Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Post azer de televiziune, închis ca să nu se supere Erdogan

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
smokke2

smokke2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 02.12.2012
Un post privat de televiziune din Azerbaijan a fost închis, pentru că plănuia să difuzeze un interviu cu Fethullah Gulen, cel acuzat de Turcia că este în spatele loviturii de stat eșuate de la Ankara.
Potrivit Consiliul azer al Audiovizualului, canalul TV a rămas fără licența de emisie deoarece l-a susținut pe cleric și pe adepții acestuia, care ar fi pus la cale puciul din Turcia. Acest lucru este împotriva parteneriatului strategic dintre Turcia și Azerbaidjan, afirmă oficialii de la Baku.
Reprezentanții postului tv spun că vor face apel, mai ales că până acum nu au difuzat niciun fragment al interviului cu Fethullah Gulen.
Ankara îl acuză pe clericul musulman că este în fruntea unei organizații teroriste care vrea să submineze Turcia. Fethullah Gulen respinge toate acuzațiile.

http://www.digi24.ro...s erdogan gulen

#2
Maitestein

Maitestein

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 12.12.2015
Nu chiar, pentru ca e un idiot util. Cand Rusia / SUA au nevoie de idiot, il protejeaza.

#3
claudiu1

claudiu1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 01.10.2004
Azerii sunt un popor turcic si au o afinitate speciala pentru Turcia.
La ce activitate am fost eu azerii si turcii vorbeau intre ei fara interpret. Chiar daca limba oficiala a intalnirii era limba engleza, ei nu aveau nici-un fel de retinere sa discute ca niste buni prieteni in limba/limbile lor, gest nepoliticos la adresa celorlalte delegatii. Este ca si cum noi si moldovenii am fi luat-o pe limba noastra. iar ceilalti sa fie spectatori.

Edited by claudiu1, 30 July 2016 - 16:51.


#4
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,238
  • Înscris: 24.05.2014
Erdogan se vrea a fi un presedinte asemănător cu cel din Coreea de Nord!Cu siguranta la următoarele alegeri prezidențiale nu va mai iesi!Prea multa cenzura în Turcia!

Edited by mediasettv, 30 July 2016 - 23:10.


#5
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,043
  • Înscris: 26.09.2010
Am vazut si eu azi stirea, cu toate ca postul si-a incetat emisia acum doua zile si de pe Turksat, si de pe Azerspace, nu stiam motivul si abia azi am aflat.

Edited by flobuc, 31 July 2016 - 00:00.


#6
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,880
  • Înscris: 28.11.2006

View Postmediasettv, on 30 iulie 2016 - 23:10, said:

Erdogan se vrea a fi un presedinte asemănător cu cel din Coreea de Nord!Cu siguranta la următoarele alegeri prezidențiale nu va mai iesi!Prea multa cenzura în Turcia!

Daca vor mai exista alegeri prezidentiale...

PS Lasa, te rog, un spatiu dupa semnul exclamarii! Altfel textul devine greu de citit.

#7
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
despre ce post este vorba?

#8
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,043
  • Înscris: 26.09.2010
ANS TV

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate