Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 

abonament nou

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
radinel

radinel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 18.09.2014
salut. mai am cateva zile de abonament orange. as vrea sa ma portez la rcs, si ma intreb daca am ceva avantaje daca inchei un abonament nou la ei (prin portare sau numar nou)
am abonament de rcs internet-fiberlink 1000. ma intereseaza sa iau un Lenovo A7010 mai ieftin, pentru boxele stereo in primul rand. Daca nu beneficiez de nici o reducere si cumpar telefonul in rate dar la pret intreg, mai bine raman la cartele rcs prepay, si cu vechiul dar excelentul Note3 rootat.
va multumesc pentru raspunsuri.

#2
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,866
  • Înscris: 06.01.2008
RDS nu ofera beneficii (adica telefoane moka) fiindca are abonamente foarte, foarte, foarte, foarte, foarte ieftine in comparatie cu concurenta.
Pentru un avans de 550RON poti lua telefonul in 12 rate cu 46 RON/luna.

Edited by Hider141, 04 May 2016 - 11:09.


#3
Bahuru

Bahuru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 21.03.2016
Inainte de a porta numarul, verifica cum sta cu semnalul. Daca nu faci asa, o sa patesti ca mine care am portat numarul si acum numar cate zile mi-au mai ramas din contract, ca sa ma reintorc la Orange.

#4
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,866
  • Înscris: 06.01.2008
Mda, mai sunt si zone cu semnal Digi slab sau inexistent (dar in cazul asta au acord de roaming national cu Vodafone). Insa poti avea si surpriza ca semnalul sa fie mult mai bun pe Digi.
Eu acasa indiferent daca stateam pe 2G sau 3G aveam probleme cu semnalul pe Orange (pe 3G era cel mai rau) si apeluri deconectate, plus trebuia sa stau lipit de fereastra ca sa ma pot intelege cu interlocutorul. Dar pe Digi, cu exact acelasi telefon, pot sa vorbesc fara probleme din orice colt al casei.

#5
Bahuru

Bahuru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 21.03.2016
Nu mai au roaming in Bucuresti si desi pare greu de crezut, acasa nu am semnal.

#6
radinel

radinel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 18.09.2014
de-asta mi-am luat prepay acum vreo 10 zile. am semnal in tot orasul Tulcea si in uzina in care lucrez. probabil o se reduc abonamentul de net. fiberlink 1000 e mult prea mult in 99% din timp. mi-a fost de folos doar la update-urile BF4 cand nemtii se plangeau ca descarca cu 100kbs iar eu aveam 30-40 mbs. in rest, cu router de 100 jucam un mmorpg pe 3 calculatoare(pentru buff-uri).


#7
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,866
  • Înscris: 06.01.2008
Cu router ce nu stie Gigabit atat pe portul WAN, cat si porturile LAN e inutil si Fiberlink 300. Platesti un abonament din care nu folosesti nici macar 50% (sau in cazul tau nici macar 15%).

#8
radinel

radinel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 18.09.2014
de-asta mi-am luat prepay acum vreo 10 zile. am semnal in tot orasul Tulcea si in uzina in care lucrez. probabil o se reduc abonamentul de net. fiberlink 1000 e mult prea mult in 99% din timp. mi-a fost de folos doar la update-urile BF4 cand nemtii se plangeau ca descarca cu 100kbs iar eu aveam 30-40 mbs. in rest, cu router de 100 jucam un mmorpg pe 3 calculatoare(pentru buff-uri).


scuze pt dublul post. gata, mi-am facut abonamentul, telefonul nu stiu cand vine, 1-2 saptamani mi-a spus tipa de la rcs.
ca fapt divers: dupa vreo 3 cereri de reziliere, Orange m-a sunat sa-mi spuna ca am castigat o tragere la sorti si-mi dau un tel gratis si 6 GB net la 11 euro. Amuzant, nu? I-am informat politicos ca alte retele au paritate 1/1  la Giga/euro...

#9
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007

 radinel, on 04 mai 2016 - 12:38, said:

de-asta mi-am luat prepay acum vreo 10 zile. am semnal in tot orasul Tulcea si in uzina in care lucrez. probabil o se reduc abonamentul de net. fiberlink 1000 e mult prea mult in 99% din timp. mi-a fost de folos doar la update-urile BF4 cand nemtii se plangeau ca descarca cu 100kbs iar eu aveam 30-40 mbs. in rest, cu router de 100 jucam un mmorpg pe 3 calculatoare(pentru buff-uri).

Pot confirma ca si in judet sta bine cu semnalul, chiar in zone unde ceilalti au gol. Insa au o problema cand mergi cu masina, se intrerupe iar internetul este de nefolosit. Daca opresti totul revine la normal.

Edited by TLGTLC, 04 May 2016 - 16:58.


#10
radinel

radinel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 18.09.2014
din experienta voastra, in cat timp livreaza telefoanele comandate? 2-3 saptamni mi se pare imens, oare le comanda de la mama lor (china)? nu le au in stoc in bucuresti??
helper, imi poti spune ceva? am comandat un  lenovo a7010.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate