Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Nelamuriri paypal/skrill

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
kazooro

kazooro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 06.04.2011
Buna ziua. Am niste nelamuriri la care sper sa primesc raspuns in acest post. Deci , mi-am facut un card debit la BT ( nu cred ca este asa important , dar am zis sa specific) iar maine ma pot duce sa il iau de la banca. Chiar maine as avea nevoie urgenta sa trimit prin paypal sau skrill niste bani la o persoana. Din cate am inteles si m-am interesat la paypal dureaza 2-3 zile lucratoare pana pot trimite la cineva bani cu verificarile si etc,etc ... daca am omis ceva si stiti o varianta cu care pot trimite bani prin paypal in aceiasi zi in care imi si fac cont la ei va rog sa imi spuneti. Ar mai fi si varianta skrill , nu ma prea intereseaza prin ce trimit banii persoanei respective , ca e paypal , ca e skrill , se intampla sa ii trimit o data la 1-2 luni , dar as vrea foarte mult sa trimit maine. La skrill dureaza tot asa verificarea si restul , sau pot trimite bani imediat dupa ce am facut contul la ei pe site?
Multumesc pentru raspunsuri !

#2
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Presupun ca nu ai luat in calcul transferul bancar sau expedierile de bani prin MoneyGram sau Western Union (mai sunt si altii, Transfer Rapid la CEC, dar nu le cunosc rețeaua internationala).

#3
nycolae

nycolae

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,951
  • Înscris: 29.03.2012
vezi TransferWise.
plăteşte de pe azi pe mâine.

Edited by nycolae, 02 May 2016 - 14:51.


#4
kazooro

kazooro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 06.04.2011
am nevoie ori prin paypal , ori prin skrill , doar prin aceste 2 metode pot trimite bani la persoana respectiva , de aceea am intrebat aici..

#5
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Cand te duci la banca, nu uita sa ceri sa-ti ridice restrictia pt plati online.
Ai uitat sa spui despre ce suma e vorba. La sume rezonabile, nu-ti cere card verificat la PP, doar cand vrei sa scoti.

#6
kazooro

kazooro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 06.04.2011
Este vorba despre 600 lei , nu este o suma chiar atat de mica.
Si de faza cu restrictia nu stiam , credeam ca pot face plati online si fara sa ii anunt pe ei.

#7
alexx1402

alexx1402

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 01.01.2007
Poti face plati online fără să ii anunti pe ei, dar la Paypal trebuie sa iti modifice limita la tranzacții fără cvv, care by default, e 0. Contul de Paypal il poti activa imediat daca ai internet banking, acolo poti vedea in timp real tranzacțiile efectuate cu cardul si nu mai e nevoie sa mergi la banca pentru extras de cont, tot prin internet banking poti modifica limitele tranzacțiilor fără cvv.

Edited by alexx1402, 02 May 2016 - 15:46.


#8
kazooro

kazooro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 06.04.2011

View Postalexx1402, on 02 mai 2016 - 15:43, said:

Poti face plati online fără să ii anunti pe ei, dar la Paypal trebuie sa iti modifice limita la tranzacții fără cvv, care by default, e 0. Contul de Paypal il poti activa imediat daca ai internet banking, acolo poti vedea in timp real tranzacțiile efectuate cu cardul si nu mai e nevoie sa mergi la banca pentru extras de cont, tot prin internet banking poti modifica limitele tranzacțiilor fără cvv.

Maine cand merg la banca am sa le spun sa imi activeze serviciul internet banking.
Deci sa inteleg ca in momentul in care mi-am facut contul si ei mi-au luat de pe cont 1,5 euro parca , verificarea se face pe loc? ca am inteles ca poate dura si 2-3 zile.

#9
alexx1402

alexx1402

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 01.01.2007
Pe extras de cont durează 2-3 zile, la istoric tranzacții card apare instant tranzacția, implicit si codul.

Edited by alexx1402, 03 May 2016 - 09:23.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate