Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Peugeot 407 1.6 HDI

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
3nitulescu

3nitulescu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 21.06.2016
Salutare, forumisti!
Am un buget destul de limitat si doresc sa-mi achizitionez o masina de pana in 2500 euro. Am gasit printre anunturi acest Peugeot 407 ( http://www.olx.ro/of...html#a166857388 ) .
Vreau sa aruncati o privire si sa-mi spuneti ce credeti despre el. Pretul mi se pare unul bun, iar la 2000 de euro cred ca reusesc sa o negociez. Acum astept parerile voastre cu privire la aceasta masina. Ce credeti?
Are kilometrii reali? Masina mi se pare ca arata impecabil la exterior. Voi ce ziceti?

#2
DraculescuDraculescu

DraculescuDraculescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 31.07.2015

View Post3nitulescu, on 26 august 2016 - 21:23, said:

Ce credeti?

Ca iti iei teapa.

Edited by DraculescuDraculescu, 26 August 2016 - 21:29.


#3
geo_fly

geo_fly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 06.05.2007
Și parca vad ca persoana în cauza e în Anglia și vrea banii în avans.  Bafta

#4
3nitulescu

3nitulescu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 21.06.2016

View PostDraculescuDraculescu, on 26 august 2016 - 21:29, said:

Ca iti iei teapa.

Detaliaza, nu fi sec. Nu am cumparat-o. Doar am intrebat ce parere aveti in legatura cu masina.

View Postgeo_fly, on 26 august 2016 - 21:31, said:

Și parca vad ca persoana în cauza e în Anglia și vrea banii în avans.  Bafta

Aa, sa fie treaba din aia?

#5
geo_fly

geo_fly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 06.05.2007

View Post3nitulescu, on 26 august 2016 - 21:32, said:


Detaliaza, nu fi sec. Nu am cumparat-o. Doar am intrebat ce parere aveti in legatura cu masina.

Aa, sa fie treaba din aia?
Maine dimineață va scoate anunțul și te va ataca cu mailuri.  Dar poate ma înșel eu :D încearcă sa suni sa vezi dacă răspunde

Edited by geo_fly, 26 August 2016 - 21:34.


#6
KRENG

KRENG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 02.02.2016
Ii dai telefon si va intalniti. Nu ne putem da seama din poze daca kilometrajul a fost tras in jos sau nu. Te duci cu el la verificare apoi negociezi si cumperi.

#7
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 28.12.2008
Utilizator nou, poze cu filtre aplicate, preţ mic pentru o astfel de maşină în stare ''perfectă'' şi diesel pe deasupra.

[ https://imgflip.com/s/meme/How-About-No-Bear.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by driftking91, 26 August 2016 - 21:39.


#8
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Iti este greu sa-i dai un telefon sa vezi care-i treaba ?

#9
geo_fly

geo_fly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 06.05.2007
Fraților asta e teapa.  O mașină ca asta face minim, adică minim 4000. De dracu ar dao la jumătate

#10
maxtron_69

maxtron_69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,534
  • Înscris: 18.08.2010
Dupa parerea mea, si anunturile in care se ascunde nr de inmatriculare sint tepe 99%.
Mai sint si unii care ascund numerele fara sa stie de ce, ca asa au vazut la altii, dar in mare, e o buna indicatie ca tre sa evitati acel anunt.

#11
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006
Pare sa fi fost lovita.
Si vopsita proaspat.
Pe spate nu mai are emblemele.
407 1,6 hdi e o masina buna dar la km astia si daca n-a fost intretinuta o sa ai probleme cu ea.
Pretul mi se pare ciudat pentru o masina in stare perfecta.
Sigur are filtru de particule care n-a fost schimbat, distributie care trebuie facuta la 180k, ambreiaj volanta...


2200 si negociabi...e clar ca e teapa...are multe probleme. ;)

Edited by alexa32, 26 August 2016 - 21:54.


#12
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
mie imi atrage atentia acele multe masini ce apar pe langa, toate stau prea aglomerate pt a fi parcate din greseala acolo.

asta arata ca se ocupa cu astfel de scamatorii.

#13
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008
Masina are 11 ani, plus ca are reputatia nu tocmai ok. De aici si pretul mai mic. Poate nici taxa nu e platita. Daca adaugi taxa si faptul ca e un 407 din ala "prost", plus faptul ca nu e de la proprietar sau e la mana a 7-a sau cine stie cum e defapt masina, pretul mic se justifica oarecum.
Trebuie vazuta si verificata. Însă nu te astepta la minuni. E (foarte) posibil sa mai fie nevoie sa bagi bani in ea. Daca merita sau nu, depinde. Dar important e sa mergi sa o vezi cu cineva priceput.

#14
flylex99

flylex99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 25.01.2009
Eu as zice ca e Euro 3 masina...
Poate fi si asta un factor.

Am un amic cu un 307 luat de nou in vara lui 2006, iar cand a incercat sa-l vanda, a constat ca e Euro3, desi era convins ca e Euro4.


#15
floo1987

floo1987

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 12.01.2011

View Postmaxtron_69, on 26 august 2016 - 21:47, said:

Dupa parerea mea, si anunturile in care se ascunde nr de inmatriculare sint tepe 99%.
Mai sint si unii care ascund numerele fara sa stie de ce, ca asa au vazut la altii, dar in mare, e o buna indicatie ca tre sa evitati acel anunt.

Lol, masina pe care o aveam la vanzare era parcata "la strada" pe un bulevard circulat din oras. Ma duceam sa duc gunoiul si m-am trezit cu oameni care trageau de masina sa vada daca sunt duse telescoapele. E ok? Ma sunau tot felul de banghilai sa vina sa vada masina, le spuneam unde sa vina iar ei veneau cu 10 minute inainte si incepeau sa calareasca masina pe geamuri sa vada cum arata interiorul. Mai erau si dinaia care trageau de usi, poate, poate gasesc masina deschisa. Ma uitam la ei de pe balcon, ce dracu'. Plus ca mai sunt ratati dinaia care daca te vad ca vinzi masina ti-o zgarie IAR, de ciuda ca ti-au zgariat-o si acum 4 ani dar te-a durut la doi metri in fata, ai lasat-o asa.

Anunt cu numarul in poza?!? Sa ne intalnim in fata blocului la mine? How about no! Hypermarket X, coltul Y, cand ajungi acolo ma suni.

#16
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011

View Post3nitulescu, on 26 august 2016 - 21:23, said:

Salutare, forumisti!
Am un buget destul de limitat si doresc sa-mi achizitionez o masina de pana in 2500 euro. Am gasit printre anunturi acest Peugeot 407 ( http://www.olx.ro/of...html#a166857388 ) .
Vreau sa aruncati o privire si sa-mi spuneti ce credeti despre el. Pretul mi se pare unul bun, iar la 2000 de euro cred ca reusesc sa o negociez. Acum astept parerile voastre cu privire la aceasta masina. Ce credeti?
Are kilometrii reali? Masina mi se pare ca arata impecabil la exterior. Voi ce ziceti?
Cumpar-o ca e beton de ieftina si buna , apoi deschide topic " jurnal de bord " sa ne spui ce reparatii au fost necesare pana sa ajungi sa circuli cu masina si calculam noi pretul final ...

View Postmaxtron_69, on 26 august 2016 - 21:47, said:

Dupa parerea mea, si anunturile in care se ascunde nr de inmatriculare sint tepe 99%.
Mai sint si unii care ascund numerele fara sa stie de ce, ca asa au vazut la altii, dar in mare, e o buna indicatie ca tre sa evitati acel anunt.
Parerea ta e nu e prea buna , vezi ce scrie colegul mai sus !

Edited by cobi1, 27 August 2016 - 01:30.


#17
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004

View Postflylex99, on 27 august 2016 - 00:07, said:

Eu as zice ca e Euro 3 masina...
Poate fi si asta un factor.

Am un amic cu un 307 luat de nou in vara lui 2006, iar cand a incercat sa-l vanda, a constat ca e Euro3, desi era convins ca e Euro4.
nu exista Peugeot 407 1.6 hdi euro 3.

#18
clausio

clausio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,030
  • Înscris: 09.05.2006
Am dat si eu click pe link sa vad minunea de 407...si a aparut un Opel...asta da hocus-pocus.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate