Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Site-uri matrimoniale serioase

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

Va Salut, vreau o mica parere despre o viitoare achizitie.

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
slayerro

slayerro

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.10.2015
Va sault,


Ma numesc Bogdan, lucrez un UK am strans si eu niste banuti si am o mica problema, vreau sa imi cumpar o masina, bugetul meu este pana in 5500 de lire. Am pus ochii pe doua masini:
Una din ele este asta https://www.gumtree.com/p/bmw/bmw-320d-m-sport-auto-leather-xenons-/1166682335  
Iar cealalta este
http://www.ballyrobe...3944339914.aspx

Pentru Insignia nu au bagat inca poza dar culoarea este albastru metalizat si este o masina per total mai noua si are gps.

Problema este ca mie imi place seria 3, dar si Opel insignia este frumoasa. Nu stiu ce probleme au fiecare o sa mai stau sa citesc pe forumuri.
Daca aveti un un sfat vas fi foarte recunoscator.

Va multumesc.

#2
nigh7ang3l

nigh7ang3l

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 22.07.2007
Daca ai nevoie neaparat de spatiu, un Passat Highline din 2012-2013 il cumperi cu acelasi pret sau poate chiar mai ieftin. Ar trebui sa fie mai ieftin de intretinut si cu mai multe dotari. Daca o sa conduci masina acolo, intereseaza te in primul rand sa afli cat te va costa asigurarea si ce mai ai de platit. In functie de starea masinii si de vechimea ei..difera destul de mult. La fel si daca a mai fost sau nu avariata in trecut. Casca bine ochii si cumpara doar ceva cu fsh cu stampile de dealer, fara antecedente rutiere si de preferat sa iti permiti sa o intretii. Ar fi pacat sa iei o masina, oricare ar fi ea si dupa aia sa o tii pe dreapta din diverse motive. Personal am mici reticente in ceea ce priveste ambele modele propuse de tine(nu ma intelege gresit, ambele fac parte din aceasi clasa si sunt superbe ca masini si ca design, insa nu mi as dori sa muncesc doar ca sa le intretin). Presupun ca nu ai mare experienta si de asta ai postat. Daca as fi in locul tau, as merge pe un pocket rocket, gen leon fr, ibiza cupra, Fabia vrs (mk1), poate chiar un tt quattro :).
Later edit: daca ai un buget de. 5500ÂŁ, nu lua ceva mai scump de 4000. Pastreaza restul de bani pt eventuale si neprevazute. #doarunsfat
Later edit2: un Sandero nou cred ca il gasesti de la vreo 6000ÂŁ, si din cate stiu vin dotate cu navi, bluetooth etc. 5 ani de garantie in care sa platesti doar benzina nu stiu cat de rau suna. Eu dupa 3-4 sh-uri incep sa ma gandesc serios ca urmatoarea sa fie una noua. Si Sandero indura multe, iti spun din experienta. #justsaying

Edited by nigh7ang3l, 02 May 2016 - 23:19.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate