Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 

[UNDE] Pantofi Oxford

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
alex250tb

alex250tb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 22.10.2009
Salutare!
De ceva vreme caut sa-mi cumpar o pereche de pantofi oxford captoe maro inchis, si nu gasesc niciunde.
Intrebarea mea e: Exista vreun magazin in Romania unde sa pot gasi ce caut? (si, eventual, sa nu coste un miliard Posted Image) )
Aveti poze in atas, ca sa vedeti exact ce vreau.

Multumesc!

Attached Files



#2
Peter Blood

Peter Blood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 13.02.2007
La Harvard?

#3
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
In Romania nu stiu, dar daca vrei niste pantofi de care nu poti sa te desparti nici in pat: http://www.bally.eu/...31.html#start=1

Poti sa te multumesti si cu astia : http://www.zara.com/...27p3153502.html

Edited by pasilla, 07 March 2016 - 22:05.


#4
alex250tb

alex250tb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 22.10.2009
@pasilla
II vazusem pe aia de la Zara, dar vreau ceva putin mai inchis

#5
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 alex250tb, on 07 martie 2016 - 22:11, said:

@pasilla
II vazusem pe aia de la Zara, dar vreau ceva putin mai inchis

Nu cred ca iti poate recomanda cineva exact ce vrei tu, trebuie sa umbli 'de nebun' prin magazine pana gasesti ceva exact pe gustul tau si sa ti se si potriveasca.
Stii si tu cum este: gasesti modelul, dar nu iti place culoarea, sau lucratura, sau pielea, sau poate pretul. Daca pantofii iti plac, nu exista numarul tau.

#6
niggaru

niggaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 05.05.2005
cecheraut: http://www.otter.ro/...-piele-naturala

#7
alex250tb

alex250tb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 22.10.2009
@pasilla  Asa e. Am patit de multe ori, nu numai cu pantofii. Cred ca e o caracteristica a comertului din Romania. Si am observat ca foarte multi nu-si cunosc marfa. Exact asa. Spre exemplu, daca te duci intr-un magazin si ceri pantofi oxford/derby/orice alta denumire, mai mult ca sigur vanzatorul n-o sa stie ce sa-ti dea. Tin minte ca m-am dus acum ceva timp sa-mi caut un papion si am cerut sa fie unul desfacut. Moment in care am primit intrebarea "Cum desfacut?", spusa pe un ton mirat, de parca ar fi spus "Ce naiba mai e si aia?". Daca imi spunea pur si simplu ca nu au desfacute, nu mi-as fi dat seama ca nu stie de asa ceva.

@niggaru  I-am vazut si pe astia. Sunt in doua culori. Partea superioara e neagra. La pretul ala macar sa fi fost uni. Pentru aproape 200E imi comand din afara modele mult mai aratoase. Dar multumesc de sugestie. Apreciez! :)

Seara faina amandurora!

#8
tibi_pl2005

tibi_pl2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 11.08.2007
Romanesti
http://marelbo.com/r...i-802-maro.html

#9
edikup

edikup

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 857
  • Înscris: 10.05.2006
daca esti din Bucuresti, poti cauta la Nexus, pe calea Victoriei (aproape de Amzei). Calitate excelenta la pret mult mai mic decat in mall-uri. Piele frumos lucrata, talpa de talpa...

#10
alex250tb

alex250tb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 22.10.2009
@edikup  Am fost si la Nexus. Intr-adevar au modele bine lucrate, dar nu am gasit ce voiam.

Pana la urma cred ca o sa-i comand de la Crownhill Shoes. A avut cineva vreo experienta cu ei? Vreau sa ma informez intai.

#11
cornel001

cornel001

    Scapat de la balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,261
  • Înscris: 30.07.2005
Caut si eu pantofi oxford negru lac, simpli, eleganti, fara captoe, pentru ceremonie/smoking, piele exterior si interior, pret pana in 400, poate maxim 500. Nu prea gasesc.
La zara nu am incredere, la alte marci gen marelbo sau otter nu am gasit ce caut (sau poate sar de buget), la nexus au site-ul picat si doream sa-mi fac idee de modele/preturi sa nu bat degeaba drumul, caci in perioada asta stau cam prost cu timpul liber.

#12
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 16.09.2014

 cornel001, on 16 august 2016 - 10:55, said:

Vezi si la Clarks.

#13
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Arunca un ochi si aici: http://www.ucudima.r...tofi-eleganti-4

#14
Bambu

Bambu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 03.02.2007
poate aici http://www.shoetique...taminte-barbati

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate