Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 

Problema detectare sistem 2.1

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
prodsek

prodsek

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 13.08.2015
Am un laptop lenovo g500,acesta are o singura iesire jack,de cateva zile am cumparat un sistem 2.1 logitech z533.Satelitii se aud foarte bine,dar subwoofer-ul se aude foarte incet,am observat ca windows-ul citeste sistemul ca fiind o pereche de casti,in loc sa scrie speakers acolo scrie headphones si din cauza asta nu pot sa dau un setup sa setez 2.1 fiindca nu imi permite aceasta optiune la casti,in driverul placii audio nici atat.Cum pot rezolva problema,daca conectez boxele la un telefon au un bass foarte puternic si niste inalte deasemenea foarte bune,nu cred ca nu poate trimite laptop-ul niste frecvente joase daca un telefon poate face acest lucru,sa fim seriosi...

Edited by prodsek, 28 November 2015 - 00:57.


#2
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001
Adaptor mufa audio combo. (ai o mufa combo in laptop daca zici ca e una singura)

#3
prodsek

prodsek

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 13.08.2015
Crezi ca daca cumpar un cablu din acela combo cu 2 intrari ,una de microfon si una audio,se va auzii si subwooferul?Unde pot gasii unul?

#4
manoman

manoman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 25.10.2013
In primul si primul rind sistemul tau e defapt un sistem stereo - subwooferul e obtinut prin insumarea semnalelor de la sateliti si filtrarea lor - asa ca e absolut imposibil sa-l conectezi altfel. Cumpara un adaptor de combo si incearca sa configurezi jack-ul pentru Line -out sau Speaker - incearca asta in CP > Sounds sau daca-l ai instalat , in widgetul Conexant.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate