Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

De unde cumpar parfum original?

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
DrowCristian

DrowCristian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 21.11.2014
Buna seara, vreau sa imi cumpar un parfum original, m-am uitat la Hugo Boss Scent, l-am gasit pe Aoro.ro ,pe depozituldecosmetice.ro si pe esentedelux.ro la un pret foarte bun, dar nu stiu de la care sa cumpar, nu stiu de unde este de incredere.

Ma poate ajuta cineva?

#2
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
De ce sa iei din magazin scump cand poti lua de la colorati la 30-40lei ? Posted Image  Fake sau nu... mirosul rezista cateva zile Posted Image
O sa vina cu un pret de 100lei, zici ca nu dai atata, iti lasa la 90, apoi 80, apoi 70, te faci ca pleci si ti-l lasa la 60, zici ca nu il vrei si iti cere 50, apoi incerci sa ii arati ca n-ai la tine decat 30-40lei si accepta afacerea Posted Image Posted Image

#3
DrowCristian

DrowCristian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 21.11.2014

 TruculMagic, on 06 mai 2016 - 22:38, said:

De ce sa iei din magazin scump cand poti lua de la colorati la 30-40lei ? Posted Image  Fake sau nu... mirosul rezista cateva zile Posted Image
O sa vina cu un pret de 100lei, zici ca nu dai atata, iti lasa la 90, apoi 80, apoi 70, te faci ca pleci si ti-l lasa la 60, zici ca nu il vrei si iti cere 50, apoi incerci sa ii arati ca n-ai la tine decat 30-40lei si accepta afacerea Posted Image Posted Image

Nu inteleg relevanta mesajului tau cu ce am zis eu. Daca voiam sa iau de la tigani, dadeam 30 de lei pe un fake de pe olx si terminam.
Am intrebat clar, de unde sa il cumpar ORIGINAL .

 KingOfDion, on 06 mai 2016 - 22:32, said:

De pe Aoro am cumparat eu si mai multe cunostiinte de ale mele diferite produse, parfumuri, garantez ca au venit toate originale si la preturi sunt imbatabili.
In concluzie mergi pe Aoro.

Am mai auzit pareri pro si contra despre Aoro, in mare parte ce-i drept sunt toate pro, probabil o sa iau de aici pana acum dar mai astept cateva pareri.

#4
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,633
  • Înscris: 29.05.2004
Am luat un Hugo Boss de la emag, a fost original si nici nu-mi inchipuiam altfel.

#5
Topp

Topp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,077
  • Înscris: 26.08.2008
Atunci cand furnizorii mei de incredere ( a se citi ,,baietii destepti'' nu au), prefer ,,Parfum Express''.
Originale, livrate nu de la noi din tara prin curier, pret rezonabil.
Si ai la fiecare comanda un cod pentru bonus la vitoarea comanda.
Nici o reclama.

Edited by Topp, 06 May 2016 - 22:54.


#6
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 Razvan_N, on 06 mai 2016 - 22:46, said:

Am luat un Hugo Boss de la emag, a fost original si nici nu-mi inchipuiam altfel.

Inseamna ca esti un chimist foarte bun. Ai putut sa certifici ca acel parfum este original.

#7
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007
Toate magazinele deja menționate sunt de încredere.

#8
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Ieftin si bun nu exista.
Eu recomand sa te feresti de AORO, avand in vedere ca un parfum nu il consumi saptamanal, as zice sa incerci magazinele Sephora si Douglas.
Alternativ, de pe eMag.

#9
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Sephora au niste preturi...

Aoro pare mai ok.

De ce uneori Eau De Toilette e mai scumpa ca Eau De Parfum ? Posted Image

#10
DrowCristian

DrowCristian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 21.11.2014
Are Sephora niste preturi de zici ca sunt in Franta si cumpar parfum de acolo. Am vazut cateva diferente enorme de pret fata de Aoro si Sephora, mi se pare mult prea mare pretul pentru un simplu parfum.

#11
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Vedeti, de aceea are clienti AORO, pt ca vi se pare prea mare pretul, dar nu va ganditi ca sunt "like original".

Acum multi, multi ani am fost in Egipt.
Am fost si la o fabrica de parfumuri, unde cu 50 USD, cumparai juma' de litru de "apa de parfum" J'Adore (parfumul meu favorit).
Mirosul aducea, doar ca continea asa de mult ulei, ca ramaneu pete pe piele si nu persista.

Intelegeti ca lucrurile bune costa!
Vreti ceva mai ieftin, gasiti pe Dutty Free la plecarea din Bucuresti sau pe http://goo.gl/SE9JYP

#12
Bahuru

Bahuru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 21.03.2016
Eu sunt multumit de Aoro. Totusi, nu pretul mare este garantia faptului ca un produs este original.

#13
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,173
  • Înscris: 28.06.2005
Sephora și Douglas mai trebuie să plătescă chirie la spațiile alea, să le îngrijească (curățenie, curent, căldură/răcoare, mobilier), să plătească personalul etc.
Magazinele online nu au cheltuieli atât de mari, deci își pot permite prețuri mai mici.

Dezavantaj: nu poți mirosi parfumul înainte. :)

#14
DrowCristian

DrowCristian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 21.11.2014

 sfantu.dracu, on 07 mai 2016 - 01:18, said:

Sephora și Douglas mai trebuie să plătescă chirie la spațiile alea, să le îngrijească (curățenie, curent, căldură/răcoare, mobilier), să plătească personalul etc.
Magazinele online nu au cheltuieli atât de mari, deci își pot permite prețuri mai mici.

Dezavantaj: nu poți mirosi parfumul înainte. Posted Image

Au pe site-uri cateva mostre de 1ml sa il poti mirosi, ai dreptate in ceea ce priveste intretinerea personalului, cladirii, curatenia etc.
O sa iau de pe Aoro, din cate am inteles daca am vreo problema cu produsul, il pot returna inapoi.
Pot verifica printr-un mijloc autenticitatea produsului? Ma refer la un site unde pot verifica un cod de pe cutia parfumului ( la majoritatea, din cate cunosc, se afla pe fundul sticlutei ) .

Edited by Adm, 07 May 2016 - 16:11.
mostre, nu moNstre


#15
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,633
  • Înscris: 29.05.2004

 pasilla, on 06 mai 2016 - 22:57, said:

Inseamna ca esti un chimist foarte bun. Ai putut sa certifici ca acel parfum este original.

Avusesem Hugo Boss din strainatate si am putut compara atat parfumul cat si ambalajul.
In plus, cred ca emag e un magazin destul de serios ca sa nu achizitioneze Hu9o Bo$$ la litru din Ceaina.

#16
tonyvn

tonyvn

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 229
  • Înscris: 19.09.2016
doresc a lua un chanel bleu eau de parfum la 150 ml de pe hotscents ,ce parere aveti ? pe aoro nu il au .pretul e ok
multumesc

#17
Baxter1001

Baxter1001

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.09.2013

 Adm, on 06 mai 2016 - 23:04, said:

Ieftin si bun nu exista.
Eu recomand sa te feresti de AORO, avand in vedere ca un parfum nu il consumi saptamanal, as zice sa incerci magazinele Sephora si Douglas.
Alternativ, de pe eMag.
Lasati vrajeala cu Sephora si Douglas ca nu tine la mine! Orice parfum aflat in productie il gasesti dupa un an la 30% din pretul initial, la marii discounteri din piata printre care si NOTINO (fost AORO), care NOTINO vinde si in UK si nu se plange nimeni... vinde si in SUA (BeautySpin) si nu se plange nimeni! Nu am luat niciodata teapa cu un parfum cumparat online din Romania de pe nici un site (Hiris, eSun, Aoro, Hotscents, Esentedelux, Beautik, Madison, Elysee...). Ce produse gasesti in Douglas si Sephora???... sa fim seriosi! "Aus Liebe zum Duft" din Germania daca nu aveti pe ce arunca banii si sunteti obsedati ca va pacaleste lumea numai pe voi!

#18
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,393
  • Înscris: 06.02.2008
Eu am luat trei parfumuri până acum de pe Aoro și erau în regulă. Organza și Alien pentru femei și un Yves Saint Laurent pentru mine.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate