Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

DOOM(2016)

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
BB-8

BB-8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 07.02.2016
Dupa 12 ani de pauza, DOOM se intoarce si va fi mai sangeros, mai nemilos, mai palpitant!  

Dezvoltat de id Software si distribuit de Bethesda Softworks, noul DOOM se va lansa pe 13 mai 2016. Producatorii promit ca jocul va respecta reteta francizei privind luptele cu monstrii. Multe arme clasice  ca BFG 9000  vor fi reintroduse, multi inamici vechi  ca Revenant, Mancubus si Cyberdemon se vor reintoarce. Nu va avea mecanici de ascundere si nici sistem de regenerare a vietii.  Se va incuraja combatul de tip  "push forward", descurajandu-i pe jucatori sa se ascunda.  Vor fi sute de modalitati de a muri.  Jucatorii vor trebui sa colecteze sanatatea si armurile in purul stil traditional old-school sau sa ucida inamici pentru a-si regenera viata.  Este implementat sistemul de lupta corp la corp ce le permite jucatorilor sa se lupte cu inamicii nu doar impuscand.....exact ca in Dead Space.  
Vor fi patru moduri de multiplayer traditionale: deatmach, domination, freeze tag si cland arena.  Vor fi introduse teleportarea si power-ups.

Se anunta un DOOM  HARDCORE ULTRA-GORE & HORROR!  


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/NteAPGprDJk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ybo30QlSk64?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/QiinO9JPUGw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Hai cu doom, il descarc de cum apare!

#3
AlexFL

AlexFL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 08.10.2015
Am impresia că ăsta va fi gen Watch_dogs.
În trailer grafica e beton, iar când apare jocul îți vine să te lași de viață.

Edited by AlexFL, 08 February 2016 - 19:55.


#4
BB-8

BB-8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 07.02.2016
Sincer sa fiu, nu prea imi place grafica jocului, pare un pic cam cartoonish.

La Wolfenstein NWO sau Dishonored  mai merge , dar la asta......DOOM 3 pare un joc serios pe langa cum se prezinta noul DOOM vizual.

Edited by BB-8, 08 February 2016 - 19:56.


#5
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
DOOM 3, ah ce joc bun a fost. Posted Image Te speria la cate o faza de injurai singur prin camera...sunetul era de nota 10.
Resurrection of Evil nu a mai fost asa de bun si cred ca nici asta nu o sa fie cine stie ce, dar sa vedem.

#6
Werewolfc

Werewolfc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 13.03.2007
Sper sa nu aiva cerinte prea mari de sistem... in rest, de abia astept !

#7
BB-8

BB-8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 07.02.2016
https://bethesda.net...h/2016/02/22/80

#8
takillya

takillya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,121
  • Înscris: 03.12.2005

View PostantinVidia, on 08 februarie 2016 - 20:16, said:

DOOM 3, ah ce joc bun a fost. Posted Image Te speria la cate o faza de injurai singur prin camera...sunetul era de nota 10.
Resurrection of Evil nu a mai fost asa de bun si cred ca nici asta nu o sa fie cine stie ce, dar sa vedem.

mie mi s-a parut plictisitor doom3, plus ca nu erai in iad decat in ultimile 20 de minute ale jocului (blasfemie pt un joc doom)
boooooring.......

#9
BB-8

BB-8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 07.02.2016
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/FZC02-0tt2Q?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#10
BB-8

BB-8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 07.02.2016
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ZQj2jfw7ODM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11
mikaell

mikaell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,903
  • Înscris: 24.12.2010
pana pe 17 aveti timp sa-l jucati, iar pana pe 13 Mai sa va hotarati daca merita cumparat sau nu.

eu acum il descarc si revin cu pareri

Attached Files

  • Attached File  doom.jpg   99.59K   20 downloads


#12
mikaell

mikaell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,903
  • Înscris: 24.12.2010
jocul e ok, doar ca nu poti juca single player, ai doar 2 harti, un numar limitat de arme si doar in echipa de 5 mi se pare, dar nu e problema ca se strang repede

grafica imi aduce aminte de unreal tournament, "cartoonish", nu cum apare in trailere.

#13
GamerXx

GamerXx

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 189
  • Înscris: 23.04.2016
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Ch6d5zS9cdc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#14
antrax_beta23

antrax_beta23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,465
  • Înscris: 28.01.2007

View PostBrynjarrRagnar, on 13 mai 2016 - 01:45, said:

Nah ca Bethesda le-a tras-o piratilor in al 12-lea ceas!   Posted Image  
http://companyxt.ir/...doom-denuvo.jpg

Partea trista e ca nu se anunta un shooter prea grozav.  Posted Image
ba din contra , campania SP pare a fi foarte buna , cel putin din ce zice totalbiscuit pe youtube , el care critica MP la doom lauda partea SP , oricum am sa vad personal numa sa termina Steam de descarcat jocul :D

#15
antrax_beta23

antrax_beta23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,465
  • Înscris: 28.01.2007

View PostBrynjarrRagnar, on 14 mai 2016 - 09:15, said:

Deci, cine a reusit sa-l cumpere la pretul ala piperat de 60 euro, ne poate spune o parere despre joc?

Cum se prezinta vizual si audio?
Gameplay?
Storyline?
Multiplayer?
Cum se compara cu Doom 3?  
Merita cumparat si nominalizat la GOTY?

Pai sa incepem asa , eu l-am luat cu 31e nu 60 :D , exista pagini gen g2a.com , visual arata bine sincer pacat ca placa mea video(gtx950) nu poate mai mult de 1600x900 pe high fara sa scada sub 50fps , lucru care e nasol la doom , story? care story e exact ca primul doom nema story , sa trezit caracterul e plin de nervi si tot ce vrea e sa calce pe cap monstri si ce ia vine in cale , este cineva care incearca sa te controleze sa iti zica ce si cum , dar nah caracterul il doare fix in ... de ce zice :P cat despre MP sincer nici nu imi pasa inca , prea happy cu single player pana acum, e exact ca original doom , impusti monstri cureti camere intregi si te duci la urmatoarea , stiu suna plictisitor dar nu stiu de ce mie imi place la nebunie :P

#16
antrax_beta23

antrax_beta23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,465
  • Înscris: 28.01.2007

View PostBrynjarrRagnar, on 14 mai 2016 - 15:24, said:

Banuiesc ca metodele de ucis monstrii sunt mai  amuzante decat in Doom 3 ....
yep , foarte , doom 3 nici nu se compara cu asta

#17
antrax_beta23

antrax_beta23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,465
  • Înscris: 28.01.2007
Deci asa de sa vad daca , am pus doom si pe laptop (i3 4000m 8gb ram 940m) si vad ca se descurca ok'ish 30-50fps depinde cati monstri am pe ecran , 720p 80% render all low , dar nah daca chiar vrei si nu ai PC cine stie ce atat timp cat ai acolo un gtx 750 poti juca fara griji jocul , daca nu iti pasa cum arata :P

#18
Blancone

Blancone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 23.11.2012
Potential Game of the Year. Am fost indeajuns de norocos sa primesc la timp editia pre-comandata si am reusit sa termin deja campania single. 10/10, nu am jucat un joc mai bine realizat anul acesta!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate