Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 

Citroen - probleme materiale plastice

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Alberto123

Alberto123

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 23.01.2016
Salut tuturor , am un Citroen c5 2012 si pe la bord pe langa maneta este un silicon dat sau un material mai ciudat care se zgarie foarte foarte repede daca atingi putin cu unghia se ia siliconul acela sau ce este si se face urat si vreau sa ma ajutati cu niste sfaturi ce as putea face sau daca exista cineva care ar putea face niste retusuri care sa arate la fel ca inainte ... Multumesc anticipat tuturor pentru sfaturi !

#2
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
Nu ai ce sa repari, il cureti si vopsesti apoi, daca nu iti place cum arata fara.

#3
Alberto123

Alberto123

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 23.01.2016
Nu exista service care au materialul ala special ca un fel de silicon sa dea peste sau ceva?

#4
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Cred ca este dat silicon fara a fi curatat inainte.

Ceva de genul parfumat fara facut baie.

#5
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011
Mai omule , cauti solutii : ori iti decopitezi degetele ori umbli cu manusi daca iti plac ghearele ...

#6
Volvo

Volvo

    BANAT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,855
  • Înscris: 23.01.2008
Eu cred ca siliconul ala e de fapt o vopsea cauciucata. Asa ca ori cureti piesa respectiva si o revopsesti, cum zicea cineva mai sus (vopsea normala/plasti dip) ori o schimbi cu totul.

#7
ph13xlv

ph13xlv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,115
  • Înscris: 09.01.2015
Asa am patit si eu.
Am lipit peste folie autocolanta, gen carbon, care se pune pe capote, oglinzi, etc.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate