Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Ce CD Player MP3 masina sa aleg?

  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Azm2011

Azm2011

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 07.08.2011
Chiar acum vreau sa comand un casetofon auto, pentru un Opel Vectra B care are difuzoare originale, cu timpul poate ca le voi schimba si pe ele dar deocamdata vreau un casetofon cu USB si as dori o recomandare pana in 300 de lei nu mai mult.

Imi fac cu ochiul astea , stiu FLAC sa citeasca, stim cu totii diferenta dintre Flac si Mp3.

http://www.be-loud.r...re-MP3/Kenwood/

http://www.be-loud.r...neer/MVH-180UI/

Edited by Azm2011, 29 June 2016 - 17:09.


#2
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View PostAzm2011, on 29 iunie 2016 - 17:03, said:

stim cu totii diferenta dintre Flac si Mp3.

Cu un player de-asta si cu boxele din usi de la un Opel de acum 15 ani singura diferenta e ca flac-ul ocupa de 5 ori mai mult.

#3
Azm2011

Azm2011

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 07.08.2011
Aici ai dreptate, m-am gandit la treaba asta, deocamdata macar playerul sa il cumpar si vad eu la urmatorul salariu de boxe mai ok

Am comandat Pioneer-ul ala pana la urma!

#4
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,050
  • Înscris: 02.09.2005

View PostAzm2011, on 29 iunie 2016 - 18:01, said:

Aici ai dreptate, m-am gandit la treaba asta, deocamdata macar playerul sa il cumpar si vad eu la urmatorul salariu de boxe mai ok

Am comandat Pioneer-ul ala pana la urma!

f bine, cu pioneer nu dai gres, dar neaparat schimba si boxele... probabil  va trebuie sa faci si o antifonare avand in vedere varsta masinii, cand vor zdrangani toate pe ea.... si uite asa, o dai dintr-una-ntr-alta...

#5
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015
apoi nu uita iti trebuie chedere duble pt insonorizare, poate si geamuri mai bune...
zau daca reusesc sa inteleg pe cei ce vor sa;si face studio audio intr'o masina ce are un motor in fata de zdrangane si trafic cu tot felul de zgomote. pt X% plus de calitate audio sunteti in stare sa cheltuiti o gramada de bani.
stiu e unu ce a cheltuit mai mult decat valora masina pe un sistem audio tape japonez cu boxe etc... parerea mea e ca nu merita.
sa nu'mi spuneti ca nu stiu ce vorbesc. am pe o masina din dotarea originala un sistem jbl cu 10 difuzoare, masina e destul de silentioasa, se aude exxtraordinar de bine. sistemul a fost parte dontr'un pachet de optionale, ce a costat cat altii dau poate pe 1-2 masini. imi place? da.
ok, pre alta masina am ceva standard, inclus in cel de navigatie,cu vreo 4 boxe din dotare etc. minimul audio. se aude mai slab? da.
dar pana corbului, rostul aluia e sa'ti dea ceva sa galgaie la ureche cand conduci, nu sa spargi banca ca sa pui nu's ce scule de fidelitate.

nu se pune petec nou la haina veche. parerea mea e ca nu merita, mai ales cand bugetul e o constrangere. pune acolo ceva practic cu usb si mp3, lasa  boxele ce le ai si gata. de diferenta de bani scoate nevasta in oras la o cina.

#6
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,968
  • Înscris: 06.04.2007
Mie imi place de la Kenwood - 361 sd, merge si stick si sd, are dupa specificatii 4x30w rms (majoritatea nu trec de 4x20w rms) si diplayul este personalizabil in ce culori vrei tu. Nu stiu cum sta la partea de radio ( pioneer e varza la receptie) .
In viitoru apropiat asta intentionez sa iau (pt Golf 4)

#7
hexis

hexis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 19.05.2009
Ia kenwood...e peste pioneer la bani aia....am vazut la lucru ambele modele.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate