Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...
 Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 

Problema semnalului în România - de ce se agravează

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
v_condratovici

v_condratovici

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,788
  • Înscris: 21.03.2009
Trăim vremuri interesante. Tehnologia avansează însă în multe locuri regresează. La noi în zonă era pănă acum 2 ani semnal beton pănă la Dunăre. Acum deja sunt probleme în localitate. La Dunăre am reușit cu greu să pun un radio pe telefon. Asta pănă la ora 9 seara. Apoi, "s-a luat semnalul" cum se lua pe vremuri curentul.
Mi se pare o manevră convenită de toți, de a reduce calitatea serviciilor și a costurilor, pentru că treaba asta se întâmplă la toți operatorii. Autoritățile dorm, ca de obicei.

#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Semnalul la ce, la GPS?

#3
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010
Releele de retransmisie consuma curent, cer mentenanta, deci bani. Daca nu-s clienti prin zona, se calca pe furtun. Nu numai la tine este asa si nu numai la noi. Densitatea acoperirii este stabilita direct proportional cu densitatea utilizatorilor. Cati oameni au problema aceasta? Sunteti mai multi, faceti cereri catre operatori, sau oricine se ocupa de administrarea retelei respective. Daca esti aproape de tara vecina, pot aparea interferente, bruiaje etc.

#4
KurtKnispel

KurtKnispel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,206
  • Înscris: 27.06.2014
Păi un exemplu e chiar Digi Mobil care parcă face tot posibilul să-și alunge clienții.

#5
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,099
  • Înscris: 07.11.2006
Cum adica,ai probleme cu semnalul DIGI in Tamriel?

#6
alexupit

alexupit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,328
  • Înscris: 23.09.2008
Digi e o retea exclusiv 3G. E normal sa aiba o acoperire mai mica. In plus, au si vechime mai mica. Au timp sa se extinda. Ia setati voi telefonul pe "Doar 3G" la alti operatori si sa vedeti cat de mult le scade si lor acoperirea. Semnalul 3G oricum are o raza mult mai mica decat 2G-ul. Eu sunt mai norocos. Prin zonele prin care stau si prin care umblu, am semnal pe Digi: Pitesti-Slatina, zone limitrofe (Albota, Lunca Corbului, chiar si la vreo 60 de km de Pitesti pe la Ungheni am; acolo mai slabut, dar am. daca pica, intra pe roaming), Bucuresti etc. Pe alti operatori, care au si 2G, chiar n-am auzit sa mai fie probleme in ultimul timp. Cel putin n-am auzit pe nimeni cunoscut sa se planga. Doar la munte, in unele zone mai izolate s-a intamplat sa nu mai avem niciunul semnal, dar in rest, nu.

Edited by alexupit, 27 May 2016 - 11:59.


#7
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016
Problema majora e pe indoor.
Pe outdoor e decent semnalul, dar cand esti indoor ai semnal putin spre deloc :D

#8
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,152
  • Înscris: 04.02.2011

View Postalexupit, on 27 mai 2016 - 11:48, said:

Semnalul 3G oricum are o raza mult mai mica decat 2G-ul.
Vrăjeli. În aceeași bandă ai semnal cel puțin la fel de bun pe 3G ca pe 2G. Acuma, în benzi diferite, normal că diferă.

#9
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Dramatizezi. Poate sunt unele zone izolate unde semnalul dispare aleatoriu dar nu e valabilă concluzia ta în toată țara. În zona mea e semnal mereu.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate