Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Muzica trance

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto
 Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...
 Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...
 Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 

cum platesc online daca nu am card?

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
bubu™

bubu™

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,629
  • Înscris: 29.12.2006
Salut, vreau sa dau anunturi in Anuntul telefonic si la rubrica unde vreau nu merge decat online (prin sms nu merge). Am un cont paypal, pot sa il alimentez daca ma duc la o banca, deci fara card? pe site la anuntul.ro ei scriu:

Modalităţi de plată
• Plata cu cardul (via PayU)
• Plata prin OP/Transfer bancar (via PayU)
• Plata prin PayPal (via PayU)
Explicaţii plăţi via PayU
Timpul maxim de procesare al unei plăţi cu cardul sau via PayPal este de 30 de minute, iar pentru plata prin transfer bancar de 2 zile lucrătoare.
Factura va fi eliberată automat în momentul confirmării plăţii şi se va regăsi în pagina "Istoric plăţi" din contul utilizatorului.

Edited by bubu™, 30 August 2016 - 23:22.


#2
leventebest

leventebest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 10.05.2007
Deci nu ai varsta necasara sa detii un cont bancar, sa inteleg.
Pai din ce modalitati de plata ai afisat, nu te incadrezi la nici una.
Sau daca stii pe vreunul cu bani in Paypal, ii dai cash si iti da el in cont bani

#3
bubu™

bubu™

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,629
  • Înscris: 29.12.2006
Ba am varsta dar nu am card si nici nu-mi fac ca sa-i intretin pe ei cu ditamai dobanda lunara. Deci la o banca nu pot incarca contul paypal? sau ce altceva pot face?

#4
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,761
  • Înscris: 07.02.2003
Pai nimic altceva, nu costa mult un cont de debit + card.

#5
aandrei_24

aandrei_24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,477
  • Înscris: 02.02.2007
nu poti. fa-ti card. exista banci cu carduri cu comison 0 la administrare si chiar retragere, daca ai cont curent si vine salariul la ei, sau esti student si intra bursa, sau pensionar si intra pensia sau alte cazuri. nu facem reclama care banci, dar exista.

#6
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,911
  • Înscris: 07.08.2008
Fa-ti Visa Electron la BT, nu are comision lunar de administrare(doar 1leu/luna daca vrei BT24) si in rest comisionele sunt destul de decente(scoti bani fara comision de la ATM, de ex.).

#7
bubu™

bubu™

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,629
  • Înscris: 29.12.2006
Mersi, dar daca nu intra nimic salariu etc, nu sunt banci cu comision 0 si care sunt? am o pensie, dar nu as vrea sa o primesc pe card

Edited by bubu™, 30 August 2016 - 23:55.


#8
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,198
  • Înscris: 18.04.2008

View Postbubu™, on 30 august 2016 - 23:37, said:

dobanda
E abine dacă e dobânda.
Ceea ce iau ei se cheamă comision.

View Postbubu™, on 30 august 2016 - 23:55, said:

Mersi, dar daca nu intra nimic salariu etc, nu sunt banci cu comision 0 si care sunt? am o pensie, dar nu as vrea sa o primesc pe card

Cardul de debit se face fără a se pune ceva în cont.
Când încasezi niște bani (salariu, pensie etc) se optează pentru ștat sau pentru cont bancar.

#9
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Cum a zis  si @ tigerhearth, e usor de rezolvat, daca zici ca esti major.
A.... ca ti-e frica ca ai auzit ca te cauta ANAF-ul si vede ce tranzactii ai facut....

Cate sute faci pe luna ?.... Nu se complica cu tine....


Si mai ales cum ai pus tu intrebarea, este de fapt cum platesti , nicidecum cum vei primi ceva bani din "afacerea" ce vrei sa o initiezi.
Cand e de platit daca ai bani in cont, poti plati,  daca nu faci o comanda si la finalizare razi ca prostu...., ca n-ai bani...

Edited by keta, 31 August 2016 - 01:18.


#10
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010
Sunt automate de plati unde poti baga banii intr-un cont paypal , exemplu http://qiwi.ro/Roman...providers_money

#11
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,846
  • Înscris: 10.12.2006
Fa plata prin transfer bancar, o sa-ti dea datele contului si mergi la banca sa depui direct.

#12
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

View Posttigerheart, on 30 august 2016 - 23:47, said:

Fa-ti Visa Electron la BT, nu are comision lunar de administrare(doar 1leu/luna daca vrei BT24) si in rest comisionele sunt destul de decente(scoti bani fara comision de la ATM, de ex.).

Acel cont costa 3 lei la deschidere, pentru card si costa destul de mult daca primesti bani in cont prin OP/transfer bancar, totusi, daca nu iti vireaza nimeni bani in cont e cel mai ieftin cont curent cu card atasat. Am si eu de 8-9 ani.
In cazul pensiei, nu se percepe comision de incasare!

#13
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,911
  • Înscris: 07.08.2008

View Posteasy90rider, on 31 august 2016 - 07:44, said:

Acel cont costa 3 lei la deschidere
De fapt e zero lei:

[ http://image.prntscr.com/image/195d10d9e0f8405bbb25046286905f43.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

iar referitor la comisionul ala pentru primire bani e intre 2 si 6 lei daca nu ma insel, in functie de valoarea primita. Daca depune la ghiseu BT in contul tau parca atunci nu mai se percepe comision.

#14
motanu_mic

motanu_mic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,041
  • Înscris: 16.12.2013
Plata prin OP/Transfer bancar (via PayU) ... adica te duci la banca cu contul si vrei sa depui suma X si asta e tot, fara card cont sau altceva

#15
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Oh wel.. Era 3 lei contul/cardul ultima data cand am verificat.
Mie mi se pare mult sa le platesc 2-6 lei pe luna ca apoi ei sa se foloseasca de banii mei din aceasta cauza salariul imi intra la alta banca, care e mult mai avantajos ca BT.

#16
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Toate cacaturile astea pentru a pune anunt in "anuntul telefonic"? Pe bune?

PS: ah, m-am prins e vorba despre sectiunea matrimoniale....

Edited by dreaQ, 31 August 2016 - 10:00.


#17
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,686
  • Înscris: 24.11.2015

View Postbubu™, on 30 august 2016 - 23:37, said:

Ba am varsta dar nu am card si nici nu-mi fac ca sa-i intretin pe ei cu ditamai dobanda lunara. Deci la o banca nu pot incarca contul paypal? sau ce altceva pot face?

Esti penibil. Doar nu vrei servicii moca. La unele dobanda e ZERO, iar pentru retragere platesti cativa bani... vreo 10-20bani parca... adica aia ce-i lasi rest la magazin...

#18
D3an

D3an

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,531
  • Înscris: 30.09.2006

View Postbubu™, on 30 august 2016 - 23:37, said:

Ba am varsta dar nu am card si nici nu-mi fac ca sa-i intretin pe ei cu ditamai dobanda lunara. Deci la o banca nu pot incarca contul paypal? sau ce altceva pot face?
ditamai "dobanda lunara" este 40 de lei pe an. daca nu vrei sa iti faci card o sa ne intrebi si peste 3 luni acelasi lucru.
la fel este si cu telefonia. de ce sa imi fac abonament ? daca vreau sa vorbesc cu X dau o fuga pana la el. doar nu platesc "ditamai" 5 euro la portocalii sau altii.

a dreq`, eu am 3 carduri si nu ma plang si doar 2 sunt folosite constant. daca vrei iti imprumut eu un card...platesc eu "ditamai dobanda"... Posted Image

si ca o completare, nu e dobanda la card. taxa se numeste "taxa de administrare cont sau administrare card"

de fapt dobanda ai acolo de unde iei tu bani fara sa ii ai, credit sau carduri de cumparaturi cand practic cumperi tu care esti calic si n-ai doi lei din banii bancii. acolo intervine "dobanda 2-3 % ....sau mai nou DOBANDA 0 " ...si cand tragi linia la sfarsit...o sa vezi tu cum iese.

Edited by D3an, 31 August 2016 - 10:44.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate