Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

conector placa de sunet dedicata

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
dacianangelo

dacianangelo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 13.11.2011
Salutare
Sunt in cautarea unei placi de sunet dedicata si as vrea sa stiu cum se numeste sau cum recunosc conectorul de pe placa la care conectez cele 2 mufe(jack audio si microfon) din partea frontala a carcasei, adica sa am mufele in/out ale placii in spatele carcasei dar daca o sa conectez casti/microfon la mufele frontale ale carcasei sa functioneze si de aici.
multumesc

#2
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Front panel,sau audio out,denumirea e diferita,mai bine spune ce placa de baza ai sa te putem ajuta fiindca multi conectori seamana cu aia audio (usb,unii pini prezenti pe placa,iesirea S/pdif,etc etc)

#3
dacianangelo

dacianangelo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 13.11.2011
De la un PC mai vechi detin un Creative SB0090 http://www.esaitech..../DDD/SB0090.jpg pe care din cate tin minte nu am montat-o pt ca nu aveam acei conectori(poate gresesc eu)
Si acum am gasit una second hand tot creative si anume aceasta http://olx.ro/oferta...html#322b3ef76c

Edited by dacianangelo, 01 December 2015 - 21:48.


#4
e_miron

e_miron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,221
  • Înscris: 13.03.2010
Pinii aia din spate, care seaman cu IDE, scrie audio ext, . Acolo vine un cablu propietar creative. Si ai nevoie de un front panel de asemeni de la ei. Am vazut odata pe net ca cineva a reusit sa improvizeze un cablu homemade, dar nu mai stiu unde.

#5
dacianangelo

dacianangelo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 13.11.2011
deci sa inteleg ca niciuna din cele 2 placi nu are acel conector direct, doar prin alte adaptoare?

#6
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,403
  • Înscris: 08.02.2011
Carcasa nu are pinii separati pentru panoul frontal ? Conecteaza-i direct la placa de sunet integrata, la ce iti trebuie alta ?   Mai bine schimbi carcasa daca nu-i are decat sa iei placa de sunet, iesi si mai ieftin.

#7
dacianangelo

dacianangelo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 13.11.2011
nu prea ai inteles care este rolul unei placi de sunet dedicata: eu sunt in cautarea unei placi dedicata pentru ca implicit vreau un sunet mai bun decat ceea ce imi poate oferi placa integrata

Edited by dacianangelo, 02 December 2015 - 17:58.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate