128 GB standard 529 EURO (si cf site-ul Orange.ro)
Oferta retentie cu prelungire 2 ani: 529 EURO (pret standard abonament 42 EUR) - 150 EURO reducere retentie = 379 EUR

Abonament 30 EUR
10 GB internet 4G (in loc de 5 GB standard inclus in abonament)
Nelimitat minute/sms
600 minute internationale fix/mobil UE si SUA etc, pe luna
1000 de unitati de roaming minute/sms/apeluri primite, pe an
4 GB internet roaming pe an (in loc de 2 GB standard inclus in abonament) ***

Pret iPhone7 128 GB standard 639 EURO (si cf site-ul Orange.ro)
Oferta retentie cu prelungire 2 ani: 639 EURO (pret standard abonament 30 EUR) - 112 EURO reducere retentie = 527 EUR

*** Cred ca am primit informatie gresite, standard este deja 4GB roaming pe an.


Afara de reducere de 150 EURO (abo 42 EUR) sau 112 EUR (abo 30 EUR) la iPhone7 128 GB Orange a mai oferit dublarea benificiilor de internet national (si banuiesc si la roaming care oricum nu as folosi atat de mult)


Care este parerea voastra? Este o oferta buna?

Edited by SB2013, 27 September 2016 - 18:22.


#2
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Trebe sa suferi rau de tot sa dai peste 1000 de euro pe un ishit !

#3
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
@mzamfirm: La fel de rau ca si atunci cand dai peste 4000 de lei pe un Galaxy Note 7 sau Galaxy S7 Edge Injustice Edition? Nici eu nu sunt fanboy Apple, dar nu arunc in ei cu r*hat.
E libertatea lui sa aleaga asta daca vrea si daca isi permite sa plateasca unul din cele 2 abonamente, mai ales ca primeste la 1600 de lei modelul de iPhone 7 cu cea mai mare memorie interna.

#4
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Fiecare cu piticii lui ! Nu era vorba daca poate sa isi permita sau nu . Nici eu nu arunc cu nimic , este doar o parere.
Ps: cea mai mare capacitate este cea de 256Gb si costa fix 1000 de euro la liber, deci .....mai taie din ele !
Oferta poate eventual fi acceptabila daca iti trebuie gigii aia de roaming, desi in cazul respectiv ar trebui acoperite de angajator cheltuielile , presupunand ca nu o arzi in freelancing (de regula cei din domeniu asta sunt mai chibzuiti cu banii lor).

Edited by mzamfirm, 28 September 2016 - 12:47.


#5
Siraugustin

Siraugustin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 14.09.2015
Doar in romania un om cere un sfat si este judecat in schimb pentru ce vrea sa faca cu bsnii lui .

On topic, poti obtine pret mai bun la telefon prin retentie .

#6
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Nimeni nu este judecat pentru nimic. Daca cineva nu dorea si alte pareri nu le cerea. Acum ce vrei sa ii dam cu totii dreptate, sa ii spunem ce afacere buna face?  
Uite incep eu : e foarte buna oferta, nu ezita, ia doua daca poti!

#7
Siraugustin

Siraugustin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 14.09.2015
Omul te-a intrebat strict daca e buna oferta, nu ce parere ai tu de telefon sau ce prere ai tu de iphone, samsung sau chilotii colegei de banca de cand erai in clasa a 8 a .



#8
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Credeam ca este destul de clar ca e foarte proasta oferta. 150 de euro reducere la abonament de 42 de euro, c'mon eu am primit mai mult de dublu la abonament de aproape 3 ori mai mic, mai exact peste 300 de euro la ab de 15...deci despre ce vorbim? Mai mult de atat iphone7 are 256 Gb memorie in varianta ''cea mai mare memorie interna'' deci din nou e proasta oferta!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate