Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Telefon chinezesc

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
corneel

corneel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 21.10.2010
Salut. Doresc sa-mi schimb note 4 cu unul din cele 2 telefoane, respectiv Lenovo K920 Vibe Z2 PRO si Xiaomi Redmi Note 3 PRO. Care din cele 2 ar fi alegerea mai potrivita? Din punctul meu de vedere mi-ar placea mai mult Lenovo deoarece imi plac cele cu ecran mare insa pe antutu are un scor destul de mic (42000) in comparatie cu Xiaomi (70000). Ambele telefoane le-as cumpara la pret apropiat, 170 $. Lenovo este destul de vechi totusi..desi imi place foarte mult aspectul. Legat de softurile telefoanelor nu prea stiu multe . Ce imi recomandati?

#2
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
De ce ai face un downgrade ? Unde gasesti note 3 pro la 170$ ?

#3
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 29.06.2015
e chiar 140, atat am dat eu pe el. vezi ca mai e pro prime care e mai scump. pe la 180

#4
corneel

corneel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 21.10.2010
deoarece note 4 mi se blocheaza si trebuie scoasa bateria..si din cate stiu se duce placa de baza usor usor...si sincer.. NU MAI DAU peste 1000 lei pe un telefon. pe gearbest sau pe etotalk.com am gasit la 180.. ceva de genul

#5
AlexRe

AlexRe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 312
  • Înscris: 03.02.2008
Am cumparat si eu un Lenovo P780 la vremea lui din dorinta ca vreau un telefon cu ecran mare, baterie mare. O chinezaraie ordinara ... a venit cu Android la care in momentul am facut update s-a transformat telefonul in chineza, aplicata play si youtube blocate din sistem. Androidul instabil, se bloca aplicatia de camera foto, trebuia restartat la 2 zile, nu mergea hotspot-ul. Asa ca m-am enervat pe el si l-am aruncat intr-un sertar ... nu am nervi de el sa il resoftez ...
M-am dus si mi-am cumparat un Sony Z pe vremea aia si cu asta basta.

Vezi sa nu arunci banii degeaba Posted Image

Edited by AlexRe, 30 July 2016 - 14:34.


#6
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016

View PostAlexRe, on 30 iulie 2016 - 14:34, said:

Am cumparat si eu un Lenovo P780 la vremea lui din dorinta ca vreau un telefon cu ecran mare, baterie mare.

Cel cu 1GB sau 2GB RAM?

#7
kartys

kartys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 07.02.2007

View PostAlexRe, on 30 iulie 2016 - 14:34, said:

Am cumparat si eu un Lenovo P780 la vremea lui din dorinta ca vreau un telefon cu ecran mare, baterie mare. O chinezaraie ordinara ... a venit cu Android la care in momentul am facut update s-a transformat telefonul in chineza, aplicata play si youtube blocate din sistem. Androidul instabil, se bloca aplicatia de camera foto, trebuia restartat la 2 zile, nu mergea hotspot-ul. Asa ca m-am enervat pe el si l-am aruncat intr-un sertar ... nu am nervi de el sa il resoftez ...
M-am dus si mi-am cumparat un Sony Z pe vremea aia si cu asta basta.

Vezi sa nu arunci banii degeaba Posted Image

Eu am avut un p780 mai mult de 1 an, i-am instalat toate romurile posibile si nu a avut nici o problema.Plus bateria, magnifica.Ai avut tu ghinion cu el.

#8
devlin2427

devlin2427

    zerofuxgiven

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,292
  • Înscris: 22.05.2008

View Postcorneel, on 30 iulie 2016 - 14:01, said:

Salut. Doresc sa-mi schimb note 4 cu unul din cele 2 telefoane, respectiv Lenovo K920 Vibe Z2 PRO si Xiaomi Redmi Note 3 PRO. Care din cele 2 ar fi alegerea mai potrivita? Din punctul meu de vedere mi-ar placea mai mult Lenovo deoarece imi plac cele cu ecran mare insa pe antutu are un scor destul de mic (42000) in comparatie cu Xiaomi (70000). Ambele telefoane le-as cumpara la pret apropiat, 170 $. Lenovo este destul de vechi totusi..desi imi place foarte mult aspectul. Legat de softurile telefoanelor nu prea stiu multe . Ce imi recomandati?

Redmi Note 3 Pro dar varianta cu 3GB si 32GB.

E nitel mai scump dar iti recomand sa-l iei de aici:

http://www.aliexpres...2597684693.html

Cu DHL ajunge acasa si nu mai platesti nimic suplimentar.

#9
laur_radu

laur_radu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 11.12.2013
Xiaomi e cel mai popular telefon in China, deci e un telefon f bun.

#10
AlexRe

AlexRe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 312
  • Înscris: 03.02.2008

View Post159, on 30 iulie 2016 - 15:16, said:


Cel cu 1GB sau 2GB RAM?

Cred ca varianta de 2GB, dar nu mai stiu sigur...
Bateria tinea si 4 zile ... era super. Posibil ca am avut ghinion cu el,... asta e ..

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate