Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

tratament naturist infectie masea

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
bogdan1931

bogdan1931

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 05.11.2006
salut. vreau sa zic ca acum simt durerea doar in gat. fara sa simt nici o urma de durere la maseaua de minte. dar peste vreo saptamana o sa dea semne si maseaua ca e de la ea. patesc cam odata pe an treaba asta prin primavara de obicei.Acu e exceptie vara...anu trecut am scapat nush cum ...fara augmentin fara dureri

sugestie naturista care a mers la voi ? ca asa indicatii sunt destule...dar care au mers mai putine probabil.

multumesc

#2
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009
Solutia naturista + eco e clestele de extractie !

Edited by FAP, 23 June 2016 - 20:18.


#3
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005
Chiar daca sunt adeptul anumitor tratamente naturiste nu as incerca niciodata sa tratez o infectie la dinti cu un astfel de tratament.

Cea mai buna solutie e o vizita la dentist.

#4
Mr_Who

Mr_Who

    The One

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,728
  • Înscris: 24.11.2005
Du-te la stomatolog, lasa-le naibii de "tratamente naturiste", alea-s praf in ochi pentru hipsteri si babe plictisite.

#5
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014

 bogdan1931, on 23 iunie 2016 - 20:10, said:

sugestie naturista care a mers la voi ?
Intre 500 si 800 ml tuica prune de Ardeal (cifra octanica de la 60 grade in sus) - asta pentru curaj si unsoare de cleste , dupa 48 ore uiti ca ai avut ceva , garantat, a mers la mine de "n" ori .
Nota : medicul trebuie sa iti fie prieten sau din familie pentru a nu comenta si stramba din nas ca mirosi ca o crisma ...

#6
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009

 xilo, on 23 iunie 2016 - 20:31, said:

Intre 500 si 800 ml tuica prune de Ardeal (cifra octanica de la 60 grade in sus) - asta pentru curaj si unsoare de cleste , dupa 48 ore uiti ca ai avut ceva , garantat, a mers la mine de "n" ori .
Nota : medicul trebuie sa iti fie prieten sau din familie pentru a nu comenta si stramba din nas ca mirosi ca o crisma ...
In nici un caz alcool cand mergi la dentist ! Nu tine anestezia !

#7
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,496
  • Înscris: 13.11.2011
Zeamă de clește

#8
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011
Daca-ti scoti maseaua de minte , pleaca mintea cu ea. Daca nu e cariata de ce s-o scoti ? Eu am 3 buc in gura si cred ca-s cele mai bune masele ! Durerea in gat e de la altceva de asta sa fi sigur , amigdale poate .

#9
marrrius

marrrius

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 149
  • Înscris: 22.06.2016
nu e de la nici o amigdala
ii difuzeaza durerea

am trait sa o aud si pe asta cu tratamentul naturist la infectii
Doamne Fereste-ne!

#10
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,243
  • Înscris: 05.06.2002
ganglioni

#11
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014

 FAP, on 23 iunie 2016 - 20:38, said:

Nu tine anestezia !
Crezi ca dupa 800 de palinca iti mai pasa ? Posted Image
Apare ea dupa ...

#12
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010
nu prea cred ca baga doftoru clestele fara trateze mai intai infectia, ca la oamenii normali, cu antibiotice...

#13
unucelalalt

unucelalalt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,768
  • Înscris: 14.05.2015
Am o doctorita la care nu simte nimeni nimic nici in timpul nici dupa . Dumnezeu sa-i dea sanatate ca am trimis pe unii la ea si aia se roaga si pt mine si pt ea . Intotdeauna prima treaba e radiografia .

#14
ptsct

ptsct

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 04.12.2015
Incearca sa clatesti gura cu un pic de sare intr-un pahar mic cu apa calda (nu inghiti apa...) sau tamponeaza locul dureros cu putin otet pt durere...pt. infectie : fuguta la stomatolog...pa vremuri aveam o tuica de prune...foc era( prunii s-au uscat.Adio).Solutie de moment 25/30 min. anestezic local cand clateai gura cu margelele de la pruna.Toate solutii de moment.Daca e dintele sau maseaua tot la stomatolog e solutia , rezolvarea.

Edited by ptsct, 23 June 2016 - 21:51.


#15
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,243
  • Înscris: 05.06.2002

 unucelalalt, on 23 iunie 2016 - 21:38, said:

Am o doctorita la care nu simte nimeni nimic nici in timpul nici dupa . Dumnezeu sa-i dea sanatate ca am trimis pe unii la ea si aia se roaga si pt mine si pt ea . Intotdeauna prima treaba e radiografia .
[ http://www.jokelibrary.net/occupations/b_to_l/den-boobs1.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#16
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

 bogdan1931, on 23 iunie 2016 - 20:10, said:

sugestie naturista care a mers la voi ?

[ http://www.romedic.ro/uploadpoze/produse/prod_43820.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#17
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,700
  • Înscris: 21.06.2016

 bogdan1931, on 23 iunie 2016 - 20:10, said:

salut. vreau sa zic ca acum simt durerea doar in gat. fara sa simt nici o urma de durere la maseaua de minte. dar peste vreo saptamana o sa dea semne si maseaua ca e de la ea. patesc cam odata pe an treaba asta prin primavara de obicei.Acu e exceptie vara...anu trecut am scapat nush cum ...fara augmentin fara dureri

sugestie naturista care a mers la voi ? ca asa indicatii sunt destule...dar care au mers mai putine probabil.

multumesc


Infectiile de masele netratate se pot duce la inima. Rezultatele sint foarte nasoale. Cum sa stai cu anii cu o infectie?

#18
ionut27

ionut27

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 30.11.2008
http://www.povestean.../ulei-biomicin/
Sper a nu se considera raclama. Am dat linkul pentru prospect. La inceput am fost suspect la astfel de remedii dar am zis sa incerc. Copiii mei nu au luat niciodata antibiotic si au fost nenumarate situatii. Biomicinul a functionat intotdeauna. + altele. Recomand vizita la un homeopat!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate