Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...
 M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...
 Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 

Hosting Server FTP

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
nexusm

nexusm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,793
  • Înscris: 07.07.2011
Am o problema si v-as ruga sa ma sfatuiti in a alege o solutie buna.
Am dezvoltat o mica aplicatie si userii au acces la eventualele update-uri via FTP.
Folosesc WarFTP pe un pc de acasa.

Problema este ca am pene de curent foarte dese (traiasca muntenia distributie sud) si cand nu sunt pene tensiunea are o variatie enorma.
Deasemenea internetul are si el de suferit, provider-ul local fiind si el client al furnizorului de energie electrica.
Astfel am reusit sa termin 2 ups-uri intr-un an(dar asta e alta mancare de peste)

As vrea sa mut acest serviciu undeva pe un hosting dar am ceva nelamuriri vis-a-vis de ce anume sa caut.
In afara de descarcarea aplicatiilor in sine (sunt cateva module .exe) mai sunt disponibile si alte fisiere, dimensiunea totala fiind undeva in jurul a 60-70 Mb, pe acest pc fac si un back-up al bazelor de date de la useri(niste mdb-uri), a caror dimensiune totala este de cca 1.2 Gb acum, dar se mareste, oricum nu cred ca va depasi, la apogeu, 5 Gb.

Cum sa rezolv situatie? Ce tip de servicii sa caut (eventual vreo recomandare de firma) si daca trebuie neaparat sa pastrez formatul de tip FTP ori este suficient doar un server.
Userii sunt vreo 10 deocamdata dar fiecare dintre ei se logheaza cel putin o data pe ora la serverul ftp actual.
Specific acest lucru pentru ca am vazut pe site-ul celor de la xservers dar si pe altele ca exista notiunea de nr. vizitatori cu 2 variante unici si global.
Nu stiu daca asta are impact sau nu asupra situatiei mele, motiv pentru care intreb si acesta chestiune.

ms mult pentru orice ajutor sau informatie.

#2
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,911
  • Înscris: 07.08.2008
Indiferent ce recomandari vei primi, sa vorbesti neaparat cu firmele respective de gazduire ce vrei sa faci si ce ti-ar recomanda... E posibil sa iti recomande sa iei un vps. Chiar daca tu momentan nu ai asa multi clienti, dar acestia consuma resurse ce mai ales la gazduirea shared sunt destul de limitate.
Eu zic sa iei pe rand mai multe firme de gazduire si sa vezi ce zic: MxHost, xServers, intovps(daca te pricepi sa administrezi un vps) si alte firme mai cunoscute.

#3
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
bine ca te-ai gandit sa treci pe un hosting

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate