Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Puncte albe calcai negi?

Recomandare AC 24000 BTU

Cum as putea monta aceasta lustra

Probleme cu garda de mediu.
 Sitemul de operare foloseste prea...

Educatori necalificați

Ce farmacie VET online care "...

De unde cumparați legume si fructe?
 Samsung S21 ultra

Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte
 unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan
 

Recomandare power bank pentru allview e 3 living

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
lordmcm

lordmcm

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.07.2016
Specificati baterie allview e 3 living : Li-ion 3.9v, 1850 mAh , 7.03 Wh Maximum chargeable voltage : 4.35 V

am incercat urmatoarele bateri externe/ power banks :

--Acumulator extern E-BODA Power 300:

Capacitate (mAh) 10000
Tensiune intrare: 5V / 1000 mAh
Tensiune iesire: 5V / 1A
Tensiune iesire: 5V 2.1 A
Cablu microUSB inclus

--Acumulator extern A+, 8000 mAh:

  Capacitate (mAh) 8000
input: DC 5V-1500mA output: DC 5V-2000mA


Acum problema mea este ca ambi acumulatori externi nu merg cand ma joc si am gps-ul deschis si conexiunea la internet 4g deschisa (...ma joc pokemon go),mentionez ca am observat ca telefonul se incinge si atunci incep si acumulatori sa se opreasca,in rest daca nu ma joc imi incarca perfect telefonul fara probleme .

Telul meu este sa am jocul deschis impreuna cu conexiunea la internet si gps , ..ceea ce este posibil cu acumulatorul Mobility Lab ML306551  4 400 mAh ,este frantuzeasca si este a unui prieten , am observat ca mi se descarca telefonul dar ramane la 1% si pot sta asa pana se consuma acumulatorul extern, ceea ce e foarte greu avand in vedere ca am jucat 1 ora nonstop pokemon go si acumulatorul era ful incarcat 4 bare.

Va rog frumos daca puteti sa ma ajutati cu o recomandare ce power bank sa iau sa mearga cu telefonul meu lasati un comentariu ^^
Sunt constienta ca folosirea bateriei externe poate dauna bateriei telefonului daca te si joci in acelasi timp, pentru o perioada indelungata, totusi I wana play that game XD

#2
Wzzz

Wzzz

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,712
  • Înscris: 10.05.2011
Telefonul opreste incarcarea cand temperatura atinge o anumita valoare, indiferent de unde incarci(powerbank, incarcator original, auto, etc).

#3
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
Cauta o baterie externa cu iesire usb de 500 mah .
Exista cu duble iesiri 500mah/1000mah sau alte configuratii .
Da stiu ca va pune la cheltuiala jocul asta ...in citeva luni te vad pe aria telefoane cum cauti alt terminal iar la cerinte una din ele va fi ecran amoled sa-l vezi bine pe soare .

#4
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,699
  • Înscris: 25.11.2014
Problema nu e acumulatorul extern. Problema e la rasnita de telefon care se incinge si intra in protectie.

#5
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

 Wzzz, on 22 iulie 2016 - 21:27, said:

Telefonul opreste incarcarea cand temperatura atinge o anumita valoare, indiferent de unde incarci(powerbank, incarcator original, auto, etc).

Aici e vorba de Allview, nu de smartphoneuri... Posted Image

Lasati naibii prostia aia de joc, mai bine ati pune mana sa faceti ceva pentru societate, sa va slefuiti abilitatile, nu sa va lasati manipulati de aia de sus, in momente din acestea vad ca planeta asta e populata de multi oameni condusi de jocuri, ulei, zahar, salam si pixuri. Posted Image

#6
SheHateMe

SheHateMe

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,822
  • Înscris: 03.01.2016
Totul pana la zahar. =))

#7
Peter Blood

Peter Blood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 13.02.2007

 TruculMagic, on 22 iulie 2016 - 21:54, said:

Lasati naibii prostia aia de joc,
Mă, lasă mă lordu' să se joacă! Ti-e ciudă? Posted Image
Initiator, uite aici un acumulator bun.Ignorând culoarea, e ok.
Am unul identic ca specificaţii si merită toţi banii.

#8
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016
Pt Pokemon Go iti trebuie Pokeball Bank Posted Image http://www.aliexpres...2702213942.html


#9
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,753
  • Înscris: 25.01.2007
in primul rand ii trebuie un ventilator, sa raceasca telefonul.
[ https://img.grouponcdn.com/deal/Fou2KngiMPijzyW2XUhzj7kWPZA/Fo-960x576/v1/c700x420.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#10
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,853
  • Înscris: 27.04.2010
Nu mai arunca banii pe baterii, ca o faci degeaba. Asa cum ti s-a mai spus, telefonul intra in protectie si opreste incarcarea, din cauza ca se incalzeste. Toate telefoanele fac asta ... sau toate ar trebui s-o faca. Mai degraba cauta o solutie de a mentine telefonul rece ...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate