Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Autobuz furat din statie de un tanar, la Ploiesti (Hotnews)

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
26 replies to this topic

#1
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Prima oara am vrut sa postez stirea pe aria de stiri auto, dar mi s-a parut amuzant urmatorul articol de pe Hotnews: Autobuz furat din statie de un tanar, la Ploiesti

Quote

Un tanar in varsta de 19 ani a furat, sambata, un autobuz dintr-o statie din municipiul Ploiesti, autovehiculul apartinand societatii de transport public in comun fiind avariat dupa ce soferul a pierdut controlul volanului, lovind mai multe parapete, relateaza Agerpres.
Potrivit purtatorului de cuvant al Inspectoratului Judetean de Politie Prahova, Raluca Brezeanu, din primele cercetari s-a stabilit ca autobuzul, in care nu se aflau calatori, a fost sustras dintr-o statie din zona de sud a Ploiestiului de tanarul de 19 ani, in cauza fiind intocmit dosar de cercetare penala.

Potrivit reprezentantilor Transport Calatori Express SA, societate care asigura transportul in comun in Ploiesti, autobuzul avariat apartine acestei societati si se pare ca soferul autovehiculului coborase intr-o pauza, lasand cheile in contact si usa deschisa. Soferul autobuzului va fi sanctionat de conducerea societatii.

Se mai poate citi despre stirea asta si pe alte ziare locale din Ploiesti :) (Google: ziar ploiesti)

Intrebari:
1. Ce avea de gand sa faca cu atobuzul? Sa-l vanda "in piata auto din Vitan"?
2. Oare cand va fi furat primul tramvai?

Imaginea atasata nu-mi apartine, este de pe site-ul: Ziarul INCOMOD (Ploiesti)

Attached Files


Edited by Ciubex, 28 May 2016 - 22:30.


#2
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
O fi avut vreo nuntă omul și vroia să le asigure moca transportul invitaților. :lol: Oricum, acum va avea parte de alt autobuz, de autobuzul ăla cu gratii și gardieni care îl va duce gratis la bulău :lol:

PS. Ori vroia să meargă la furat cu autobuzul. Știi câte chestii încap într-un autobuz? :lol:

#3
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
Ce avea tânărul? Păi avea ceva ce am avut cu toții în tinerețe: vise. Visul lui poate că e să fie șofer de autobuz și cum i s-a oferit ocazia
s-a gândit că n-ar strica să facă un test. Sau poate era doar curios cum e să conduci o hardughie mult mai mare decât ca BMW-ul de '93.

#4
CristianV93

CristianV93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 09.05.2015
Probabil in speranta ca va gasi niste portofele pierdute prin el.

#5
MadB91

MadB91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 06.12.2011
De-aia e interzisa seria Grand Theft Auto celor sub 18 ani... :lol:

#6
remyyy

remyyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 31.08.2011
Trec pe acolo zilnic, si mie imi trecuse prin cap...

#7
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,897
  • Înscris: 07.08.2008
Poate vroia sa o duca pe prietena cu ISUZU Posted Image .. Acum nu mai e la moda mertzanu sau audi.

#8
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View PostCiubex, on 28 mai 2016 - 22:08, said:

Prima oara am vrut sa postez articolul pe aria de stiri auto, dar mi s-a parut amuzant urmatorul articol de pe Hotnews:
... azi e sambata ! cred ca avea de gand sa duca nuntasii la vreo nunta.

Edited by stlk, 28 May 2016 - 22:52.


#9
unucelalalt

unucelalalt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,768
  • Înscris: 14.05.2015
Poate a vrut sa faca un ban din bilete pe traseu , nu e o idee buna , am facut soferie de toate felurile , pe autobuze e cea mai scarboasa munca .

#10
testor73

testor73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 19.07.2012

View PostCiubex, on 28 mai 2016 - 22:08, said:

Oare cand va fi furat primul tramvai?
A fost furat si un tramvai in anii 90-91, nu mai stiu exact. S-a intamplat in Timisoara, cunosteam vatmanul - elev fiind m-am imprietenit cu cativa vatmani si ma mai lasau si pe mine sa conduc tramvaiul. Individul in cauza intr-o noapte se retragea in depou si a oprit el intr-o statie care era langa un magazin cu televizoare. Dementul a coborat sa se uite la acea vitrina si a uitat sa puna comutatorul de directie (sau cum s-o chema) pe zero si sa ia cheia cu el asa ca un individ a intrat in cabina si a plecat cu tramvaiul. A mers cateva statii bune pana a ajuns intr-o intersectie si probabil nestiind sa schimbe macazul din controlier tramvaiul a luat-o intr-o directie care nu i-a placut individului asa ca a oprit tramvaiul si a plecat. Dupa cateva minute bune a ajuns si vatmanul idiot si si-a recuperat tramvaiul, noroc ca era noaptea si nu era trafic.

#11
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

View Posttestor73, on 28 mai 2016 - 22:55, said:

A fost furat si un tramvai in anii 90-91, nu mai stiu exact. S-a intamplat in Timisoara, cunosteam vatmanul - elev fiind m-am imprietenit cu cativa vatmani si ma mai lasau si pe mine sa conduc tramvaiul. Individul in cauza intr-o noapte se retragea in depou si a oprit el intr-o statie care era langa un magazin cu televizoare. Dementul a coborat sa se uite la acea vitrina si a uitat sa puna comutatorul de directie (sau cum s-o chema) pe zero si sa ia cheia cu el asa ca un individ a intrat in cabina si a plecat cu tramvaiul. A mers cateva statii bune pana a ajuns intr-o intersectie si probabil nestiind sa schimbe macazul din controlier tramvaiul a luat-o intr-o directie care nu i-a placut individului asa ca a oprit tramvaiul si a plecat. Dupa cateva minute bune a ajuns si vatmanul idiot si si-a recuperat tramvaiul, noroc ca era noaptea si nu era trafic.
Așteptăm să se fure un tren. :lol:

#12
Maitestein

Maitestein

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 12.12.2015

View Postandroholic, on 28 mai 2016 - 22:57, said:

Așteptăm să se fure un tren. Posted Image

S-a intamplat deja, revin indata cu un link.

http://www.romaniatv...ideo_62030.html

Nu la noi, ce-i drept, dar sunt sigur ca au fost si la noi cazuri, sau macar tentative.

Edited by Maitestein, 28 May 2016 - 23:03.


#13
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,633
  • Înscris: 29.05.2004
Cred ca sunt cateva regionale intregi furate.

#14
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Ar fi fost tare daca asta cu busul ar fi realizat in mijlocul unei intersecții ca de fapt e troleibuz :lol:

#15
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
A furat el Băsescu toată flota României și n-a făcut o zi de pușcărie. Ăsta pentru un autobuz  cred că ia vreo 7 ani cu indulgență :lol:

#16
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007
M-am imbatat aseara rau de tot intr-un bar si, ca un cetatean responsabil am luat autobuzul pana acasa.
Nu pare mare lucru, dar nu am mai condus un autobuz pana acum...

Edited by AMETHIST, 29 May 2016 - 00:01.


#17
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,572
  • Înscris: 13.06.2004
În Bucureşti au fost furate şi un troleibuz şi un tramvai. Unul (tot tânăr) a plecat cu un autobuz pe la sfârşitul anillor '90, l-au urmărit taximtriştii apoi şi poliţia şi a fost prins. Tot prin Ro unul a furat acum câţiva ani un T.I.R. ca să ajungă acasă...
În Australia, la Melbourne unul de 15 ani a plecat cu tramvaiul la plimbare şi a mers destul cu el până au tăiat curentul... interesant că nu a produs vreun accident (bine, la tramvai nu ai volan).

#18
testor73

testor73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 19.07.2012

View Postdjl, on 29 mai 2016 - 00:02, said:

Bine, la tramvai nu ai volan.
Dar treci prin intersectii. Este o minune ca nu a provocat un accident.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate