Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

comanda Amazon.com

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
gogosaru100

gogosaru100

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,471
  • Înscris: 06.08.2015
Buna seara!Vreau sa fac comanda de niste carti sau cd uri de pe Amazon.com(detin giftcarduri)O sa platesc ce transport?alte taxe?precizez ca vreau sa iau de 10$.

#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
pai vezi ce scrie acolo la fiecare produs. Taxe platesti in functie de zona de expediere (daca e UE sau nu), de cheful vamesului, de valoarea comandata.

#3
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Mergi pe amazon, pune in cos tot ce iti doresti, iar la ultimul pas, inainte de a da finish, afli costurile totale!

PT carti/CD nu se platesc alte taxe si nu la 10$

#4
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007
Ai mai deschis un post pe tema comenzilor la amazon.
Cel mai bine este să faci achiziții digitale dacă ai gift card-uri și ești în România. Și zic să te grăbești, că au câteva oferte foarte bune zilele astea, cărți cu 70% reducere și aplicații, jocuri reduse.

Costul transportului, precum și dacă este posibil să îți livreze în România, afli la checkout, înainte de ultimul click de confirmare.

#5
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Pune produsele dorite in cos, intra in setarile contului si completeaza adresa de livrare si modalitatea de plata, apoi o sa iti apara direct in cos, detaliat, costul total al comenzii.
La cele care nu se livreaza in RO, nu iti apare estimarea de cost.

Attached File  Untitled.png   440.62K   38 downloads

#6
hy28

hy28

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 392
  • Înscris: 13.03.2011
Buna. Tot de pe amazon.com am comandat si eu un aparat (de drenaj limfatic) din Hong Kong,unde se specifica ca functioneaza la 220V-50Hz si 60Hz...am platit cu cardul,dar vanzatorul mi-a trimis apoi un mail cum ca atentie,ca aparatul functioneaza doar la 60Hz. Atunci am cerut retragerea comenzii (facute in 14 iunie)...au trecut deja 3 saptamani si n-am primit nici un ban inapoi (poate ca nici nu stiu exact unde sa spun asta pe amazon,nu prea stiu engleza,dar produsul se vede ca nu mai este la expediere,deci am dat ceva cancel parca)...ei trebuie sa intre din nou pe card,nu? sau sa merg sa intreb la banca (CEC Bank) daca sunt intrati in cont? cate zile dureaza maxim returnarea banilor in caz de razgandire (sa zicem) a comenzii?
Edited by hy28, 19 minutes ago.

#7
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,539
  • Înscris: 01.08.2006
Poate sa dureze si pana la 30 zile, poate si 60. Depinde cand se deconteaza banii, dar termenele mai exacte la afli de la banca.
Procedura e cam asa: faci plata pe net -> banii tai ti se blocheaza pe cont -> CEC trebuie sa astepte de la vanzator confirmarea ca vanzarea s-a facut sau nu -> banii iti pleaca de tot din cont/ sau in cazul tau, banii ti se deblocheaza si reintra in contul curent.
Deci asteptarea dureaza in functie de cat de rapid vanzatorul "refuza" sa primeasca plata ta, apoi si de banca.

#8
hy28

hy28

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 392
  • Înscris: 13.03.2011
mersi de raspuns...banii vor intra deci tot pe card? ca sa stiu sa nu mai merg la banca si sa tot intreb...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate