Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Fonduri Europene

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
AGentul007

AGentul007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 568
  • Înscris: 28.09.2005
cunoaste cineva un consilier ok pe fonduri europene nerambursabile???

#2
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005
Despre ce suma e vorba?

#3
AgroAlex

AgroAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 05.05.2015
In ce zona? Pentru ca degeaba e consilierul in Bihor, dar tu ai nevoie de el in Constanta.

#4
AGentul007

AGentul007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 568
  • Înscris: 28.09.2005
pentru zona iflov/bragadiru la marginea bragadirului .... pentru a ridica o ferma de prepelite...... suna nu stiu... pana in 50000 de euro

#5
AgroAlex

AgroAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 05.05.2015
In zona aceea nu pot sa iti recomand pe nimeni, in schimb, daca nu locuiesti in mediul rural, poti incerca submasura 6.1, Instalarea tinerilor fermieri.

#6
AGentul007

AGentul007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 568
  • Înscris: 28.09.2005
pai da... dar ce trebuie sa fac unde trebuie sa ma duc ????

#7
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005
Eu am pe cineva care se ocupa de-asta, dar in principal se baga pe proiecte mari si doar daca stii exact ce vrei, cu ce program, ce sa-ti contina planul de afaceri...

Daca vrei pe cineva la inceput incearca pe planul-de-afaceri.ro parca era site-ul.
Au niste numere de telefon si te ajuta ei sa-ti recomande ceva, inclusiv cu intorcmirea integrala a planului de afaceri.

#8
AGentul007

AGentul007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 568
  • Înscris: 28.09.2005
AndyM pai nu ma deranjeaza daca fac proiect mare... as vrea sa fac ceva mare la inceput...... daca ma poti ajuta ... dami un contact al lui ....

#9
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005
"AndyM pai nu ma deranjeaza daca fac proiect mare"

Neah, nu merge cu astea. Posted Image
La el te duci daca stii exact ce vrei, din exprimarile de pana acu imi dau seama ca esti destul de la inceput, si nu o sa se incurce.
Recomand in continuare planul-de-afaceri.
Inca nu au inceput inscrierile pentru noile proiecte, si ai suficient timp.

Din experienta (sunt unul din beneficiarii de anul trecut), iti zic ca sanse sunt atata timp cat ai un plan de afaceri foarte bine pus la punct.
Pe proiectul meu au avut prioritate studentii sub 25 ani, si aproape orice student sub 25 ani a castigat.
Restul (non-studenti sau peste 25 ani) limita a fost de 40% dintre castigatori.

Edited by AndyM, 08 February 2016 - 22:35.


#10
AGentul007

AGentul007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 568
  • Înscris: 28.09.2005
deci am cautat pe net si trebuie sa aplic pentru Tineri Fermieri .. cum pot aplica si la cine si unde sa aplic pentru Tineri Fermieri ??

#11
AgroAlex

AgroAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 05.05.2015
Ce iti spuneam mai sus, submasura 6.1. Inca nu a aparut ghidul pe anul acesta, din ce stiu undeva la inceputul lui martie isi face aparitia. Pana atunci poti sa iti faci firma si sa pui pe hartie ceea ce vrei tu sa faci, achizitii, plan de afaceri, mod de dezvoltare, etc

#12
AGentul007

AGentul007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 568
  • Înscris: 28.09.2005
AgroAlex si unde pot sa fac asta?? unde trebuie sa merg ??

#13
AgroAlex

AgroAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 05.05.2015
Pai nu trebuie sa mergi nicaieri. Pune pe hartie ceea ce vrei sa faci si unde vrei sa ajungi, de cati bani ai nevoie pentru asta+10% cheltuieli neprevazute:).
Dupa ce vezi lucrurile de mai sus, vezi unde te inadrezi cel mai bine, PFA, SRL, SRL-D.

#14
mircea231

mircea231

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 28.06.2012
Cel mai bine dacă o sa ai angajați e sa îți deschizi II, dacă nu, PFA. Nu merita SRLsub nici o forma pentru o ferma, părerea mea.
Tine cont si ca cei 50.000 se împart in doua transe. 35.000 euro o data, iar ceilalți se dau când comercializeze 30% din prima transă. Dacă vrei sa te si angajezi, nu poți decâtul maxim cel mai apropiat oraș si tine si cont ca afacerea trebuie sa o ții cam 8 ani pe picioare.

#15
DianaBraaaa

DianaBraaaa

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 11.02.2016
Proximitatea consultantului de beneficiar este irelevanta. Pentru un proiect, de obicei consultantul se deplaseaza de cateva ori la beneficiar, pentru intalniri. Iar restul procesului de elaborare si implementare a proiectului se poate desfasura foarte usor si prin intermediul internetului.
Recomand http://www.long-way.eu/ E foarte informativ. Poate va ajuta!

Edited by DianaBraaaa, 11 February 2016 - 09:14.


#16
claudiu03

claudiu03

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 17.12.2015
Nu vreau sa mai deschid alt topic asa ca intreb aici:

Se pot lua fonduri europene pentru dezmembrari auto ?

#17
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005
Vorbeste cu un avocat care se ocupa cu infiintari de firme sa iti zica ce cod CAEN s-ar potrivi, si trebuie sa verifici daca planurile de finantare permit finantarea si pe codul respectiv.

Apropo, vezi ca tre` sa cumperi masini pentru dezmembrari de la firme, nu de la persoane fizice.
Si nu cred ca le poti lua din afara. (Si asta depinde tot de program in principiu)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate