Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 

Unire automata posturi consecutive acelasi autor

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
15 replies to this topic

#1
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010
Inainte functiona pe o perioada mai lunga. Acu' doar cateva minute. Nu mai bine mariti perioada la 30 de min. cat e si posibilitatea de editare?

#2
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
de ce-ai scrie 2 posturi conscutive in loc sa folosesti functia edit?!?

#3
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010
Fiindca dai reply la un alt post. Cam complicat cu reply / copy reply / edit / paste reply... de obicei mai scriu altii ceva intre timp... insa sunt si exceptii... nu mai zic ca editurile pot strica scrisul celora cu diacritice..

#4
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Poti folosi cu incredere "Multiquote".

#5
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010

View PostBarboso, on 12 septembrie 2016 - 15:19, said:

Poti folosi cu incredere "Multiquote".
Nu, treaba se intampla doarece intre momentul in care dau reply(multiquote inclusiv) si momentul postarii efective, apar posturi noi... ulterior, problema se intampla cand dau reply la aceste posturi si nu scrie nimeni nimic intre timp... cam asta e scenariul tipic, destul de frecvent pe anumite topicuri..

#6
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
pai si ce ar mai iesi daca x a scris ceva, mai raspunde y si z, apoi revine x care citeaza si de la a, b si c, dar cu pretentia ca sa se uneasca cu primele postari ale lui x?

ce s-ar ma intelege din amalgamul asta? ar aparea ca x ar fi raspuns cu tot cu citat, lui y care a scris la 20 de minute dupa? mi se pare o chestie absurda.

acum ai 15 minute intre prima si urmatoarea postare pt a se uni, cu obligatia sa nu mai scrie nimeni intre timp.

si chiar am vazut la unii, care au scris, a posta si altcineva dupa, au editat si citat postarea respectivilor de dupa. mi se pare aiurea. adica sa gasesti raspunsul unuia care a scris dupa postarea in care ai citit replica colegului

#7
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,127
  • Înscris: 10.07.2013

View PostDany_Darke, on 15 septembrie 2016 - 19:23, said:

pai si ce ar mai iesi daca x a scris ceva, mai raspunde y si z, apoi revine x care citeaza si de la a, b si c, dar cu pretentia ca sa se uneasca cu primele postari ale lui x?

ce s-ar ma intelege din amalgamul asta? ar aparea ca x ar fi raspuns cu tot cu citat, lui y care a scris la 20 de minute dupa? mi se pare o chestie absurda.

acum ai 15 minute intre prima si urmatoarea postare pt a se uni, cu obligatia sa nu mai scrie nimeni intre timp.

si chiar am vazut la unii, care au scris, a posta si altcineva dupa, au editat si citat postarea respectivilor de dupa. mi se pare aiurea. adica sa gasesti raspunsul unuia care a scris dupa postarea in care ai citit replica colegului
Timpul pentru editarea topicurilor/ postarilor este extrem de mic acum!
Trebuie sa avem un timp mai mare pentru editarea topicurilor/ postarilor viitoare...Posted Image

Edited by xmanyacs77, 15 September 2016 - 20:04.


#8
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
pt editare exista 30 de minute, nu ajung? mi se par mai mult decat suficiente. pt unire automata de postari, este 15 minute.

pe alte site-uri nici nu mai poti edita, iar aici faptul ca ti se da liberatatea, mi se pare arhisuficient. pt cei de buna credinta, poate o fi rau, pt altii, e o arma si in forma asta, asa ca ... as milita pt un timp mai mic chiar. dar nu eu decid asta.

#9
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,567
  • Înscris: 16.03.2004
Unirea automată de postări ar trebui să nu aibă timp limită.

#10
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,238
  • Înscris: 24.02.2007
Si asa ajungi sa scrii ceva dupa o luna si apare cu data postarii anterioare.

#11
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,567
  • Înscris: 16.03.2004
Se poate face în așa fel încât data postării să fie data ultimului mesaj adăugat.Posted Image

#12
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
pai din nou gresesti, exact cum a scris si colegul mai sus, daca eu scriu acum intr-un topic cum ca s-a lansat x ssd, nu mai posteaza nimeni dupa mine pt ca nu ii intereseaza subiectul sau nu au ce sa scrie, dar mai vin peste 3 luni sa intreb pe colegi, ce parere au de acel ssd, pai nu-mi sar colegii in cap ca acel ssd este lansat de 3 luni si ma trezesc si eu abia acum sa postez despre el? ca exista de fapt topic si se discuta de 3 luni de el?

si din ce cauza? pt ca unii vor ca si o postare de dupa 3 luni de la ultima sa aiba data ultimei postari. ia zi, cum ar arata un asemenea topic?

un alt exemplu concret de pe forum, am un topic pt un anume antivirus, ultimele 3 postari sunt ale mele, am intrebat ceva, am tras niste concluzii, unele sunt in contradictie, doar pt ca fiind o perioada de timp, am gasit raspunsurile la intrebarile anterioare. nu a raspuns nimeni intre timp din varii motive, cum crezi ca ar fi aratat acel topic cu 3 postari diferite, toate concatenate cu aceeasi data, unde apar ca m-as certa singura pe acolo si m-as contrazice de nebuna?

este bine asa cum e acum, nu cred ca e nevoie de modificari, dar mai mult ca sigur nu e nevoie de modificarile la care te referi

#13
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,826
  • Înscris: 14.10.2008
Si eu prefer sa nu editez cand imi mai vin idei cu delay, pentru ca arata urat sa scrie jos editat de la ora cutare si daca cineva a citit prima parte si eu vin cu a doua parte, nu se mai reinnegreste topicul (devine din read-unread) ca sa citeasca si restul.

Inainte in cele 30 de minute posturile se alipeau si era cel mai bine, acum daca mai trimit ceva dupa 10 minute se face postare separata, facandu-ma sa par post hunter.

#14
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
aia e cu totul altceva, post huntingul se deosebeste, iar daca nu ai fost sanctionat vreodata pt asa ceva, iar eu vad ca nu, de ce sa-ti faci asemenea ganduri?

#15
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,567
  • Înscris: 16.03.2004

View PostNeaceasca85, on 18 septembrie 2016 - 00:26, said:

Inainte in cele 30 de minute posturile se alipeau si era cel mai bine, acum daca mai trimit ceva dupa 10 minute se face postare separata, facandu-ma sa par post hunter.

post-hunting-ul este atunci când scrii nimicuri, doar pentru a face un număr de mesaje, 50, ca să poți participa la discuțiile de pe anumite arii care au această restricție.

#16
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010
Nimic, nimic?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate