Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Unde este locata exact UM 01895 Chitila

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#1
radudd

radudd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,296
  • Înscris: 08.02.2007
Caut locatia exacta a UM 01895 Chitila.
Site-ul Ministerului Apararii spune asa:
http://www.carte-tel...who2078799.html
In unele date existente online apare ca adresa postala si: Bucuresti Soseaua de Centura(Chitila - Rudeni).
Stie cineva sa puna un punct de harta Google Maps pentru a vedea exact unde este locatia.
Necesitatea se refera la faptul ca cineva urmeaza sa vina din provincie si nu vrea sa bajbaie pe centura Bucurestiului.
Multumesc.

Attached Files

  • Attached File  um.JPG   141.38K   54 downloads

Edited by radudd, 31 July 2016 - 10:42.


#2
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Pe soseaua de centura Rudeni-Chitila, Sect. 6, Bucuresti.

#3
radudd

radudd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,296
  • Înscris: 08.02.2007
Asa este, tot am gasit aceasta informatie. Dar unde? Am pus si un printscreen cu zona.
Multumesc.

#4
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Apartinand RoAF, nu cred c-o vei gasi pe GoogleMaps, din experienta iti spun ca apare ori camp ori padure in loc de unitate.
Pe de alta parte, cat de greu poate fi gasita o UM, intre Rudeni si Chitila?

#5
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Ai exact datele de pe site MAPN care POT  fi publice . Probabil esti mai tinerel de ceri asa ceva .Nu ?  Spre lamurire e o unitate militara .Nu e Bamboo si nici Hanul Piratilor sa le gasesti pe Google Maps .Nici aia de au facut Google Maps nu aveau   cum sa detalieze mai  mult decat este legal .
Sa mearga familia aia pe soseaua respectiva ,n-au cum sa o  rateze . Tre sa fii foarte ghinionist sa nu iti dai seama acolo care din cladiri arata a Unitate Militara !

#6
pierre_de_timp

pierre_de_timp

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,251
  • Înscris: 30.12.2007

 Lipsum, on 31 iulie 2016 - 10:48, said:

Apartinand RoAF, nu cred c-o vei gasi pe GoogleMaps, din experienta iti spun ca apare ori camp ori padure in loc de unitate.
Pe de alta parte, cat de greu poate fi gasita o UM, intre Rudeni si Chitila?

 gingisKHAN2015, on 31 iulie 2016 - 10:49, said:

Ai exact datele de pe site MAPN care POT  fi publice . Probabil esti mai tinerel de ceri asa ceva .Nu ?  Spre lamurire e o unitate militara .Nu e Bamboo si nici Hanul Piratilor sa le gasesti pe Google Maps .Nici aia de au facut Google Maps nu aveau   cum sa detalieze mai  mult decat este legal .
Sa mearga familia aia pe soseaua respectiva ,n-au cum sa o  rateze . Tre sa fii foarte ghinionist sa nu iti dai seama acolo care din cladiri arata a Unitate Militara !
paote ca au camuflat-o foarte bine de nici cadrele militare nu o gasesc cand vin dimineata la serviciu :D

#7
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

 Lipsum, on 31 iulie 2016 - 10:48, said:

Apartinand RoAF, nu cred c-o vei gasi pe GoogleMaps, din experienta iti spun ca apare ori camp ori padure in loc de unitate.
Pe de alta parte, cat de greu poate fi gasita o UM, intre Rudeni si Chitila?

tu crezi cumva ca googlemaps e controlat de romani sau ceva ca sa le spuna alora ce sa puna acolo si ce nu?

#8
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Am ras corespunzator  .Nu mai cautati pe internet obiective militare . Lipsum v-a  sugerat finut cat sa  intelegeti . Posted Image

Edited by gingisKHAN2015, 31 July 2016 - 10:58.


#9
radudd

radudd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,296
  • Înscris: 08.02.2007
Bravo gingisKHAN2015!
Am mai multi ani decat crezi tu ca as avea. Si de nu ar fi asa, ai vreo problema cu tinerii?
Efortul tau de a da peste nas unui "tanar" nu iti face in niciun fel cinste. Pacat.

Am inteles, stiam ca unitatea este legata de ceva.... aviatie. Oamenii care vin sunt din provincie, vin noaptea si m-au rugat sa ma interesez daca pot afla pe unde sa intre exact pe centura orasului ca sa nu dea prea tare in toate gropile.
Ce este atat de fantastic in asta? Evident nimic.

Care nu aveti nimic de spus, mai precis de ajutat in acest sens, mergeti la o bere, la un stand si nu mai consumati tastatura in mod inutil.

Edited by radudd, 31 July 2016 - 11:00.


#10
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Mi-am permis nesimtirea de a cauta din curiozitate pe google o unitate militara si uitati, am spart internetul.

Attached File  Untitled-1.jpg   257.73K   101 downloads

#11
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Cineva sa posteze latitudinea si longitudinea.

#12
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
De ce te superi asa ? Daca ai o anumita varsta aminteste-ti singur ce sugerez si  trage concluziile care se impun .Radule

Edited by gingisKHAN2015, 31 July 2016 - 11:06.


#13
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
la urma urmii ce dracu sa fie asa de important in baza aia aeriana incat sa fie acoperita pe google maps? niste mig 21 cu resursa de zbor mult depasita......cu astea cred ca o sa cucerim si pe klingonieni.......
cat despre rusi...au proprii sateliti...stiu ei mai bine chiar decat noi ce se intampla prin unitatile romanesti

#14
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Stingerea .Acasa toata lumea .

#15
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008

 Mizu, on 31 iulie 2016 - 11:02, said:

Mi-am permis nesimtirea de a cauta din curiozitate pe google o unitate militara si uitati, am spart internetul.
Nu ai spart nimic, si eu cand am avut nevoie am gasit UM 0445 pe GoogleMaps, nefiind cenzurata. In schimb, ca sa-ti dau un exemplu, acolo, in poza, sunt niste antene de radar aerian, satelit etc (care apartin fortelor aeriene) care se vad de la sute de metri cu ochiul liber, pe GoogleMaps in schimb...

Attached Files

  • Attached File  Giar.jpg   322.86K   82 downloads

Edited by Lipsum, 31 July 2016 - 11:17.


#16
x3mytiz

x3mytiz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 29.11.2003
O fi asta?

#17
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

 Lipsum, on 31 iulie 2016 - 11:16, said:

Nu ai spart nimic, si eu cand am avut nevoie am gasit UM 0445 pe GoogleMaps, nefiind cenzurata. In schimb, ca sa-ti dau un exemplu, acolo, in poza, sunt niste antene de radar aerian, satelit etc (care apartin fortelor aeriene) care se vad de la sute de metri cu ochiul liber, pe GoogleMaps in schimb...

repet...google maps nu are nimic de a face cu ce fac altii cu satelitii lor. e probabil o practica des folosita sa spioneze.....mai ales de cand sunt americanii pe aici...crezi ca rusii sau chinezii sau cine vrei tu n-au cartografiat practic toata romania?

#18
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Exista wikimapia.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate