Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Topic disparut? Cum pot [re]gasi mesajele din el

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
11 replies to this topic

#1
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,954
  • Înscris: 24.04.2013
De mai multe ori mi s-a intamplat sa postez pe unele topic-uri pe care sa nu le pot regasi, parca ar fi intrat in pamant. Si nu era vorba de topic-uri dubioase, deschise la scandal sau ceva similar, ci de unele care dupa mine erau foarte ok.

Poate a fost mutat, schimbat numele, contopit cu altul, sau poate sters (desi nu vad de ce). In acest caz, cum ajung la topicul mutat, la cel in care a fost fuzionat, etc? Sau cum stiu daca a fost sters (si eventual de ce)? O cautare dupa cuvinte din text nu a avut succes…

Un caz foarte recent este ‘Schimbare bancnota (USD) deteriorata. Unde?’ (topic id era 1063392) la care mai am si un link (devenit nefunctional) <http://forum.softped.../#entry19591508>. In acest caz particular chiar am gasit unde se poate si doream sa adaug informatia, poate si altii vor avea nevoie chiar daca initiatorul si-a rezolvat deja problema sau a renuntat.

Edited by sags, 28 July 2016 - 19:50.


#2
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Daca topicul ti-a fost sters (cel mai probabil) (cu sau fara notificare), adio, nu mai ai ce face.

#3
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008
Ai cautat aici: http://forum.softped...rch_app_filters[forums][searchInKey]=&userMode=title   ?

#4
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,831
  • Înscris: 01.09.2006
Pai ai un link catre post-urile scrise de tine:
http://forum.softped...rch_app_filters[forums][searchInKey]=&userMode=content

Sau ar putea sa te mai ajute apasarea butonului "Vezi conţinut nou" si bifand "Subiecte in care am participat".

#5
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009
Click pe username-le tau (acela de sus din pagina, nu cel din dreptul postarilor) > My content

Edited by Petrecristi, 28 July 2016 - 20:05.


#6
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
cauta-le aici
http://forum.softped...vity&mid=808770
disclaimer = nu-s sigur daca linkul functioneaza si pentru tine!

#7
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,954
  • Înscris: 24.04.2013
@colombo2003: Nu e topic deschis de mine, nu stiu cine l-a deschis, oricum nu asta e problema pe care o pun aici.

@all:
La ‘Continutul meu’ (ca am postat in el) si ‘Continut urmarit’ (intrase acolo automat cand am postat) e de negasit. Am un link (cel pe care l-am dat mai sus) catre o postare din el in lista de notificari, dar nu mai merge fiindca imi apare o pagina de eroare ‘Oops! Ceva nu a mers bine!/ Nu aveţi permisiunea de a vizualiza acest subiect.’. Avand acel topic id am incercat si din editorul de mesaje sa adaug un ‘Topic link’ (acesta: link spre topic-ul #1063392) dar nici el nu functioneaza. Dupa cum am zis, parca a intrat in pamant. De unde si intrebarea mea, mai ales ca nu mi s-a parut deloc un topic ‘ilegal’ ca sa fi fost ras de pe forum.

Edited by sags, 28 July 2016 - 20:28.


#8
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,954
  • Înscris: 24.04.2013
Din ce am impresia, mesajele sterse nu sunt sterse de-a binelea ci doar inaccesibile utilizatorilor obisnuiti. As ruga un moderator/admin sa imi spuna daca topicul/mesajul catre care am pus link le este accesibil, fiindca eroarea cu Nu aveti permisiunea de a vizualiza acest subiect imi da de gandit.

Insa eu unul nu vad de ce ar fi fost sters acel topic. Si chiar daca initiatorul ar fi fost banat, cred ca topicul tot ar fi ramas, Am gasit de exemplu user-ul @Egalul in forumul de banari, dar cel piutin un topic initial de el exista in continuare <http://forum.softped...age__hl__egalul>. Chiar as vrea sa lamuresc problema fiindca nu e prima data ca se intampla asa ceva iar acum am ceva concret - link-uri/ topic id/ etc - pentru a investiga.

#9
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,991
  • Înscris: 18.12.2007
Eroarea aia inseamna ca subiectul este sters.
Tehnic e ce zici tu, adica nu mai e accesibil userilor, dar asta inseamna ca moderatorul a considerat ca acel subiect nu are ce cauta pe forum. Trimite un PM moderatorilor de pe aria respectiva si intreaba ce s-a intamplat.

#10
TigerGirl

TigerGirl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 28.08.2012
De ce nu mai pot vedea postari mai vechi in "continutul meu". Imi scrie ca există 13 elemente ale lui TigerGirl (Căutare limitată la 02.08.2014). Aveam vreo 9 pagini de continut, acum nu mai pot vedea decat o singura pagina. Va multumesc!

Edited by TigerGirl, 01 August 2016 - 22:10.


#11
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010
Exista niste limitari cu privire la data continutului cautat.. adica daca e mai vechi(habar n-am cat e limita) nu-l mai gasesti, mai bine incerci cu google... also, motorul de cautare nu e actualizat instant cu continutul foarte nou, cred ca dureaza ceva..

Edited by MrReason, 05 August 2016 - 15:11.


#12
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostTigerGirl, on 01 august 2016 - 22:10, said:

De ce nu mai pot vedea postari mai vechi in "continutul meu". Imi scrie ca există 13 elemente ale lui TigerGirl (Căutare limitată la 02.08.2014). Aveam vreo 9 pagini de continut, acum nu mai pot vedea decat o singura pagina. Va multumesc!
Daca mai stii titlurile poti cauta pe Google. Iti va returna si postari mai vechi de 2014.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate