Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...
 Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

Telefon... pentru vorbit

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
pustiu_22

pustiu_22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,049
  • Înscris: 19.01.2007
Cum spune si titlul, am nevoie de un telefon doar pentru a efectua/primi apeluri, cel mai ieftin cu putinta.
Singura conditie e ca, "campul" datelor de contact sa fie cat mai generos ca sa pot introduce cat mai multe detalii despre persoana, si in momentul in care primesc un apel, la fel, sa-mi afiseze cat mai multe informatii despre cel care ma apeleaza.

#2
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 29.06.2015
nici smartphonu nu iti afiseaza cat mai multe informatii cand esti sunat. informatiile le vezi la detalii contact. Eu cel putin, nu am vazut telefon care sa afiseze alte detalii decat numele si numarul

#3
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014
Da baga-i nene in memorie cu nume si prenume. In paranteza pui si firma unde lucreaza + numele sotiei si aia e :))).

#4
roxanaRabinowitz

roxanaRabinowitz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 21.02.2016

View Postusrnm, on 25 iulie 2016 - 12:03, said:

nici smartphonu nu iti afiseaza cat mai multe informatii cand esti sunat. informatiile le vezi la detalii contact. Eu cel putin, nu am vazut telefon care sa afiseze alte detalii decat numele si numarul

Ba da, de aceea se numeste SMARTphone - are aplicatii (adica programe):
https://play.google....se.callinformer

#5
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,241
  • Înscris: 19.08.2005
Eventual si numele amantei, a copiilor, culorile si mancarea preferata, masurile la haine, etc. Pentru cei cu smartfoane o solutie ar fi scrierea acestor informatii pe o foaie de hartie, apoi facut o fotografie si pusa la poza de profil din agenda.

#6
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
la a5 poţi scrie proză-n versuri la fiecare contact
problema-i că nu apar la apel

#7
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,676
  • Înscris: 29.03.2006

View Postbathmancha, on 25 iulie 2016 - 12:15, said:

- faina nevasta-sa Posted Image

N-a nascut si inca paraie Posted Image

On - ia un Nokia de care gasesti.

Edited by loock, 25 July 2016 - 13:56.


#8
pustiu_22

pustiu_22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,049
  • Înscris: 19.01.2007
Acest telefon trebuie sa fie de sine statator la birou, cu 'nspe contacte, clienti in general, si cum multi clienti sunt doctori sau asistenti, deja imi sunt ocupate din start 4-5 caractere, apoi mai adaug si spitalul/clinica , mai pun si sectia si gata! Ex: As. sef. Alin... (de aici actualul telefon nu imi mai afiseaza) - defapt e As. sef. Alina Xculescu de la Mediclin, etc.
@sarac.lipit: La mine personal, da am A5(2016) si un N4, altfel sta treaba - imi afiseaza 19 caractere. Cum spunea cineva mai sus sunt diverse aplicatii care fac ce trebuie.

Edited by pustiu_22, 25 July 2016 - 14:11.


#9
since2004

since2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 13.01.2016

View Postpustiu_22, on 25 iulie 2016 - 11:58, said:

Cum spune si titlul, am nevoie de un telefon doar pentru a efectua/primi apeluri, cel mai ieftin cu putinta.
Pur si simplu firmele mari din domeniu nu mai fabrica; raman chinezariile, cata frunza cata iarba, si cele second hand.

#10
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016
Nokia 130 - ecran 1.8", 500 contacte https://www.price.ro...d=1044526&asc=1

Nokia 215 - ecran 2.4", 1000 contacte https://www.price.ro...d=1133177&asc=1

Nu am găsit care e limita de caractere per contact.

#11
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Si cele mai banale telefoane au optiunea de a adauga o poza la contact, cand te suna, apare mecla. Daca nu vrei mecla, faci o poza la cartea de vizita, sau faci poza la un text in care ai scris ce te intereseaza.
Daca zici ca e tel fix, pe birou, il poti inlocui cu un laptop sau netbook, la care pui un stick cu sim, unde iar ai posibilitatea de a adauga diverse.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate